GojiraAlien Weaponry, Employed To Serve

Gojira przyjedzie w lepszym momencie

Jak na pewno wiecie, ze względu na gwałtowny wzrost zakażeń spowodowanych nowym wariantem SARS-CoV-2 w wielu krajach Europy wprowadzane są nowe restrykcje związane z podróżowaniem i imprezami masowymi. Gojira przenosi więc pierwszą część swojej trasy koncertowej – w tym Wrocław i Kraków – na inny termin. Szczegóły wkrótce.

Nie możemy się doczekać, by sprawdzić moc albumu „Fortitude” na żywo, ale jeszcze nie tym razem. Koncerty z pierwszej części trasy Francuzów zostaną przeniesiona na inne daty, które podamy niezwłocznie, gdy tylko zostaną ustalone. Na pewno zobaczycie zespół jeszcze w tym roku.

Oto oficjalne oświadczenie grupy:

Z powodu obecnych restrykcji covidowych obowiązujących w Europie, niestety jesteśmy zmuszeni przełożyć pierwszy etap europejskiej trasy GOJIRA, który miał się rozpocząć 17 stycznia 2022 roku w Helsinkach, a zakończyć 9 lutego 2022 roku w Bordeaux. Obecnie pracujemy nad zmianą terminów wszystkich przełożonych koncertów i planujemy wkrótce ogłosić nowy harmonogram.

Prosimy o zachowanie biletów. Zachowają ważność na nowe daty, które zostaną wkrótce opublikowane. Zanim się obejrzycie, będziemy znowu razem, by doświadczyć uzdrawiającej mocy muzyki na żywo.

Doceniamy Waszą cierpliwość i zrozumienie.

Bądźcie bezpieczni i zdrowi.

Gojira

Francuska Gojira to jedna z największych nazw we współczesnym metalu. Kiedy już wydawało się, że rozwój gatunku wyhamował, bracia Duplantier – wokalista i gitarzysta Joe oraz perkusista Mario, wspierani przez gitarzystę Christiana Andreu i basistę Jean-Michela Labadie – dowiedli, że ta muzyka nie ma granic. Połączyli żywioły, które wcześniej się nie spotykały, uzyskując unikalny stop death metalu, groove metalu i progmetalu. Wymyślone to jest z taką śmiałością i zagrane z takim feelingiem, że Gojira nie zapoczątkowała nowego trendu tylko dlatego, że nie sposób za nimi nadążyć. To klasa sama w sobie, potwierdzana tak wybitnymi albumami, jak „The Way of All Flesh”, „L’Enfant Sauvage” i „Magma” oraz porywającymi koncertami. Ich najnowsza płyta – „Fortitude” – dała zespołowi awans do czołówki już nie tylko metalu, ale po prostu współczesnego rocka, a wszystko to bez chodzenia na kompromisy, bez zbaczania z raz wybranej drogi.

Organizatorem polskich koncertów Gojira jest Mystic Coalition.

 

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Weronika Plata

Strefa VIP

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska

Gojira

Alien Weaponry i Employed To Serve

28 stycznia 2022 r.

Bilety w sprzedaży od 5 lipca 2021 r.

Trudno sobie wyobrazić lepszy początek roku. 28 stycznia 2022 r. do Krakowa przyjeżdża zespół Gojira, w towarzystwie Alien Weaponry i Employed To Serve.

Francuska Gojira to jedna z największych nazw we współczesnym metalu. Kiedy już wydawało się, że rozwój gatunku wyhamował, bracia Duplantier – wokalista i gitarzysta Joe oraz perkusista Mario, wspierani przez gitarzystę Christiana Andreu i basistę Jean-Michela Labadie – dowiedli, że ta muzyka nie ma granic.

Połączyli żywioły, które wcześniej się nie spotykały, uzyskując unikalny stop death metalu, groove metalu i progmetalu. Wymyślone to jest z taką śmiałością i zagrane z takim feelingiem, że Gojira nie zapoczątkowała nowego trendu tylko dlatego, że nie sposób za nimi nadążyć. To klasa sama w sobie, potwierdzana tak wybitnymi albumami, jak „The Way of All Flesh”, „L’Enfant Sauvage” i „Magma” oraz porywającymi koncertami. Ich najnowsza płyta – „Fortitude” – dała zespołowi awans do czołówki już nie tylko metalu, ale po prostu współczesnego rocka, a wszystko to bez chodzenia na kompromisy, bez zbaczania z raz wybranej drogi.

Alien Weaponry to również dla metalu odkrycie zupełnie nowych terytoriów. Trio zabierze was w wyprawę na drugą półkulę, do Nowej Zelandii, gdzie udało im się zespolić thrash metal z maoryskim tańcem wojennym. Ich debiutancki album „Tū” jest znakomity, ale dopiero seria koncertów na europejskich festiwalach uświadomiła wszystkim, z jaką siłą mamy do czynienia. We wrześniu 2021 idą za ciosem, wydając płytę zatytułowaną „Tangaroa”.

Employed To Serve – post-hardcore, nu metal i thrash żyją zaskakująco zgodnie w tej muzyce, ale jej nastrój jest zdecydowanie bojowniczy. To brytyjski kwintet, na froncie którego stoi kipiąca wściekłością wokalistka Justine Jones. Korzystając z wymuszonej przez zarazę przerwy od intensywnego koncertowania, Employed To Serve skończyli pracę nad swoim czwartym materiałem, następcą świetnego „Eternal Forward Motion” – i nie zawahają się go użyć.

Warto wiedzieć

Koncert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 28 stycznia 2022 r. Dzień wcześniej (27 stycznia) zespół wystąpi we Wrocławiu.

Ceny biletów na koncert w TAURON Arenie Kraków:

189 zł – siedzące A

149 zł – siedzące B

169 zł – stojące płyta

W dniu koncertu +21 zł drożej.

Przedsprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek – 5 lipca, o godzinie 11:00 na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie); www.ebilet.pl, www.eventim.pl.

Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Knock Out Productions: http://www.knockoutprod.net

Mystic Production: https://www.mystic.pl

B90: https://www.b90.pl