Jose Carreras

Jose Carreras – A life in Music

Wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy w TAURON Arenie Kraków

20 grudnia 2015 r., godz. 19:00

Maestro Jose Carreras składa hołd polskim artystom! 20 grudnia (niedziela) podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków wspólnie z nim na scenie wystąpią: orkiestra Sinfonietta Cracovia, chór Camerata Silesia oraz goście specjalni wieczoru: Justyna Steczkowska i Dorota Osińska. Zaproszenie od Jose Carrerasa przyjęła również meksykańska sopranistka Rebeca Olvera. Przypomnijmy także, że dyrygentem będzie znany na całym świecie David Gimenez.

Jose Carreras swoim talentem zachwycał mając już osiem lat, kiedy podczas pierwszego publicznego występu w hiszpańskim rozgłośni śpiewał arię „La donna è mobile“. Dzisiaj należy do najbardziej cenionych światowych tenorów także dzięki temu, że fascynuje tłumy fanów emocjami, pasją i magiczną energią.

Osiem lat temu legendarny hiszpański tenor powrócił na sceny światowe, a ponieważ – jak przyznał – polska publiczność jest mu bardzo bliska, w ramach swojego ostatniego światowego koncertowego tourneé postanowił wystąpić także w Krakowie. Podczas Koncertu Bożonarodzeniowego „A Live in Music“ odda również cześć polskim artystom.

Muzycy z Krakowa i nie tylko

Na scenie w TAURON Arenie Kraków z artystą wystąpią: orkiestra Sinfonietta Cracovia, chór Camerata Silesia oraz goście specjalni wieczoru: Justyna Steczkowska i Dorota Osińska. Zaproszenie od Jose Carrerasa przyjęła również meksykańska sopranistka Rebeca Olvera. Przypomnijmy także, że dyrygentem będzie znany na całym świecie David Gimenez.

W trakcie wieczoru w interpretacji Maestra i Rebekki Olvery zabrzmią najsłynniejsze arie z mistrzowskich fragmentów oper La Bohéme, La Forza del Destino, West Side Story czy La Traviata. Fanów charyzmatycznego Hiszpana ucieszą z pewnością przepiękne melodie bożonarodzeniowe i klasyczne polskie kolędy, takie jak „Lulajże Jezuniu”, które zaśpiewa wraz z Justyną Steczkowską i Dorotą Osińską.

Warto wiedzieć

Koncert w TAURON Arenie Kraków rozpocznie się o godz. 19:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:00.

Na teren obiektu nie będzie można wnosić m.in. selfie stick, aparatów z wymienną optyką i kamer wideo.

Bilety na koncert są dostępne w sieci: www.eventim.pl. W dniu wydarzenia (20 grudnia, niedziela) czynne będą kasy w TAURON Arenie Kraków: kasa nr 1 będzie czynna od godz. 15:00; kasa nr 6 będzie czynna od godz. 16:30.

W dniu wydarzenia dostępne będą szatnie (płatne 2 zł).

W TAURON Arenie Kraków dostępny będzie również parking w cenie 30 zł (dodatkowe informacje są dostępne na stronie eventim).

Organizatorem wydarzenia jest Retro Air.

Jak dojechać komunikacja miejską?

Wszystkim uczestnikom koncertu przypominamy, że nasz obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22  i 62 (nocny) oraz autobusy nr: 128.

Na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 10, 52 i 64 (nocny) oraz autobusy nr: 124, 128, 424.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków NŻ zatrzymuje się autobus nr 128.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk