Hans Zimmer

Hans Zimmer w TAURON Arenie Kraków

3 maja 2016 r., godz. 20:00

Otwarcie bram: godz. 18:30

Hans Zimmer – światowej sławy kompozytor, twórca muzyki do takich filmów jak: „Gladiator”, „Ostatni Samuraj”, „Król Lew”, „Cienka czerwona linia” czy „Incepcja” przyjedzie do Krakowa 3 maja (wtorek). W TAURON Arenie Kraków osobiście zagra na wielu instrumentach wraz z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Na koncercie będzie mu towarzyszył Aleksander Milwiw-Baron, członek zespołu Afromental.

Hans Zimmer urodził się w 1957 r. we Frankfurcie nad Menem. Jak sam mówi, z powodu charakteru, który nie uznaje autorytetów, uczył się gry na pianinie tylko przez dwa tygodnie i nie ma muzycznego wykształcenia. Jako nastolatek wyjechał do szkoły w Londynie, gdzie poznał Trevora Horna i Geoffa Downesa, z którymi założył zespół The Buggles.

W świat muzyki filmowej Zimmer wszedł podczas współpracy ze znanym kompozytorem, Stanleyem Myersem. Dla Polaków na pewno interesujący jest fakt, że pierwszą ścieżkę dźwiękową kompozytor napisał do filmu „Fucha” („Moonlighting”) Jerzego Skolimowskiego, opowiadającego o losach czterech robotników, którzy w 1981 r. w Londynie usiłują zarobić na życie. Nie wiedzą, że w kraju został ogłoszony stan wojenny. Główną rolę w filmie zagrał Jeremy Irons.

Człowiek orkiestra

Hans Zimmer określany jest mianem człowieka orkiestry i twórcą nowoczesnego brzmienia muzyki filmowej. Podczas pisania swoich utworów wykazał się błyskotliwością w łączeniu orkiestry z elektronicznym brzmieniem syntezatorów i pracą na komputerach, co później stało się jego cechą rozpoznawczą.

Wielka kariera Hansa Zimmera rozpoczęła się w 1988 r., gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu „Rain Man” otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. W połowie lat 90. kompozytor zdobył Nagrodę Akademii za muzykę do animowanego filmu Disneya – „Król Lew”. Od tego czasu otrzymywał coraz więcej propozycji. Jest autorem muzyki do takich filmów, jak „Karmazynowy przypływ”, „Cienka czerwona linia”, „Gladiator”, „Ostatni Samuraj”, „Sherlock Holmes” czy „Incepcja”. Skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 150 filmów, ma na koncie m.in. Oskara, dwa Złote Globy i dwie nagrody Grammy.

Aleksander Baron zagra z Zimmerem

Na koncercie w Krakowie Hansowi Zimmerowi towarzyszył będzie Aleksander Milwiw-Baron, członek zespołu Afromental, który będzie grał na gitarze. To niezwykle utalentowany muzyk – gitarzysta, saksofonista, kompozytor i producent muzyczny. Grał z wieloma najlepszymi muzykami, zdobył wiele nagród m.in. MTV European Music Award.

Podczas koncertów w Polsce Hansowi Zimmerowi towarzyszyć będzie chór, Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz zespół w skład którego oprócz Aleksandra Barona wejdą: Satnam Ramgota (instrumenty perkusyjne), Guthrie Govan (gitara), Yolanda Charles (gitara), Nick Glennie-Smith (instrumenty klawiszowe), Steve Mazzaro (instrumenty klawiszowe), Lebo M. (wokal) i Miriam Blennerhassett (wokal).

Warto wiedzieć

Koncert Hansa Zimmera w TAURON Arenie Kraków odbędzie się 3 maja 2016 r. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:30. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, na godz. 21:00 zaplanowano dwudziestominutową przerwę. Zakończenie koncertu planowane jest na godz. 22:50.

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group.

Informacje o biletach: www.eventim.pl.

W dniu wydarzenia (3 maja, wtorek) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 18:00, a kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 16:30.

Do dyspozycji gości będą szatnie na poziomie A (płatne 2 zł)

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. W dniu koncertu parking zostanie otwarty o godz. 16:00.

Dojazd do TAURON Areny Kraków w dniu koncertu

Wszystkim uczestnikom koncerty przypominamy, że nasz obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

UWAGA! 3 maja jest dniem wolnym od pracy (w tym dniu obchodzone jest Święto Konstytucji 3 Maja) komunikacja miejska będzie jeździć według świątecznych rozkładów jazdy.

UWAGA! W związku z remontem torowiska na skrzyżowaniu ul. Królewskiej i al. Kijowskiej do 6 maja 2016 r. wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic Małych. W związku z tym wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22 oraz autobusy nr: 128 i 662 (nocny).

Na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 5, 9, 52 i linie zastępcze nr  70 i 73 oraz autobusy nr: 124, 128, 424 i 664 (nocny)

Na przystanku: TAURON Arena Kraków NŻ zatrzymuje się autobus nr 128.

Wzmocnienie komunikacji miejskiej po zakończeniu koncertu

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków koncertem (3 maja, wtorek) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata