Green DayRevolution Radio Tour

21 stycznia 2017 r.

Otwarcie bram

godz. 17:30 – tylko dla posiadaczy biletów na Płytę Early Entrance

godz. 18:00 – pozostałe bilety

Koncert

godz. 19:00 – The Interrupters

godz. 20:00 – GREEN DAY

Najbardziej niepokorne i przebojowe punkrockowe trio na jedynym koncercie w Polsce! Już w najbliższą sobotę (21 stycznia) w TAURON Arenie Kraków wystąpi Green Day! Zespół pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, „Revolution Radio”, który ukazał się 7 października 2016 r. Gość specjalny: The Interrupters. Organizatorem koncertu jest Charm Music.

Pierwsza część trasy koncertowej Green Day rozpoczęła się 20 września 2016 r. występem w amerykańskim St. Louis. Na Stary Kontynent trio przeniosło się 10 stycznia i koncertem w Turynie zainicjowali europejską trasę, która będzie wiodła przez największe hale koncertowe. Grupa wystąpi w sumie na 19  koncertach w 11 krajach, a 21 stycznia formacja zaprezentuje się polskiej publiczności! Formacja potwierdziła także występ na dwóch niemieckich festiwalach w 2017 r., Hurricane i Southside Festival.  W roli supportu na europejskiej trasie Green Day towarzyszyć będzie amerykańska grupa The Interrupters.

Nowy album

„Revolution Radio” jest dwunastym studyjnym albumem Green Day. Płyta nagrana została w Oakland, a nad produkcją tego krążka czuwał sam zespół. W efekcie powstał krążek, który potwierdza status Green Day jako jednego z czołowych głosów w muzyce rockowej. Muzycznie album jest surowy, dziki i nieokiełznany i składa się z 12 gniewnych gitarowych hymnów w stylistyce znanej już fanom Green Day. Natomiast w warstwie lirycznej zespół porusza temat złożoności i niepewności współczesnego życia. Pierwszym singlem, który zapowiadał nowy album, był utwór „Bang Bang”, kompozycja ta zainspirowana została aktualnymi wydarzeniami na świecie. Green Day powraca i ma do przekazania swoim fanom więcej niż kiedykolwiek.

75 milionów płyt

Green Day ma na koncie ponad 75 mln sprzedanych płyt, z czego takie płyty jak „Dookie”(1994) i  „American Idiot” (2004) zakupiło ponad 30 mln fanów. W kwietniu zeszłego roku Green Day wprowadzony został do „Rock and Roll Hall of Fame”. Grupa jest także laureatem pięciu statuetek Grammy w kategoriach: Best Alternative Album („Dookie”), Best Rock Album (2 x, za „American Idiot” i “21st Century Breakdown”), Record of the Year („Boulevard of Broken Dreams”) oraz Best Musical Show Album (“American Idiot: The Original Broadway Cast Recording”, w 2010 r. adaptacja tego albumu wystawiona została na Broadway’u).

Grupa zadebiutowała w 1990 roku za sprawą albumu “39/Smooth”, a dzięki następnej płycie, „Kerplunk” zespołem zainteresowała się wytwórnią Reprise Records, czego efektem był przełomowy dla Green Day krążek „Dookie”, który osiągnął międzynarodowy sukces i ożywił zainteresowanie muzyką punkrockową w mainstreamowym nurcie. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity grupy jak „Longview”, „When I Come Around” czy „Basket Case”. Kolejne płyty formacji, „Insomniac” (1995), „Nimrod” (1997) oraz „Warning” (2000) ugruntowały pozycję zespołu na muzycznej scenie.

Punkrockowa opera

W 2004 roku ukazała się płyta określana mianem punkrockowej opery, „American Idiot”, która znalazła ok. 15 mln nabywców na całym świecie i wylądowała na szczycie muzycznych list w 19 krajach, a na listach przebojów królowały takie utwory z tego krążka jak np. „Boulevard of Broken Dreams”, „Wake Me Up When September Ends” czy „Jesus of Suburbia”.

Kolejny album i kolejna punkrrockowa opera, „21st Century Breakdown” (2009) znalazł się na pierwszym miejscu podsumowań płyt wg np. amerykańskiego Billboardu czy europejskiego Top 100 Albums. W 2012 roku ukazały się 3 płyty , które zamykają dotychczasową dyskografię grupy, „¡Uno!”, „¡Dos!” i „¡Tré!”, w ramach trasy koncertowej promującej te wydawnictwa zespół w czerwcu 2014 roku dal znakomite show w łódzkiej Atlas Arenie, koncert ten uznany został za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2014 roku.

Na koncertach  fani usłyszeć będą mogli materiał z najnowszej płyty, „Revolution Radio”, a także największe przeboje grupy! Na europejskiej trasie Green Day wspomagać będzie grupa The Interrupters, której twórczość to wybuchowa mieszanka punka i ska. Formacja zadebiutowała płytą „The Interrupters” w 2014 roku, a  na najnowszym albumie, „Say It Out Loud” (2016) zespół wspomagał Tim Armstrong z Rancid. Grupa ma także na koncie trasy z Bad Religion i The Beat. 

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert zespołu Green Day odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 21 stycznia 2017 r. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:30 (tylko dla posiadaczy biletów na Płytę Early Entrance) i godz. 18:00 (pozostałe bilety). Na godz. 19:00 zaplanowano występ The Interrupters, a na godz. 20:00 – Green Day. Planowana godzina zakończenia koncertu: 23:00.

Wejście nr 1 – wchodzą tylko posiadacze biletów na trybuny.

Wejście nr 3 – wchodzą tylko posiadacze biletów na trybuny.

Wejście Load Dock – wchodzą tylko posiadacze biletów na Płytę A i B oraz Płytę Early Entrance.

Posiadacze biletów na Płytę EE po wejściu przed Load Dock wchodzą do szatni w Malej Hali, a na płytę wchodzą przez wejście przy sektorach A5-A6.

Organizatorem koncertu jest agencja Charm Music.

Bilety są dostępne na stronie: www.eventim.pl, we wszystkich punktach sprzedaży stacjonarnej Eventim.pl oraz poprzez aplikację mobilną Eventim.pl.

W dniu wydarzenia (21 stycznia) kasa nr 1 (Organizatora) będzie czynna od godz. 12:00 do 21;00; kasa nr 6 (VIP TAUTON Areny Kraków) od godz. 17:30 do rozpoczęcia koncertu.

Dodatkowe informacje o zespole: www.greenday.com.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).  W dniu wydarzenia (21 stycznia) parking będzie czynny od godz. 16:30.

Uwaga! W dniu koncertu (21.01)  wjazd na parking ogólnodostępny (płatny) będzie możliwy od strony ul Lema:

– osoby jadące od strony al. Pokoju – na pierwszych światłach należy skręcić w prawo,

– osoby jadące od strony al. Jana Pawła II – na drugich światłach należy skręcić w lewo.

Parking zewnętrzny na płycie górnej nie będzie dostępny.

Osoby które zakupiły online bilet parkingowy dla samochodów z LPG, parkują na miejscach dla autokarów.

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynne będą szatnie na poziome A oraz w Małej Hali (dla osób z biletami na płytę)Szatnia jest płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł).

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji po wydarzeniu

W związku z odbywającym się 21 stycznia  (sobota) koncertem Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków sześć dodatkowych rezerwowych tramwajów.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata