Il DivoGreatest Hits Tour

Muzycy Il Divo w hołdzie przyjacielowi

Członkowie zespołu Il Divo zagrają specjalną trasę koncertową poświęconą pamięci jednego z nich – Carlosowi Marinowi. Zapowiedzianą i ogłoszoną już wcześniej trasę w 2022 roku w całości poświęcą na prezentację największych hitów zespołu. W ten sposób oddadzą hołd zmarłemu nie tak dawno przyjacielowi.

Koncert odbędzie się również w Polsce, 5 listopada 2022 roku w TAURON Arenie Kraków – to nowa data, bo pierwotnie koncert miał się odbyć 13 listopada 2021 r., a następnie 12 listopada 2022 r. Wszystkie bilety zakupione na poprzednie daty zachowują ważność na 5 listopada. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.

Zamiast wcześniej ogłaszanego koncertu w terminie 12 listopada, fani będą mogli spotkać się ze swoimi idolami wcześniej, bo już 5 listopada. Powodem zmiany są korekty w trasie koncertowej kwartetu. Tym samym czas oczekiwania na koncert w Krakowie skróci się o tydzień.

Występy Il Divo z początku grudnia ubiegłego roku w Anglii pełne były emocji i radości z ponownego spotkania z fanami. Muzycy żartowali, śpiewali i wzruszali jeszcze bardziej niż zwykle, a stęskniona publiczność radośnie cieszyła się każdym momentem z zespołem. Niestety, kilka dni po ostatnim koncercie Il Divo, świat obiegła niepokojąca wiadomość o hospitalizacji Carlosa Marina. Przez cały pobyt śpiewaka w szpitalu fani jednoczyli się w modlitwach, głęboko wierząc, że ich ulubiony baryton wkrótce powróci do zdrowia. Mimo to, po kilkunastu dniach leczenia, stało się najgorsze. 19 grudnia 53-letni Hiszpan zmarł w szpitalu w Manchesterze.

– Przed intubacją pożegnał się ze mną, bo wiedział, że nie uda mu się przeżyć i był to najsmutniejszy obraz w moim życiu. Zadzwonił do mnie i powiedział mi, że kocha mnie jak szalony i (…) poprosił, żebym zaopiekowała się jego rodziną – wyznała Geralidne Larrosa, partnerka Carlosa, z którą wokalista planował ślub.

Wiadomość o śmierci śpiewaka była tak zaskakująca i tak niespodziewana, że muzyczny świat zamarł na chwilę w zadumie. Jeszcze kilkanaście dni wcześniej Carlos zabawiał tłumy na koncertach, teraz odszedł na zawsze. Zdruzgotani tragedią bliscy, fani i przyjaciele po fachu zostali pozostawieni z pustką, której nie da się zapełnić.

– Wspólnie z Carlosem rozpoczęliśmy naszą przygodę 17 lat temu i była to niesamowita, wspaniała droga dla naszej czwórki. Carlos Marin był silną, pozytywną osobowością, która wszystkich inspirowała. Jego pasja, jego żywiołowość, a do tego niesamowite poczucie humoru tworzyły razem po prostu magiczną osobowość. Był kochany przez miliony fanów na całym świecie, a dla nas – możliwość występowania z nim na scenach całego świata – stanowiła zaszczyt. Będzie nam bardzo brakować jego żartów, jego żywiołowości, jego przyjaźni i jego genialnego głosu – wspominali Carlosa w jednym z nagrań Urs, Sebastien i David z Il Divo.

Co dalej z Il Divo?

17 lat temu czterech wokalistów w zespół Il Divo połączył znany mistrz muzycznego managementu Simon Cowell. Stworzył on formację, której jeszcze nie było: Szwajcar Urs, Francuz Sebastien, Amerykanin David i Hiszpan Carlos szybko rozpromowali swój wyjątkowy styl classical crossover na całym świecie, a także stali się pierwszą grupą działającą w tym gatunku, której album zadebiutował na pierwszym miejscu w Billboard’s Top 200 chart!

W chwili śmierci Carlosa zespół był w trakcie promocji najnowszej płyty oraz przygotowywał się do zapowiedzianej na 2022 rok trasy “For Once In My Life”. Tragedia postawiła działalność Il Divo pod znakiem zapytania. Zespół zdecydował jednak, iż najlepszym sposobem, aby oddać hołd zmarłemu artyście będzie właśnie muzyka, którą tworzył i tak bardzo kochał.

– Pragniemy upamiętnić Carlosa podczas naszych przyszłych występów. Chcemy, aby wszyscy go zapamiętali: za jego piękną duszę, jako wspaniałego wokalistę, za jego niesamowity głos i jako piękną osobę, jaką był – zdradziła trójka muzyków z Il Divo.

Zagrają w hołdzie Carlosowi Marinowi

Urs, Sebastien i David podjęli trudną decyzję – w hołdzie dla swojego przyjaciela będą kontynuowali zapowiedzianą trasę. “For Once In My Life Tour” odbędzie się pod nazwą “Greatest Hits Tour”, a Il Divo wykona swoje największe hity, poświęcając koncerty pamięci Carlosa Marina. Zespołowi będzie także towarzyszył gościnnie wyjątkowy wokalista – Steven LaBrie. Baryton, laureat niezliczonej ilości operowych nagród z bogatym teatralnym doświadczeniem, ozdobi koncerty swoją wrażliwością i wyjątkową sceniczną prezencją.

– Il Divo spotkała olbrzymia tragedia, a decyzja o kontynuacji koncertowania była dla zżytych ze sobą muzyków niezwykle trudna. Jednak dzięki temu fani na całym świecie, także w Polsce, otrzymają szansę, żeby razem ze śpiewakami wspólnie oddać hołd Carlosowi. Koncert Il Divo w Krakowie będzie więc nie tylko pięknym muzycznym doświadczeniem, ale i ogromnym, wzruszającym przeżyciem – podsumował Janusz Stefański z Prestige MJM.

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

Warto wiedzieć

Harmonogram

godz. 19:15 – otwarcie bram

godz. 20:30 – rozpoczęcie koncertu

godz. 22:00-22:15 – planowane zakończenie koncertu

Wejścia do obiektu:  przez wejścia: nr 1, 2, wejście VIP klatka nr 4

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Bilety

Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronie biletserwis.pl., a wszystkie dotychczas zakupione zachowują ważność.

Informacje o Pakietach VIP TAURON Areny Kraków są dostępne TUTAJ

W dniu wydarzenia czynna będzie informacja Organizatora – kasa nr 1.

Parking

W dniu wydarzenia parking będzie dostępny od godz. 18:00.  Gwarancję miejsca parkingowego daje zakup online: TUTAJ

Cena parkingu to 40 zł. 

Posiadaczy biletów z instalacją LPG zapraszamy na parking naziemny. To tam mogą też (bezpłatnie) parkować osoby z niepełnosprawnościami. Wjazd również od ul. Lema. 
Bilety są ważne w formie elektronicznej. Nie ma konieczności ich wydruku! 

Gastronomia

Restauracja Północna na poziomie B – dostępna od otwarcia bram (windy nr 4 i 7).

Czynne będą także:

Kawiarnia przy Małej Hali – Coffee Garden – od godz. 10:00,

Strefa Arena Garden (foodtrucki) – od godz. 12:00.

Szatnie

W dniu wydarzenia będą dostępne płatne szatnie na poziome A. Płatne 5 zł.

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju

TAURON Arena Kraków Wieczysta

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy pod samym obiektem)

 

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Weronika Plata

Strefa VIP

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska