Maroon 5

Maroon 5 po raz pierwszy w Polsce!

TAURON Arena Kraków

1 czerwca 2016 r.

Otwarcie bram: godz. 18:00*

BeMy (support): godz. 20:00*

Maroon 5: godz. 21:00*

 

Ich muzycznych sukcesów nie sposób wymienić jednym tchem, a popularność rośnie z każdą kolejną płytą. Uwielbiany na całym świecie zespół Maroon 5 zagra w Polsce pierwszy koncert, a charyzmatyczny Adam Levine dołoży wszelkich starań, aby Polacy na długo zapamiętali to show! Koncert odbędzie się 1 czerwca w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation.

Maroon 5, urodzeni i wychowani w Los Angeles, ze swoim chwytliwym brzmieniem, pobudzającym wokalem i charakterystycznymi rytmami, ugruntowali swoją pozycję najdłużej utrzymujących się na szczycie gwiazd pop. Zespół zdobył swoją pierwszą z trzech nagród Grammy jako „Najlepszy Debiutujący Artysta” w 2005 roku i sprzedał ponad 17 milionów albumów na całym świecie. Pozostałe płyty Maroon 5 pokryły się złotem i platyną w ponad 35 krajach.

Sukces goni sukces

Maroon 5 zdobyło uznanie fanów i krytyków hybrydowym brzmieniem rocka i r&b, jaki zaprezentowali na swoim debiutanckim albumie Songs About Jane i podwójnie platynowym albumie It Won’t Be Soon Before Long, który zawiera takie hity jak “Makes Me Wonder” i “If I Never See Your Face Again”. W 2010 roku zespół wypuścił swój trzeci album studyjny Hands All Over zawierający hity “Misery” i “Moves Like Jagger”, który wspiął się na pierwszą pozycję na listach Top 40 i Hot AC oraz zajął pierwsze miejsce na Billboard Hot 100. Oba single otrzymały nominację do nagrody GRAMMY w kategorii „Najlepsze Wykonanie Pop Przez Duet Lub Grupę”. „Moves Like Jagger” był również jednym z najlepiej sprzedających się singli w 2011 roku z 8,5 milionami sprzedanych kopii na całym świecie i tym samym stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli wszechczasów. Wraz z sukcesem utworu na liście Hot 100, frontman Maroon 5, Adam Levine również stał się pierwszym artystą w całej 53-letniej historii tego zestawienia, który jednocześnie zdobył numer 1 jako członek zespołu oraz jako solowy artysta dostał się do Top 10, będąc współautorem i gościem specjalnym Gym Class Heroes w piosence “Stereo Hearts”.

W 2012 zespół Maroon 5 wydał Overexposed, który szybko umocnił status grupy jako lidera muzyki popularnej z całą kolekcją zdobywających wysokie pozycje na listach przebojów singli. Trzeci singiel z tego albumu, „Daylight”, otrzymał numer 1 na obu radiowych listach Top 40 i Hot AC. Podczas promocji tego albumu zespół ustanowił rekord największej ilości pierwszych miejsc (łącznie sześciu) dla grupy w 20-letniej historii listy Top 40.  W ramach promocji tego albumu Maroon 5 osiągnęło jeden z najwyższych w tym roku zysków z trasy koncertowej, z ponad 50 milionami sprzedanych biletów.

Najnowszy album Maroon 5, V, zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia Billboard’s Top 200 i podsumowuje muzyczną podróż grupy do dnia dzisiejszego – jest esencją najwcześniejszych nagrań Maroon 5, do ich aktualnych sukcesów, przy jednoczesnych zapewnieniu kolejnych artystycznych wzlotów w przyszłości. Debiutancki singiel z tego album, “Maps”, ustanowił rekord najwyższego debiutu przez grupę na TOP 40 radiowych przebojów po raz pierwszy od 18 lat i znalazł się na top 100 w 18 krajach. Teledysk do nominowanego do nagrody GRAMMY utworu „Sugar”, który podbija listy przebojów, do dnia dzisiejszego obejrzało już ponad miliard osób. Dostępny jest również najnowszy singiel grupy, ”Feelings”.

BeMy jako support

Jako support przed Maroon 5 zagra zespół BeMy. Założyli go dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale ich rodzice pochodzą z Polski. Od najmłodszych lat interesowali się muzyką. Po ukończeniu szkoły średniej bracia wyjechali do Anglii. Upór i wytrwałość pozwoliła im na studia muzyczne w prestiżowej szkole Academy of Contemporary Music, gdzie zaprzyjaźnili się z Edem Sheeranem.

W czerwcu 2013 r. wzięli udział w programie Must Be The Music Polska. Dostali się do finału i zajęli drugie miejsce. Od tamtego czasu wygrali kilka prestiżowych konkursów w Polsce – m.in. Top Trendy, Woodstock czy Jarocin. W ich muzyce słychać wpływy takich gatunków jak indie, francuskie electro czy blues.

Warto wiedzieć

Koncert Maroon 5 odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 1 czerwca (środa). Bramy zostaną otwarte o godz. 18:00. Zespół BeMy wyjdzie na scenę o godz. 20:00, a gwiazda wieczoru: Maroon 5 o godz. 21:00*.

*podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie

Organizatorem koncertu jest Live Nation (www.livenation.pl). Dodatkowe informacje o zespole są dostępne na stronie: www.Maroon5.com.

Informacje o biletach: www.livenation.pl.

1 czerwca kasa nr 1 (Organizatora) będzie otwarta od godz. 10:00; kasa nr 6 (TAURON Areny Kraków) – od godz. 18:00.

Do dyspozycji gości będą szatnie na poziomie A (płatna 2 zł).

Parking: W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. 1 czerwca (środa) będzie czynny od godz. 16:30.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji podczas wydarzenia

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków koncertem 1 czerwca (środa) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Strefa BIZNES

Kontakt Strefy BIZNES TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk