Memoriał Władysława BajorkaMiędzynarodowy Turniej Zapaśniczy

31. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy – Memoriał Władysława Bajorka

22 października 2022 r.

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Już 22 października 2022 roku do Małej Hali TAURON Areny Kraków powrócą zmagania młodych zapaśników. 31. edycja Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Memoriału im. Władysława Bajorka jest organizowana przez KS Bieżanowianka we współpracy z Miastem Kraków oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Ten atrakcyjny i ceniony turniej w zapasach w stylu klasycznym, organizowany dla uczczenia pamięci legendarnego krakowskiego zawodnika, od lat jest uznawany za kuźnię talentów. Brali w nim udział najlepsi polscy zapaśnicy w historii, w tym mistrzowie i medaliści olimpijscy.

Uroczyste otwarcie 31. Memoriału Władysława Bajorka zaplanowane jest na godz. 10:30. O godz. 11:20 rozpoczną się walki – najpierw eliminacyjne, a następnie finałowe. Dekoracja najlepszych zawodników zaplanowana jest na godz. 18:00.

Przeszło 200 młodych adeptów tej olimpijskiej dyscypliny sportu z Polski i zagranicy – do turnieju zgłosiły się dotychczas ekipy ze Szwecji, Norwegii, Danii i Włoch, a możliwe, że pojawią się też drużyny z Ukrainy i Czech – będzie rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików oraz kadetów. W każdej z nich zmierzą się w aż 10 kategoriach wagowych. KS Bieżanowianka będzie reprezentować ponad 40 zawodników.

Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja Memoriału zgromadziła 164 młodych zapaśników reprezentujących 26 ekip z Polski, Czech i Ukrainy, a Bieżanowianka triumfowała w klasyfikacji drużynowej. W 2019 roku, zanim pandemia przystopowała również sport, w turnieju uczestniczyło 265 zawodników.

W sobotę, 22 października wszystkich zainteresowanych ciekawą rywalizacją zachęcamy do wizyty w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Wstęp jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Partnerem Głównym wydarzenia jest Kraków, a Partnerem Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ

https://www.facebook.com/BiezanowiankaZapasy 

Harmonogram wydarzenia

Sobota, 22 października 2022 roku, Mała Hala TAURON Areny Kraków
godz. 10:30 – uroczyste otwarcie imprezy
godz. 11:20 – walki eliminacyjne i finałowe
godz. 18:00 – dekoracja zawodników, wręczenie nagród i oficjalne zakończenie turnieju

 

 

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala