Mistrzostwa Świata Seniorów w Judo – Kata

Mistrzostwa Świata Weteranów w Judo oraz Mistrzostwa Świata Seniorów w Judo – Kata. Obie imprezy zaplanowano w Małej Hali TAURON Areny Kraków w dniach 8-14 września 2022 r.

Jest to kontynuacja projektu, który w pierwotnej wersji miał się odbyć w tym roku 2020 r. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną na Świecie i w Polsce, a co za tym idzie szereg nakazów i obostrzeń Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) postanowiła przenieść finalnie te dwie imprezy na 2022 r.

– W 2022 roku dalej to będą pierwsze Mistrzostwa Świata w Judo organizowane na terenie naszego kraju. To dla nas będzie wielki zaszczyt i historyczna szansa, by korzystając z tej wyjątkowej okazji zaprezentować mieszkańcom Krakowa oraz gościom z kraju i zagranicy szereg atrakcji związanych z naszym regionem i tą imprezą. Ta duża impreza sportowa będzie dobrym bodźcem do pobudzenia turystyki oraz promocji Miasta i regionu na świecie – mówią organizatorzy.

Dodatkowo, w celu promocji zdrowego, sportowego, rodzinnego stylu życia, w dniach 8-14 września 2022 roku, wykorzystując zewnętrzną i wewnętrzną infrastrukturę TAURON
Areny Kraków organizatorzy planują zorganizować „Promocję Kultury Fizycznej”.

Wstęp na zawody oraz wszystkie imprezy towarzyszące będą bezpłatne.

***
Judo jest dyscypliną Olimpijską od 1964 r. Twórcą judo był Jigoro Kano, który zmodyfikował techniki Jiu-Jitsu nadając im nową formę i swoistą filozofię, którą można tłumaczyć jako drogę do zwinności lub drogę ustępowania, popartą szacunkiem dla rywala i atencją wobec mistrzów, nauczycieli i starszych. Judo to sport uprawiany przez ponad 30 milionów ludzi, co czyni go drugim najpopularniejszym sportem na świecie po piłce nożnej.

***

Mistrzostwa Świata Weteranów w Judo odbędą się w dniach 8-11 września 2022 r.

Mistrzostwa Świata Seniorów w Judo – Kata odbędą się w dniach 13-14 września 2022 r.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://judokrakow2022.com/

https://www.facebook.com/IJF-World-Veterans-Kata-Judo-Championships-Krak%C3%B3w-2022-104857834453793

Parking

W dniach wydarzeń czynny będzie parking płatny 10 zł. Przy wjeździe od strony ul. Lema należy pobrać bilet i przed wyjazdem opłacić go w parkometrze lub online na stronie https://sklep.arenakrakow.pl/

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala