Memoriał Władysława Bajorka30. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy

30. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy – Memoriał Władysława Bajorka

6 listopada 2021 r. (sobota)

Mała Hala TAURON Areny Kraków

godz. 10.30 – 18.30

Już 6 listopada 2021 roku do Małej Hali TAURON Areny Kraków powrócą zmagania młodych zapaśników. Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Memoriału im. Władysława Bajorka jest organizowana we współpracy z Miastem Kraków oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W turnieju biorą udział polscy i zagraniczni zapaśnicy w trzech kategoriach: dzieci, młodzicy oraz kadeci. W każdej z nich młodzi adepci zapasów zmierzą się w 10 kategoriach wagowych. Nagrodami w Memoriale są puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników ufundowane przez Partnerów.

Memoriał Władysława Bajorka od kilku lat organizowany jest przez KS Bieżanowianka i niezmiennie pełni te same cele, tj.: uczczenie pamięci pierwszego Mistrza Polski w Zapasach z Krakowa; popularyzacja sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży oraz promocja walorów turystycznych i sportowych Miasta Krakowa.

Klub Sportowy Bieżanowianka, jako organizator Turnieju, kolejny raz zaprosił do współpracy Kraków jako Miasto Gospodarz oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie jako Partnera Głównego Turnieju. Będzie to także trzecia edycja organizowana w Małej Hali TAURON Areny Kraków, po 2018 i 2019 roku.

Cieszymy się, że profesjonalizm organizacji i misja wydarzenia przyczyniły się do kontynuacji współpracy z Gminą Miejską Kraków. Dla nas, jako dużego klubu sportowego z Krakowa, jest to niezwykle ważna impreza, bo promuje sport zapaśniczy wśród dzieci i młodzieży, których z powodzeniem szkolimy w nowym Centrum Sportu Zapaśniczego Bieżanowianka – podkreśla Jacek Małek, wiceprezes KS Bieżanowianka.

Ostatnia edycja, która odbyła się w październiku 2019 roku, cieszyła się ogromną popularnością wśród zawodników. Wówczas udział wzięło aż 265 młodych zapaśników, w tym aż 97 z zagranicy. Jednym ze zwycięzców był Dominik Krawczyk (zawodnik KS Bieżanowianka), który triumfował w kategorii 110 kg kadetów. Warto wspomnieć także o wyjątkowej dziewczynce – Amelii Malik (KS Bieżanowianka), która jako jedyna dziewczynka, została dopuszczona do rywalizacji w kategorii dzieci i dzięki swojej waleczności zajęła 5. miejsce w wadze 38 kg.

Program:

6 listopada 2021 r. (sobota), Mała Hala TAURON Areny Kraków (ul. Stanisława Lema 7)

godz. 10:30 – uroczyste otwarcie imprezy,

godz. 11:20 – walki eliminacyjne i finałowe,

godz. 18:00 – dekoracja zawodników, wręczenie nagród i oficjalne zakończenie turnieju.

Organizatorzy wydarzenia: Klub Sportowy Bieżanowianka we współpracy z Polskim Związkiem Zapaśniczym i Małopolskim Okręgowym Związkiem Zapaśniczym oraz Dzielnicą XII.

Kraków jest Miastem Gospodarzem imprezy, a Partnerem Głównym Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Widownia

Widzowie mają wstęp na trybuny Małej Hali – wejście przez kawiarnię Małej Hali.

Parking

W dniu wydarzenia opłata za parking wynosi 8 zł. Dodatkowe informacje o zasadach funkcjonowania parkingu są dostępne TUTAJ.

 

 

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala