III Międzynarodowy Turniej Wawelskiego Smoka w piłce siatkowej

14-16 września 2018 r.

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Wstęp wolny

W połowie września miasto Kraków będzie gościło najlepsze młodzieżowe siatkarskie zespoły uczestniczące w III Międzynarodowym Turnieju Wawelskiego Smoka w piłce siatkowej. Do stolicy Małopolski przyjadą drużyny m.in. ze Stuttgartu, Hamilton, Popradu, Gdańska, Warszawy, Rzeszowa i Kielc. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uczniowski Klub Sportowy „Sparta Volleyball Kraków” działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie.

Wydarzenie ma charakter cykliczny, odbywa się co roku i ma na celu przede wszystkim upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych. To również dokonała forma promowania dyscypliny sportowej jaką jest piłka siatkowa oraz Krakowa jako miasta sportu.

– Praca z młodzieżą oraz wszelkie badania statystyczne jednoznacznie wskazują na spadek sprawności ogólnej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wady postawy, choroby cywilizacyjne takie jak nadwaga, otyłość to problemy z jakimi najczęściej spotyka się młode pokolenie Polaków– mówią organizatorzy. – Udział w turnieju należy traktować nie tylko jako rywalizację sportową, ale promocję zdrowego i aktywnego stylu życia oraz uświadomienie, że ruch to inwestycja w przyszłość naszego społeczeństwa. Podczas turnieju dzieci oswajają się ze specyfiką gry przed publicznością, mogą odczuć moc sportowej rywalizacji w duchu „fair play”, która powinna stanowić fundament relacji w ich życiu sportowym oraz  w prywatnym – dodają.

500 młodych siatkarzy

W tegorocznej, trzeciej już edycji turnieju, organizatorzy będą gościć zespoły m.in. ze Stuttgartu, Hamilton, Popradu, Gdańska, Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Wrocławia, Leżajska, Bydgoszczy a także młodzieżową reprezentację Polski i Słowacji. W sumie będzie to około 500 adeptów piłki siatkowej zarówno dziewcząt, jak i chłopców, wraz z trenerami i osobami towarzyszącymi.

Zmagania sportowe będą odbywały się na kilku krakowskich halach sportowych, w tym w Małej Hali TAURON Areny Kraków, w odpowiednich kategoriach wiekowych od młodzika po juniora.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Działania organizatora wspierają: Urząd Miasta Krakowa, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

III Międzynarodowy Turniej Wawelskiego Smoka w piłce siatkowej

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Harmonogram:

14 września (piątek)

godz. 13:00–19:00 – rozgrywki w grupach

15 września (sobota)

godz. 8:00 – 15:00 – rozgrywki w grupach

16 września (niedziela)

godz. 8:00–13:00 – gry finałowe

Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na piątek (14 września) na godz. 20:00 w ZSOS nr 2 na os. Teatralnym 35. Tu także odbędzie się zakończenie turnieju (16 września, po godz. 14:00)

Strona klubu: http://spartaklub.pl/

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/242581109854651

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie

tel.: 12 349 11 90



Mała Hala