Gala Mistrzostw Europy Muaythai 2014

28 września 2014 roku, w Kraków Arenie odbędzie się finał Mistrzostw Europy Muaythai. Tej najważniejszej na naszym kontynencie imprezie boksu tajskiego towarzyszyć będzie pożyteczna akcja społeczna – Europejski Festiwal „Muaythai przeciw narkotykom”.

Walki finałowe, zaplanowane w ostatnim dniu Mistrzostw, odbędą się w najnowocześniejszej hali w Polsce – w Kraków Arenie. Poprzedzą je rozgrywki kwalifikacyjne w Hali AWF, które będą się odbywać od 23 września br. Swój udział w MŚ potwierdziło 35 reprezentacji narodowych, które wystawią ok. 600 zawodników obu płci.

Podczas Mistrzostw nasz kraj reprezentować będą doświadczeni zawodnicy: Marcin Łepkowski oraz srebrny medalista i zarazem sprawca największej światowej sensacji podczas MŚ w Malezji – Oskar Staszczak. Obaj zawodnicy reprezentują najsilniejszy polski klub Muaythai, Raczadam Kraków. Polską kadrę poprowadzi dwóch trenerów – Rafał Simonides i Robert Karpiński. Wielką nieobecną na ringu będzie trzykrotna mistrzyni świata Joanna Jędrzejczyk, która reprezentuje tajski boks na arenach Ultimate Fighting Championship, największej światowej organizacji walk MMA. Joanna będzie jednak obecna tyle, że jako gość honorowy. Swój przyjazd na to wydarzenie potwierdził również Przemysław Saleta, który w ostatnim roku spędził wiele miesięcy w Tajlandii trenując Muaythai. Podczas Mistrzostw zapowiedzieli się również wielokrotni mistrzowie świata największych światowych organizacji Andrej Kulebin z Białorusi i Dmitry Walent.

Gala Finałowa Mistrzostw Europy Muaythai 2014 zaplanowana w Kraków Arenie na 28 września br., rozpocznie się o godzinie 18:00. W tym dniu zostanie rozegranych osiem finałowych walk o tytuł Mistrza Europy. Poniżej ramowy program wydarzenia

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA:

WYSTĘPY MUZYCZNE:

MATEUSZ ZIÓŁKO
Operujący wspaniałym głosem artysta poruszy nas do głębi wykonując najlepsze utwory, nawiązujące tematyką do Mistrzostw Europy Muaythai.

DRUŻYNA MISTRZÓW – SPORT MUZYKA PASJA
W rytmie hip-hop zostanie zaprezentowany specjalnie na tę okazję przygotowany hymn Mistrzostw Europy Muaythai oraz inne motywacyjne utwory z repertuaru

DJ GROMEE
Gromee to krakowski DJ, producent, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. Autor nagrania „You Make Me Say” zagra dla nas na żywo.

PREMIERA HYMNU FANFAROWEGO
Przygotowanie hymnu zostało powierzoneAkademii Muzycznej w Krakowie. Z niecierpliwością oczekujemy jego premiery na Gali Finałowej. Utwór przygotowany na 4 instrumenty klasyczne.

TEATR CIENI FIREFLIES
(Finaliści Mam Talent) zaprezentowana zostanie historia miasta Krakowa oraz rozwój Muaythai w Europie przygotowana przez zespół z Ukrainy.

KRÓLEWSKA GRUPA POKAZOWA Z TAJLANDII „MUAYTHAI LIVE”
Będzie to jedyna okazja aby zobaczyć pokaz tej legendarnej grupy na żywo w Polsce. Specjalnie z okazji Mistrzostw Europy Muaythai przyjadą do nas prosto z Tajlandii.

8 WALK FINAŁOWYCH O TYTUŁ MISTRZA EUROPY MUAYTHAI
16 spośród 600 zawodników, którzy jako nieliczni przejdą eliminacje i będą walczyć o tytuł Mistrza Europy Muaythai.

WALKA WIECZORU
Mistrz świata z Krakowa RAFAŁ SIMONIDES VS MISTRZ Z TAJLANDII.

WALKA WEDŁUG PRADAWNYCH ZASAD MUAYBORAN O PRESTIŻOWY PAS FEDERACJI WORLD MAUYTHAI COUNCIL (WMC) „MUAYTHAI PRZEWCIW NARKOTYKOM”

Walka ta odbywa się w specjalnych sznurach używanych zamiast rękawic !!!

Muaythai to wyjątkowy sport walki, jego początki sięgają początków królestwa Tajlandii. Odwołuje się do prastarych uniwersalnych wartości wypracowanych przez wieki w Sztukach Walki. Do dziś kultywujemy tę tradycję, szczególnie widoczną w tańcu WAI KRU, poprzedzającym każdą walkę. Taniec ten ma na celu wyrażenie szacunku dla przodków, nauczycieli oraz przeciwnika. Wartości takie jak honor, szacunek, tradycja, fair play stawiają Muaythai na pierwszym miejscu wśród sportów walki. Wartości te pragniemy przekazać i zaszczepić wśród odbiorców Mistrzostw Europy Muaythai.

Informacja dla kierowców:

– parking płatny – 30 zł (płatne gotówką przy wjeździe)
– parking bezpłatny dla osób posiadających bilet w sektorze dla niepełnosprawnych – udostępnione będą miejsca na parkingu naziemnym.

UWAGA!
Samochody z instalacją gazową mogą parkować wyłącznie na parkingu naziemnym.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk