Lord Of The Dance

Wyjątkowe widowisko w TAURON Arenie Kraków

12 listopada 2017 r. (niedziela)

godz. 17:00 – otwarcie bram

godz. 18:00 – rozpoczęcie wydarzenia

godz. 18:50 – przerwa

godz. 20:00 – planowane zakończenie wydarzenia

Na Broadwayu zostali okrzyknięci arcydziełem w swoim gatunku! Pod ich stopami drżą sceny w największych obiektach widowiskowych na świecie – grupa Lord of the Dance 12 listopada 2017 r. wystąpi w TAURON Arenie Kraków! Organizatorem wydarzenia jest Makroconcert.

Grupa LORD OF THE DANCE świętuje w tym roku 20-lecie pracy artystycznej! Jej twórca Michael Flatley tak mówi o utalentowanych podopiecznych: uczniowie przerośli mistrza, ich opanowana do perfekcji synchronizacja ruchów jest niezmiernie imponującym osiągnięciem!

Zespół odwiedził już ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach świata, dzięki czemu przeszło 70 milionów widzów miało okazję podziwiać niesamowite popisy artystów. O jego ogromnej popularności świadczą także wyniki sprzedaży DVD oraz CD, które liczone są w dziesiątkach milionów!

Najszybsze stopy świata

Założyciel grupy Michael Flatley, nazywany królem irlandzkiego tańca, to amerykański tancerz i choreograf, który nie boi się łamać zasad. Sprzeciwiając się tradycji, wprowadził do swoich układów choreografię dla górnych partii ciała. Całkowicie zmieniło to dotychczasowe oblicze tańca irlandzkiego, zdobywając jednocześnie uznanie na całym świecie.

Artysta był wielokrotnie honorowany prestiżowymi nagrodami tanecznymi. W 1991 roku został utytułowany przez prezydenta Ronalda Regana Skarbem Narodowym. Michael Flatley potrafi wykonać 35 stepów na sekundę, za co został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako „najszybsze stopy świata”!

Historia opowiadana tańcem

Spektakl Lord of the Dance, to piękna historia opowiedziana za pomocą tańca. Jej korzenie sięgają irlandzkiego folkloru. Mały Duch podróżuje w czasie, aby pomóc Panu Tańca chronić swój lud od ataków Don Dorcha, Pana Ciemności. Bitwy i starcia przeplatają się z wątkiem miłosnym, pełnym wzlotów i upadków, namiętności i dramaturgii, a wszystko to w rytm dynamicznej, celtyckiej muzyki.

Klasyczna historia walki dobra ze złem przedstawiona w niecodziennym wydaniu, budząca niegasnące zainteresowanie podczas całego show. Niesamowitych wrażeń dostarczają: wspaniała scenografia, spektakularne oświetlenie ponad 600 przepięknych, stworzonych specjalnie na potrzeby przedstawienia kostiumów.

Muzyka skomponowana przez Gerarda Fahy’ego potęguje nastrój i energię, którą dzielą się z publicznością tancerze. To właśnie oni są bez wątpienia największym atutem przedstawienia. Młodzi, utalentowani, wielokrotnie nagradzani na arenie krajowej i międzynarodowej. W niesamowitym stylu prezentują skomplikowane układy, w których najważniejszą rolę odgrywa praca nóg. Dynamicznie łączą elementy jazzu, baletu, freestyle oraz tańca tradycyjnego. W rolach głównych wystąpią: Matthew Smith, James Keegan oraz Morgan Comer. – Każdy z nich jest supergwiazdą – twierdzi Michael Flatley. Nie sposób się z nim nie zgodzić!

Precyzja i finezja

Produkcja jest warta 5,5 mln euro, zajmuje osiem tirów scenografii i sprzętu technicznego. Lord of the Dance to zapierające dech w piersi efekty pirotechniczne, przełomowa technologia wykorzystująca hologramy, taniec robotów, zaskakująca gra świateł, ruchoma i wielopoziomowa scena. Elementy akrobatyczne połączone z pięknym celtyckim tańcem.

Widowisko Lord of the Dance jest wspaniałą propozycją spędzenia czasu dla całej rodziny. Zachwyci dorosłych, rozbawi dzieci, a dla wszystkich będzie wyjątkową lekcją irlandzkiej tradycji i kultury. Precyzja i finezja geniuszy stepowania.

Warto wiedzieć

Widowisko Lord of the Dance będzie można zobaczyć w TAURON Arenie Kraków 12 listopada 2017 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:00. Na godz. 18:50 planowana jest przerwa, a na godz. 20:00 zakończenie wydarzenia.

Wejście do obiektu: wejście nr 2.

BILETY: www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

W dniu wydarzenia (12 listopada) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 17:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków oraz kasa organizatora) będzie czynna od godz. 17:00.

Organizatorem wydarzenia jest Makroconcert – www.makroconcert.pl.

Informacje o grupie są dostępne na stronie: www.lordofthedance.com.

Catering podczas wydarzenia 

12 listopada (niedziela) wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram (od godz. 17:00). Czynne będą także punkty gastronomiczne zlokalizowane na pozostałych poziomach.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).  W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 16:00.

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata