Mariah CareySweet Sweet Fantasy

MARIAH CAREY W TAURON ARENIE KRAKÓW

11 kwietnia 2016 r.

godz. 19:00 – otwarcie bram

godz. 20:00-20:45* – support: Gromee

godz. 21:00* – Mariah Carey

Mariah Carey, najlepiej sprzedająca się artystka wszechczasów, powraca na ze swoją trasą Sweet Sweet Fantasy. 11 kwietnia (poniedziałek) o godz. 21:00, wystąpi w TAURON Arenie Kraków. To będzie jej pierwszy występ w naszym kraju. Jako support wystąpi: Gromee – krakowski producent, dj, remixer i autor tekstów (godz. 20:00). Bramy TAURON Areny Kraków zostaną otwarte o godz. 19:00. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation.

Bazując na 18 singlach z pierwszych miejsc list przebojów, Mariah wykona swoje największe hity, wśród których usłyszymy ponadczasowe „Hero”, „Fantasy”, „Always Be My Baby” czy światowy przebój „We Belong Together” i wiele, wiele innych.

220 milionów płyt

Mariah Carey jest muzyczną ikoną, soulową legendą, fenomenem popu, dającą zapierające dech w piersiach koncerty wokalistką i najlepiej sprzedającą się piosenkarką wszechczasów. Sprzedała ponad 220 milionów płyt a 17 z 18 jej singli, które zdobyły pierwsze miejsce na prestiżowej Billboard Hot 100 zostały napisane przez nią, wliczając w to „Fantasy”, „Always Be My Baby”, „Hero”, „Touch My Body”, „One Sweet Day” oraz „We Belong Together”. Żaden inny solowy artysta nie osiągnął takiego wyniku.

Mariah zdefiniowała współczesnego popowego artystę swoim pięciooktawowym głosem i talentem do pisania piosenek i produkcji. Jako piosenkarka/kompozytorka piosenek/producentka, wśród niezliczonej ilości nagród, zdobyła m.in. wiele nagród Grammy, 21 American Music Awards, nagrody Billboardu w kategorii „Artystka dekady”, World Music Award za “Najlepiej sprzedającą się artystkę tego milenium” oraz BMI “Icon Award” za jej wyjątkowe osiągnięcia w komponowaniu piosenek.

Wpływy Mariah Carey wychodzą poza branżę muzyczną, artystka pozostawia po sobie niezatarty ślad na całym świecie. W swojej karierze zaistniała również w branży filmowej z pozytywnie przyjętymi przez krytyków rolami w „Hej, Skarbie” (2009) i „Kamerdynerze” (Lee Daniels 2013). W ostatnim czasie Mariah zaliczyła swój reżyserski debiut w „A Christmas Melody” – świątecznym programie przygotowanym dla telewizji Hallmark, w którym jest również gwiazdą.

Mariah Carey, zdobywczyni Congressional Award, hojnie poświęca swój czas i energię różnym akcjom charytatywnym bliskim jej serca, m.in. Save The Music, Make-A-Wish, World Hunger Relief oraz fundacji Eltona Johna na rzecz AIDS i wielu, wielu innym. Czynnie wspiera akcje charytatywne na rzecz dzieci, zarówno międzynarodowe jak i krajowe. Założyła m.in. Camp Mariah w porozumieniu z Fresh Air Found, gdzie dzieci z ubogich dzielnic mają szansę na rozwój swoich przyszłych karier.

Krakowski muzyk na scenie

Jako support na pierwszym koncercie artystki w Polsce wystąpi Gromee – krakowski producent, dj, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. Jego sety na żywo to zawsze najlepiej wyselekcjonowana muzyka i dźwięki, które wciągają słuchacza. Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. Jedną z ostatnich produkcji artysty jest utwór „Follow You”, który wokalnie wspiera WurlD – amerykański wokalista współpracujący m.in. z Timbalandem.

Warto wiedzieć

Koncert Mariah Carey w ramach trasy „Sweet Sweet Fantasy” odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 11 kwietnia 2016 r. (poniedziałek). Organizatorem wydarzenia jest Live Nation. Dodatkowe informacje o artystce i jej trasie koncertowej są dostępne na stronie www.mariahcarey.com/tour.

Bramy zostaną otwarte o godz. 19:00 (Wejście nr 1 i nr 2), Gromee wystąpi o godz. 20:00* a występ gwiazdy zaplanowano na godz. 21:00*.

Bilety na koncert: www.LiveNation.pl.

W dniu wydarzenia (11 kwietnia) kasa nr 1 (organizatora) będzie otwarta od godz. 10:00; kasa nr 6 (VIP) od godz. 18:00.

W obiekcie, na poziomie A, dostępne będą szatnie (płatne 2 zł).

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest Parking w cenie 30 zł. W dniu koncertu parkingi zostaną otwarte o godz. 17:30. 

Dojazd do TAURON Areny Kraków w dniu koncertu

Wszystkim uczestnikom koncerty przypominamy, że nasz obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22 oraz autobusy nr: 128 i 662.

Na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 52 i linie zastępcze nr  72 i 74 oraz autobusy nr: 124, 128, 424 i 664.

Uwaga! W dniach 11-22 kwietnia prowadzony będzie remont torowiska na ul. Westerplatte. W związku z tym zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Dworzec Główny – Poczta Główna i wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej dotyczące m.in. linii nr: 52, 72, 74 (dodatkowe informacje: http://kmkrakow.pl).

*UWAGA! Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Strefa BIZNES

Kontakt Strefy BIZNES TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk