Mistrzostwa Świata SuperEnduro

7 grudnia 2019 r. (sobota)

godz. 16:00 – otwarcie bram

godz. 16:30–17:30 – sesja autografów

godz. 18:00 – ceremonia otwarcia, prezentacja zawodników

godz. 20:55 – dekoracja zwycięzców

Po sukcesie krakowskich rund Mistrzostw Świata w latach 2016, 2017 i 2018, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny po raz kolejny przyjadą do Krakowa. Już 7 grudnia oczy wszystkich entuzjastów SuperEnduro skupią się na TAURON Arenie Kraków, która ponownie rozbrzmi warkotem silników światowej czołówki riderów.

To właśnie wtedy zdobywca krakowskiego hat-tricku, sześciokrotny Mistrz Świata, Tadeusz TADDY Błażusiak zmierzy się ze swoimi największymi konkurentami. W akompaniamencie trzynastotysięcznej publiczności topowi zawodnicy stoczą zaciętą batalię o kolejny mistrzowski tytuł. Na ich przeszkodzie, oprócz głodnych zwycięstwa rywali, stanie widowiskowy tor zbudowany z 1000 m3 ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro, dzięki współpracy z Miastem Kraków, Zarządem Infrastruktury Sportowej oraz ambasadorem wydarzenia – zwycięzcą Rajdu Dakar Rafałem Sonikiem, po raz pierwszy zawitały do stolicy Małopolski w 2016 roku. Wspólne działania zaowocowały stworzeniem Polskiego Grand Prix na najwyższym, światowym poziomie, które już trzykrotnie okrzyknięte zostało najlepszą rundą cyklu.

Doping wypełnionej po brzegi TAURON Areny Kraków pokazuje, że kibice z Małopolski kochają motosport. Dla nas, jako organizatorów tego prestiżowego wydarzenia, to ogromna motywacja do dalszego działania i rozwijania Mistrzostw Świata SuperEnduro. Jak co roku, oprócz widowiska sportowego na najwyższym poziomie, szykujemy dla kibiców liczne atrakcje dodatkowe.

Na bramkach startowych ustawią się legendy tej wymagającej dyscypliny – Taddy Błażusiak (Polska), Cody Webb (USA), Colton Haaker (USA), Alfredo Gomez (Hiszpania), Jonny Walker (Anglia), Billy Bolt (Anglia), a także utalentowanI Polacy: Emil Juszczak, Grzegorz Kargul.

Zerkając na listy startowe klasy Junior możemy się spodziewać w tym roku wyjątkowo mocnego, polskiego akcentu. Swój udział w motocyklowych Mistrzostwach Świata potwierdziło już pięciu Polaków: Dominik Olszowy, Oskar Kaczmarczyk, Kacper Panek, Jan Gąsienica oraz Dawid Babicz.

Tor

Tegoroczny tor będzie cechował się całkowicie nowym układem i wyglądem odchodzącym od jego standardowych wersji. Będzie wymagająco i technicznie – klasyczne sekcje SuperEnduro zbudowane z ogromnych opon, bali drewna i głazów stworzą 11 karkołomnych przeszkód.

Jak co roku nie zabraknie powiewu świeżości na torze – tym razem zostanie nim całkowicie nowa i innowacyjna przeszkoda w postaci… Kontenera magazynowego służącego za wallride /pionowa ściana/, po którym będą potrafili przejechać jedynie najbardziej doświadczeni zawodnicy.

Tradycyjnie już, klasyczne odcinki SuperEnduro zostają urozmaicone szybkimi sekcjami whoopsów – rodem z Supercrossu. Całości dopnie efektowny skok, będący finishem trasy.

Wymagające świetnej kondycji fragmenty oraz efektowne i weryfikujące wszechstronne umiejętności przeszkody z pewnością podkręcą poziom adrenaliny i widowiskowość toru.

Warto wiedzieć

Organizator – Agencja Sport UP: http://www.facebook.com/sportupagencja/

Więcej informacji: http://www.super-enduro.com.pl/

Facebook: http://www.facebook.com/superenduro.poland

Informacje o biletach: www.eventim.pl.

Kasy organizatora nr 1 i 2 będą otwarte od godz. 11:00. Uwaga! Wszystkie bilety na wydarzenie zostały wyprzedane.

Regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie www.tauronarenakrakow.pl.

Wejście do obiektu: nr 1, 2 i 3.

Harmonogram wydarzenia

16:00 – otwarcie drzwi
16:30 – 17:30 – sesja autografów
17:30 – pierwszy wyścig Pucharu Europy
17:55 – oficjalne odliczanie
18:00 – ceremonia otwarcia, prezentacja zawodników
18:20 – wyścig Super Pole klasy Prestige
18:25 – rozpoczęcie wyścigów klasy Junior oraz Prestige
19:05 – wyścig KIDS RACE
19:15 – drugi finał Pucharu Europy
19:25 – przerwa
19:45 – pokaz Fire & Dance
19:48 – wyścigi klasy Junior, Prestige oraz Pucharu Europy
20:55 – dekoracja zwycięzców

Restauracje i punkty gastronomiczne

W dniu wydarzenia serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty dwóch restauracji na poziomie B windy nr 4 i 7 – Restauracja Północna oraz windy nr 14 i 15 – Restauracja Południowa.

Restaurację będą czynne od otwarcia bram.

Podczas wydarzenia zapraszamy także do punktów gastronomicznych, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 14:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3.

Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

Bankomat

Na terenie TAURON Areny Kraków znajduje się bankomat –  wewnątrz obiektu, na wprost wejście nr 1 (obok recepcji).

Szatnie

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 4 zł. Płatność wyłącznie gotówką.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się ok. godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

W dniu wydarzenia parking zewnętrzny (płyta górna) będzie czynny od godz. 10:00. Pozostałe parkingi zostaną otwarte o godz. 15:00.

Zalecamy wcześniejszy przyjazd w celu uniknięcia kolejek do wjazdu na parking przed rozpoczęciem koncertu.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków komunikacją miejską

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

 

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata