Marcin Gortat Camp 2015

Marcin Gortat Camp to impreza, której celem jest promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży. Jej zwieńczeniem będzie mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie, który odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 19 lipca (niedziela) o godz. 18:00. Zapraszamy także do oglądania  Campów z udziałem dzieci w wieku 9-17 lat, które odbędą się w piątek i sobotę (17 i 18 lipca) oraz na Piknik Wojskowy z pokazem sprzętu wojskowego (19 lipca, niedziela).

W piątek (17 lipca) o godz. 11:00 odbędzie się MG Camp z udziałem dzieci niepełnosprawnych (na wózkach inwalidzkich) oraz najlepszych polskich koszykarzy na wózkach – Dominika Moslera, Marcina Balcerowskiego, Krzysztofa Pietrzyka, Krzysztofa Bandury, i Mateusza Filipskiego. W tym samym dniu (17 lipca, piątek) o godz. 14:00 rozpocznie się Klinika JR. NBA. Z kolei w sobotę (18 lipca) o godz. 11:00 rozpocznie się MG Camp dla dzieci w wieku 9-13 lat. Wstęp dla widzów na wszystkie Campy jest wolny. Przez cały czas trwania Campów czynne będą punkty gastronomiczne, będzie także można kupić bilety na niedzielny mecz.

Wielki finał MG CAMP 2015, czyli mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie rozpocznie się w niedzielę (19 lipca)  o godz. 18:00 (bramy zostaną otwarte o godz. 16:00). Natomiast o godz. 14:00, przed TAURON Areną Kraków, rozpocznie się Piknik Wojskowy, podczas którego będzie można m.in. zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego, kupić specjalne pamiątki i skorzystać z oferty punktów gastronomicznych  (wstęp na piknik jest wolny).

Drużyny Marcina Gortata spotka się z Wojskiem Polskim już po raz czwarty (w TAURON Arenie Kraków zagrają po raz drugi). Po trzech meczach 2:1 prowadzi Gortat Team. Skład zespołu Gortat Team, jak co roku, elektryzuje wszystkich, którzy chcą na własne oczy zobaczyć, jak na parkiecie poradzą sobie gwiazdy sportu i estrady, które znamy niekoniecznie z biegania za pomarańczową piłką. W tym roku Marcin Gortat ponownie powołał do swojej drużyny wspaniałe osobistości – na parkiecie TAURON Areny Kraków wystąpią m.in. Kabaret Neo-Nówka, Anna Lewandowska, Sylwester Wardęga, Jerzy Dudek, Tatiana Okupnik, Łozo, Tomson, Piotr Gruszka, Mariusz Wlazły i inni. Skład Wojska Polskiego tworzą oczywiście polscy żołnierze, którzy co roku są wzmacniani przez gracza NBA. Dwa lata temu był nim Jared Dudley, a w roku ubiegłym Chris Singleton.

W przerwie meczu odbędzie się finał doskonale znanego z NBA (All Star Game) konkursu umiejętności Skills Challenge, w którym wezmie udział 3 najlepszych MVP czterech tegorocznych Campów. Jego zwycięzca odwiedzi Marcina w Waszyngtonie i będzie mógł zobaczyć na żywo mecz NBA!

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu w TAURON Arenie Kraków zapraszamy do obejrzenia transmisji
meczu w internecie na stronie internetowej http://sport.tvp.pl/ oraz do obejrzenia retransmisji spotkania w TVP Sport
w poniedziałek (20 lipca) o godz. 20:05; wtorek (21 lipca) o godz. 14:00;
środę (22 lipca) o godz. 23:25 i sobotę (25 lipca) o godz. 8:20.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Marcina Gortata MG13 „Mierz Wysoko”. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na cele statutowe Fundacji, a w szczególności na organizację wyjazdów wakacyjnych dla dzieci polskich żołnierzy.

http://mg13.com.pl/

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk