Moniuszko Na Nowo

4 grudnia 2019 r. (środa)

godz. 18:30 – otwarcie bram

godz. 19:30 – początek koncertu

godz. 21:30 – planowana godzina zakończenia koncertu

Czy gdyby Moniuszko żył dzisiaj, pisałby pieśni czy piosenki? Jak zaśpiewalibyśmy dzisiaj słynną Prząśniczkę – na jazzowo czy jak piosenkę z list przebojów? A jak zaśpiewa Znasz-li ten kraj Kasia Moś?

Zapowiada się niezwykły koncert na kończący się już Rok Moniuszki. Kasia Moś, Dorota Miśkiewicz i Janusz Radek wspólnie z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty i z towarzyszeniem sekcji rytmicznej (Paweł Tomaszewski – fortepian, Marek Podkowa – saksofon, Przemysław Hanaj – gitary, Andrzej Święs – bas, Paweł Dobrowolski – perkusja) zaproponują nowe aranżacje znanych nam pieśni Moniuszki… na rozrywkowo. Pewnie tak, jak dzisiaj napisałby je sam twórca Halki. Kilkanaście pieśni wielkiego Stanisława muzycznie zaaranżowali Paweł Tomaszewski, Mateusz Moś i Mateusz Kołakowski.

Warto wiedzieć

Koncert odbędzie się 4 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 19.30 w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są na stronie bilety.krakowskieforum.pl albo w siedzibie Krakowskiego Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2.

Koncert organizowany jest przez Krakowskie Forum Kultury w ramach projektu „Moniuszko w Krakowie” sfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Parking

Goście mogą skorzystać z parkingu zewnętrznego TAURON Areny Kraków – wjazd od ul. S. Lema.

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: 12 349 11 90Mała Hala