Hackyeah – Hackathon

W KRAKOWIE ODBĘDZIE SIĘ NAJWIĘKSZY W TEJ CZĘŚCI EUROPY HACKATHON

28-29 października 2017 r.

28 października (sobota)

godz. 10:00 – rozpoczęcie rejestracji uczestników

godz. 12:00 – rozpoczęcie wydarzenia

29 października (niedziela)

godz. 15:00 – zakończenie wydarzenia

2000 specjalistów IT. Kilkanaście zadań do rozwiązania. Technologie: Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL w praktycznym użyciu. Rywalizacja, 24 godzin wytężonej pracy, nagrody i interesujące wykłady – tak w skrócie będzie wyglądał hackathon HackYeah! Wydarzenie odbędzie się w dniach: 28-29 października 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie. 

Hackathon to wydarzenie kierowane do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania oraz związanymi z tymi środowiskiem. Idea wydarzenia polega na podzieleniu specjalistów w zespoły, które pracują ciągle przez dobę nad rozwiązaniem przedstawionego im problemu. Za poprawne rozwiązanie otrzymują nagrody.

Hackathony w ostatnich latach stały się popularnym narzędziem służącym do rekrutacji najlepszych specjalistów. Z drugiej strony hackathony to sposób na odnalezienie kreatywnych rozwiązań poszukiwanych przez duże firmy IT.

HackYeah! – jak i o co walczymy?

Na wydarzeniu pojawią się specjaliści podzieleni na specjalizacje: Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL. Podczas hackathonu będą podejmowali próbę rozwiązania kilkunastu zadań z zakresu gorących trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia przez jego partnerów. Za ich rozwiązanie czekają wartościowe nagrody, których wartość przekroczyła już ponad 100 000 PLN.

Firmy pracują bezpośrednio z uczestnikami i ustalają nagrody. Dzięki temu poznają się lepiej i mogą z łatwością rozpocząć owocną współpracę.

HackYeah! to 24 godziny ciężkiej pracy, ale nie tylko. To także konferencja, na której można zapoznać się z najnowszymi trendami w środowisku IT i poszerzyć swoją wiedzę.

Odpowiedź na rosnące oczekiwania HR-owe rynku IT

Wydarzenie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne firm IT operujących w Krakowie. W 2017 roku otwiera się w samym Krakowie ponad 1500 nowych miejsc pracy, a zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 30 000 pozycji.

HackYeah! będzie miejscem, w którym pracodawcy i potencjalni pracownicy poznają się osobiście. Firmy na konkretnych zadaniach przetestują umiejętności pracowników, a uczestnicy będą mieli okazję otrzymania wartościowych propozycji pracy oraz zdobycia nagród.

Warto wiedzieć

Organizatorami wydarzenia są firmy PROIDEA i LYNXIA.

Informacje o HackYeah i biletach są dostępne na stronie: https://hackyeah.pl/.

Na stronie znajduje się formularz za pośrednictwem którego można zgłosić swój udział w wydarzeniu, a cały zysk z sprzedaży biletów jest przekazany na cele charytatywne.

Harmonogram:

28 października (sobota)

godz. 10:00 – rozpoczęcie rejestracji uczestników

godz. 12:00 – rozpoczęcie wydarzenia

29 października (niedziela)

godz. 15:00 – zakończenie wydarzenia

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w Hackatonie przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

 

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk