Młodzi i Miłosierdzie 2

28-29 marca 2017 r.

godz. 10:00-14:30

Projekt Młodzi i Miłosierdzie 2 to spotkanie dla młodych osób z Krakowa i okolic stanowiące kontynuację projektu z 2016 roku. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi, które dają doświadczenie żywej wiary i poczucie wspólnoty z rówieśnikami.

Projekt M&M2 jest spotkaniem, w czasie którego poruszana jest tematyka religijna, ma też na celu pobudzanie wrażliwości na piękno kultury i sztuki, kształtowanie postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia.

Wolność i pełnia szczęścia

Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa. Odbyła się kilka miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Zaskakująca popularność wydarzenia, budujące opinie a nade wszystko ogrom świadectw przemian skłoniły organizatorów do przygotowania podobnego spotkania po raz kolejny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie wolność płynąca z krzyża Chrystusa, która uwalnia każdego człowieka do życia w pełni szczęścia.

Hasło przygotowywanego spotkania brzmi: Ja cię nie potępiam. – Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi – Ja Cię nie potępiam. To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć – mówi w zaproszeniu skierowanym do uczniów Biskup Grzegorz Ryś.

W czasie spotkania będzie czas na oglądanie przedstawień, słuchanie oraz aktywny udział młodych ludzi. Gośćmi obok Biskupa będą mim – Ireneusz Krosny raper TAU oraz zespół niemaGOtu. Każdy z nich przygotowuje swój występ specjalnie dla krakowskiej młodzieży. Wydarzenie poprowadzi Michał Nikodem.

Zobacz i doświadcz

Wydarzenie będzie wpisane w symbolikę i treść duchową Wielkiego Postu. Podobnie jak w ubiegłym roku, i tegoroczne spotkanie podzielone zostanie na dwie części: „zobacz” i „doświadcz”, podczas których uczestnicy najpierw będą mogli zobaczyć jak wygląda spotkanie z żywym Jezusem, a następnie sami wziąć udział w takim spotkaniu.

Organizatorem spotkania jest Archidiecezja Krakowska przy wykonawczym wsparciu Sekretariatu Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem biskupa Rysia. Wydarzenie ma patronat Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej. Projekt M&M ma rekomendacje Metropolity Krakowskiego – abp Marka Jędraszewskiego, który honorowo patronuje temu wydarzeniu.

Warto wiedzieć

Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego Wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi.

Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca 2017 roku w TAURON Arenie Kraków. W godz. 10:00-14:30.

28 marca (wtorek) odbędzie się spotkanie dla szkół gimnazjalnych.

29 marca (środa) odbędzie się spotkanie dla szkół ponadgimnazjalnych.

Program:

8:30–10:00 – Otwarcie bram, prewydarzenia

10:00–11:30 – Blok I pt. „Zobacz”

11:30–12:00 – Przerwa

12:00–14:30 – Blok II pt. „Doświadcz”

14:30 – Orientacyjny czas zakończenia

Strona wydarzenia www.facebook.com/mlodziimilosierdzie/.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl.

Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Arena Główna

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!