Jubileuszowa Atmasfera Golec uOrkiestra 20 Lat

18 maja 2018 r. (piątek)

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 19:00 – początek wydarzenia

godz. 19:20 – występ Kabaretu pod Wyrwigroszem

godz. 20:05 – koncert Golec uOrkiestra

godz. 21:40 – planowane zakończenie wydarzenia

20 lat minęło? W przypadku Golec uOrkierstry prawie niemożliwe! A jednak! Właśnie w 1998 roku powstał jeden z najbardziej charakterystycznych, rozpoznawalnych i przebojowych polskich zespołów. Choć ich droga na szczyt na samym początku nie była łatwa – jury festiwalu opolskiego nie poznało się na „Ścierniscu”, a rozgłośnie radiowe z rezerwą podeszły do „Lornetki” – to dziś stanowią o sile polskiej muzyki pop w odcieniach folku, jazzu czy rock and rolla. 18 maja 2018 roku zespół wystąpi w TAURON Arenie Kraków w ramach swojej jubileuszowej trasy. o ekipy artystów dołączy „Kabaret pod Wyrwigroszem”.

Siłą napędową i trzonem zespołu są bracia Łukasz i Paweł, którzy nadają ton całej orkiestrze, piszą, śpiewają, komponują i dbają o markę Golec uOrkiestra. To oni sprawili, że tradycyjna muzyka góralska tak wspaniale połączyła się z muzyką pop.

Bracia przetarli szlak i stworzyli warunki dla całego folk-popowego nurtu, który opanował polskie listy przebojów na początku XXI wieku. Kłaniając się tradycji, umiejętnie wpletli jej piękno w muzykę rozrywkową; nie zdradzając jej, nasycili swoje utwory jej duchem. Do dziś pozostają wierni swemu stylowi, co od lat docenia publiczność licznie przychodząc na koncerty Orkiestry. Same występy to nie tylko muzyka, to także przygotowane z ogromnym pietyzmem stroje, dowcipna konferansjerka i nierzadko zupełnie nieprzewidywalna choreografia.

Przeboje znane na pamięć

– Dziś zapraszamy Państwa na wspaniałe święto – jubileusz 20–lecia Golec uOrkiestry. Podróż przez lata naznaczone przebojami, które znamy na pamięć: „Lornetka”, „Pędzą Konie”, „Pieniądze To Nie Wszystko”, „Crazy Is My Life” czy „Ściernisco”, które cytował jeden z prezydentów USA – mówią organizatorzy. – Najbliższe koncerty to podsumowanie dotychczasowych dokonań, ale także wiele niespodzianek, wyjątkowi goście, a być może również zapowiedź kolejnych płyt zespołu. Proszę przeżyć z nami te chwile, wspominać i cieszyć się muzyką tej jedynej, tak niesamowitej grupy – dodają.

Zapowiadając koncerty Golców śmiało można użyć stwierdzenia: potrafią zagrać wszystko, ale… na szczęście grają to co chcą! I niech tak zostanie. Co najmniej na kolejne 20 lat.

Warto wiedzieć

Koncert Jubileuszowa ATMASFERA GOLEC uORKIESTRA 20 lat odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 18 maja 2018 r. Godz. 18:00 – otwarcie bram; godz. 19:00 – początek wydarzenia; godz. 19:20 – występ Kabaretu pod Wyrwigroszem; godz. 20:05 – koncert Golec uOrkiestra; godz. 21:40 – planowane zakończenie wydarzenia.

Koncerty zostaną poprzedzone kampanią informacyjną pn. „Numery Twoich Przyjaciół 998–112”, w Krakowie dodatkowo do ekipy artystów dołączy „Kabaret pod Wyrwigroszem”.

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 i 3.

Szczegóły koncertu: http://www.atma.com.pl/

http://www.facebook.com/atmacompl/

Kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna w dniu wydarzenia od godz. 17:00.

Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna w dniu wydarzenia od godz. 16:30.

Catering podczas wydarzenia

W dniu wydarzenia goście będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 16:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3.

Parking 

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. Parking będzie czynny od godz. 16:30.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk