Foo Fighters

9 listopada 2015 r., godz. 20:30;

Po prawie dwudziestu latach Foo Fighters ponownie wystąpi w Polsce. 9 listopada (poniedziałek) zespół zagra w TAURON Arenie Kraków. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:00. Gośćmi specjalnymi koncertu będą: Trombone Shorty & Orleans Avenue – ich występ rozpocznie się o godz. 19:10. Muzycy Foo Fighters pojawią się na scenie o godz. 20:30. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation.

W ciągu dwóch ostatnich dekad, kiedy w 1995 r. wyszedł debiutancki album Foo Fighters, Dave Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Chris Shiflett i Pat Smear stali się fantastyczną amerykańską rockową kapelą. Zdobyli jedenaście Nagród Grammy, cztery Brit Awards, cztery NME Awards, sprzedali 25 milionów płyt i stworzyli ponadczasowe utwory takie jak: „Everlong”, „Monkey Wrench”, „My Hero”, „Learn to Fly”, „All My Life”, „Best Of You”, „The Pretender”, „Spacer” i wiele innych. Wyprodukowany przez Butch Vig i Foo Fighters, Sonic Highways to ósmy studyjny album zespołu.

Po zdobyciu trzeciego miejsca jako Brit Award International Group i drugiej nagrody – International NME Award, nie wspominając już o ogromnym sukcesie trasy po Ameryce Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Foo Fighters kontynuują największą trasę w swojej historii. Fani FF mogą się spodziewać przeglądu dorobku muzycznego zespołu ich największych klasyków oraz nowych utworów.

Dave Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Chris Shiflett i Pat Smear są w znakomitej formie, ich fani na całym świecie mogą być pewni, że będzie to wieczór niezapomnianych wrażeń.

Organizatorem wydarzenia w TAURON Arenie Kraków jest Live Nation. Dodatkowe informacje o koncercie i biletach są dostępne na stronie www.livenation.pl.

Dodatkowe informacje o zespole: facebook.com/foofighters; youtube.com/user/foofighters.

Uwaga! Kasa nr 1 będzie czynna w dniu wydarzenia (9 listopada, poniedziałek) od godz. 10:00. Kasa nr 6 będzie czynna od godz. 14:00.

Regulamin imprezy jest dostępny na stronie: www.livenation.pl/TicketPurchase.

Podczas wydarzenia na teren obiektu nie będzie można wnosić m.in. kamer wideo, aparatów z wymienną optyką oraz selfie sticks.

Szatnie: w czasie imprezy dostępne będą szatnie (płatne 2 zł)

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Przypomnijmy, że TAURON Arena Kraków jest doskonale skomunikowana z resztą miasta. Blisko obiektu znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22  i 62 (nocny) oraz autobusy nr: 128 i 662 (nocny); na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 10, 52 i 64 (nocny)  oraz autobusy nr: 124, 128, 424 i 664 (nocny). Autobus nr 128 zatrzymuje się także na przystanku TAURON Arena Kraków NŻ.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest również parking w cenie 30 zł.

Wzmocnienie komunikacji miejskiej w czasie imprezy

W związku z koncertem zespołu Foo Fighters w poniedziałek (9 listopada) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje i autobusy. W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów, zarówno przed imprezą, jak i po jej zakończeniu.

Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy następujących linii tramwajowych:

– linia nr 1, przystanek „TAURON Arena Kraków, al. Pokoju” w kierunku Salwatora o godz. 23:15 i 23:35;

– linia nr 4, przystanek „Wieczysta” w kierunku Bronowic Małych o godz. 23:19 i 23:39,

– linia nr 22, przystanek „TAURON Arena Kraków, al. Pokoju” w kierunku Borku Fałęckiego o godz. 23:28;

– linia nr 52, przystanek „Wieczysta” w kierunku Czerwonych Maków o godz. 23:35.

Dodatkowo, do obsługi linii 128, która zatrzymuje się bezpośrednio przy TAURON Arenie Kraków, skierowane zostaną bardziej pojemne autobusy.

Uruchomione zostaną również dodatkowe kursy w następujących godzinach:

– linia 128, przystanek „TAURON Arena Kraków NŻ” w kierunku Prądnika Czerwonego o godz. 23:13;

– linia 128, przystanek „TAURON Arena Kraków NŻ” w kierunku Małego Płaszowa o godz. 23:14 i 23:42.

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Uwaga! W związku z organizacją koncertu w dniach 8-9 listopada (niedziela, poniedziałek) nie będą organizowane zajęcia sportowe na Małej Hali TAURON Areny Kraków

Strefa BIZNES

Kontakt Strefy BIZNES TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk