MetallicaWORLDWIRED TOUR

28 kwietnia 2018 r. (sobota)

godz. 17:30* – otwarcie bram

godz. 19:30* – Kvelertak

godz. 20:45* – Metallica

* Uwaga! Wszystkie godziny są przybliżone i mogą ulec zmianie.

UWAGA! Sprzedaż online biletów na parking TAURON Areny Kraków została zakończona! Pozostała jedynie ograniczona pula dla osób, które planują zakup biletu przy wjeździe do areny. Po ich wyczerpaniu wjazd na parking będzie możliwy tylko dla osób, które wykupiły bilet online!

Parking w dniu koncertu zostanie otwarty o godz. 12:00. Płatność za bilet przy wjeździe będzie możliwa wyłącznie gotówką! Więcej informacji poniżej.

WorldWired to trasa koncertowa promująca najnowszy album zespołu Metallica Hardwired… To Self-Destruct.  W jej ramach zespół wystąpi w TAURON Arenie Kraków! Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Album Hardwired…To Self-Destruct miał premierę 18 listopada 2016 roku i wyszedł nakładem wytwórni założonej przez Metallikę, Blackened Recordings. Zadebiutował na 1 miejscu na całym świecie, sprzedając prawie 800 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży. Producentami albumu są Greg Fidelman, James Hetfield i Lars Ulrich. Można go zakupić w różnych wariantach za pośrednictwem www.metallica.com.

Pochwały dla Hardwired…To Self-Destruct pojawiły się m.in. w: The New York Times: „Metallica weszła w dorosłość, odzyskując siłę swojej muzyki przy jednoczesnej rezygnacji z typowego wizerunku hard-rockowego zespołu: młodego, szybkiego i poza kontrolą;”Decibel: „Metallica na swoim nowym albumie Hardwired…To Self-Destruct znalazła złoty środek pomiędzy swoim dziedzictwem i długowiecznością;” Kerrang!: „Oto jest: ożywiona, odświeżona, ukierunkowana i odkrywająca siebie na nowo Metallica. Najlepsza rzecz jaką zrobili od czasów The Black Album? Zdecydowanie;” The Guardian: „Metallica wypuściła właśnie swoją najlepszą płytę od 25 lat;” NME: „Metallica pozostała tak samo żywa i innowacyjna;” San Jose Mercury News:  „Metallica ponownie dałą nam album, który odzwierciedla i podkreśla nastroje milionów;” oraz wiele innych.

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert zespołu Metallica odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w sobotę 28 kwietnia 2018 r. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:30. O godz. 19:30 wystąpi zespół Kvelertak, o godz. 20:45 – Metallica. * Uwaga! Wszystkie godziny są przybliżone i mogą ulec zmianie.

Organizatorem wydarzenia jest Live Nation.

PRZEDMIOTY ZABRONIONE

– TORBY/PLECAKI ORAZ BAGAŻ KAŻDEGO RODZAJU WIĘKSZY OD FORMATU A4
– broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba
– parasolki z ostrym zakończeniem, kaski
– napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0.5l,
– alkohol, narkotyki
– materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe
– wuwuzele i trąbki
– transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone
– wskaźniki laserowe
– buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie
– aparaty fotograficzne, kamery, laptopy, iPady, tablety, selfie sticki

UWAGA Obowiązuje zakaz wnoszenia bagażu każdego rodzaju przekraczającego rozmiar A4. Prosimy o wcześniejsze przybycie na teren obiektu w celu usprawnienia wchodzenia na teren koncertu, które może być wydłużone ze względu na kontrolę bagażu oraz weryfikację biletów.

PRZEDMIOTY DOZWOLONE

– lornetki – każda wielkość,
– butelki plastikowe 0.5l z odkręconym korkiem

Na terenie obiektu podczas każdego wydarzenia dostępny będzie także depozyt. Wszystkie przedmioty zabronione będzie można zostawić w depozycie za opłatą 50 zł.

INFORMACJE O BILETACH 

Informacje o biletach:  LiveNation.pl.

Uwaga! Bilety na ten koncert są spersonalizowane. Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika.
Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości. W przypadku niezgodności danych organizator zastrzega sobie prawo odmowy wstępu posiadaczowi biletu.

Informacje o zasadach funkcjonowania biletów imiennych są dostępne TUTAJ.

KASA / PUNKT ODBIORU BILETÓW / PUNKT INFORMACJI:

Usytuowane przy wejściu głównym na teren imprezy przy ul. Stanisława Lema czynne: w sobotę ( 28 kwietnia 2018 ) od godz. 10:00.

WEJŚCIA

BRAMY NR 1, 2, 4  
Wejście dla osób posiadających bilety na trybuny

BRAMA POŁUDNIOWA (OD PARKINGU)
Wejście dla osób posiadających bilety na PŁYTĘ/GA

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE
Wejście dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich BRAMA 2.

WIĘCEJ INFORMACJI:
+ 48 022 646 06 49 lub info@livenation.pl

CATERING PODCZAS WYDARZENIA

W dniu wydarzenia goście będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram (od godz. 17:30). W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, przed otwarciem bram, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

PARKING 

UWAGA! Sprzedaż online biletów na parking TAURON Areny Kraków została zakończona! Pozostała jedynie ograniczona pula dla osób, które planują zakup biletu przy wjeździe do areny. Po ich wyczerpaniu wjazd na parking będzie możliwy tylko dla osób, które wykupiły bilet online!

Parking w dniu koncertu zostanie otwarty o godz. 12:00Płatność za bilet przy wjeździe będzie możliwa wyłącznie gotówką!

Zalecamy wcześniejszy przyjazd w celu uniknięcia kolejek do wjazdu na parking przed rozpoczęciem koncertu.

W dniu wydarzenia nie będzie możliwości wjazdu na parking zewnętrzny górny.

Uwaga! Wjazd na parking ogólnodostępny (płatny) będzie możliwy od strony ul Lema:

– osoby jadące od strony al. Pokoju – na pierwszych światłach należy skręcić w prawo,

– osoby jadące od strony al. Jana Pawła II – na drugich światłach należy skręcić w lewo.

DOJAZD DO TAURON ARENY KRAKÓW

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

WZMOCNIENIE KOMUNIKACJI PO WYDARZENIU

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków koncertem 28 kwietnia (sobota) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków 8 dodatkowych rezerwowych tramwajów.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

***

O METALLICE

Metallikę założyli w 1981 roku perkusista Lars Ulrich i gitarzysta/wokalista Jamesa Hetfield. Z czasem zespół okazał się komercyjnym sukcesem, i urósł do rangi jednego z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii, ze 110 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i dając koncerty na dosłownie wszystkich siedmiu kontynentach. Zdobyli kilka multi platynowych albumów, wliczając w to Metallikę z 1991 roku (powszechnie znaną jako The Black Album) sprzedaną w niemalże 17 milionach kopii w samych Stanach Zjednoczonych, czyniąc go najlepiej sprzedającym się albumem w historii Soundscan. Metallica zdobyła również liczne nagrody, wliczając w to 9 statuetek Grammy, dwie American Music Awards i kilka MTV Video Music Awards. Zespół został również wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame and Museum in 2009. W grudniu 2013 roku Metallica przeszła do historii podczas niespotykanego koncertu który odbył się na Antarktydzie, uzyskując tym samym tytuł pierwszego zespołu, który zagrał koncerty na wszystkich siedmiu kontynentach w ciągu jednego roku i zapewniając sobie wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

O KVELERTAK

Powstały w Stavanger w Norwegii Kvelertak – topowy zespół – może pochwalić się wieloma nagrodami, między innymi czterema odpowiednikami nagród Grammy, norweskimi Spellemann Awards. Do tej pory wydali trzy albumy. Ich ostatni LP, Nattesferd, zobyło tytuł “Most Anticipated” od Rolling Stone, Stereogum i Consequence of Sound doprowadzając do jego wydania w maju 2016 roku i szybko stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnych albumów roku.  Stereogum uhonorowało Nattesferd numerem 16 na ich liście “50 Best Albums Of 2016 So Far” opisując go jako: “…radosne zaproszenie do zupełnie innego świata”, a Rolling Stone opisał ich w zestawieniu “Best Metal Records of 2016 So Far” jako: “…Kvelertak stał się jednym z najistotniejszych zespołów heavy-metalowych ostatnich lat”.

Strefa BIZNES

Kontakt Strefy BIZNES TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata