Motocyklowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro

Inauguracja motocyklowych Mistrzostw Świata Super Enduro po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków

8 grudnia 2018 r. (sobota)

godz. 16:00 – otwarcie bram

godz. 18:00 – ceremonia otwarcia

Agencja Sport UP ma przyjemność zaprezentować kolejną trzecią odsłonę Mistrzostw Świata Super Enduro, które odbędą się 8 grudnia 2018 r. w TAURON Arenie Kraków.

8 grudnia będzie wieczorem pełnym niezapomnianych wrażeń oraz niespodziewanych zwrotów akcji. To właśnie wtedy sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz Błażusiak powróci w rodzinne strony, aby zmierzyć się ze swoimi największymi rywalami. Na bramce startowej obok najbardziej utytułowanego zawodnika naszego kraju staną m.in. obecny Mistrz Ameryki EnduroCross – Colton Haaker, zeszłoroczny Mistrz Świata SuperEnduro – Cody Webb czy pierwszy w historii zwycięzca prestiżowej serii zawodów World Enduro Super Series – Billy Bolt. W walce o pierwsze zwycięstwo klasy PRESTIGE w sezonie 2019 nie zabraknie również pozostałych, czołowych zawodników tej wymagającej dyscypliny, a wśród nich trzech kolejnych reprezentantów naszego kraju: Emil JuszczakGrzegorz Kargul oraz Sywester Jędrzejczyk.

Lista startowa klasy JUNIOR napawać będzie wszystkich biało-czerwonych kibiców dumą i optymizmem – wystartuje w niej aż sześciu młodych, utalentowanych Polaków – Dominik OlszowyOskar KaczmarczykKacper PanekMaciej WickowskiPiotr Potasiewicz oraz Aleksander Gotkowski.

Zacięta rywalizacja na niesamowicie wymagającym, a zarazem widowiskowym torze, uzupełniona zostanie szeregiem atrakcji dodatkowych, w skład których wejdzie m.in. emocjonujący wyścig dzieci oraz hipnotyzujące dance&fire show.

Kibicuj naszym! Gwarantowana ogromna dawka adrenaliny oraz emocji na najwyższym światowym poziomie.

Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Mistrzostwa „od kuchni”

Zanim rozpoczną się Mistrzostwa kibice będą mieli szansę zajrzenia za kulisy imprezy i obejrzeć oficjalne treningi (w godzinach 11:00-15:00). – Zaplanuj dzień wypełniony po brzegi warkotem silników i zobacz jak przygotowują się do startu najlepsi, światowi zawodnicy poza kamerami i blaskiem fleszy. Oglądaj z najlepszego sektora jak po raz pierwszy testują przeszkody, wybierają najlepsze linie przejazdu i ścierają się na torze z głodnymi zwycięstwa rywalami – zachęcają organizatorzy. Zupełną nowością będzie możliwość wejścia na zaplecze motocyklowych Mistrzostw Świata i obejrzenia przygotowań teamów fabrycznych do startu.

Na treningi oraz na wstęp na paddock obowiązują dodatkowe bilety (ich pula jest ograniczona).

Plan toru

Tor,  na którym najlepsi zawodnicy globu walczyć będą o tytuł mistrzowski, zaprojektowany został z myślą o trudnych technicznie i bardzo wymagających kondycyjnie odcinkach oraz o efektownych i weryfikujących wszechstronność zawodników przeszkodach. Umieszczono na nim klasyczne sekcje superenduro oraz szybkie sekcje supercrossowe.

Pierwszą przeszkodą z jaką zmierzą się zawodnicy będzie 2-metrowa pryzma. Zaraz potem czeka ich odcinek rytmicznych whoopsów, zakończony ostrym zakrętem – utrzymanie prędkości będzie tu nie lada wyzwaniem. Na torze nie zabraknie również dużych skoków, przeszkód wybudowanych z opon i betonowych rur oraz wielkich bali, rozłożonych na dwóch zakrętach, tworzących długą i wymagającą sekcję.

Całkowitą nowością będzie odcinek nieregularnych muld, który może nieźle wytrącić z rytmu i równowagi! Koordynację i siłę uczestników przetestują składający się z ogromnych głazów, 18-metrowy rock garden oraz wisienka na torcie, czyli drewniany Matrix, przeszkoda z której słynie krakowska edycja cyklu Mistrzostw Świata SuperEnduro, w tym roku ułożona w napis ENDURO.

Harmonogram wydarzenia

godz. 16:00 – drzwi otwarte

godz. 16:30 – 17:30 – sesja autografów z zawodnikami

godz. 17:30 – pierwszy wyścig pucharu Europy

godz. 17:55 – oficjalne odliczanie

godz. 18:00 – ceremonia otwarcia, prezentacja zawodników

18:20 – Wyścig Super Pole klasy Prestige

godz. 18:25 – rozpoczęcie wyścigów klasy Junior oraz Prestige

godz. 19:05 – wyścig KIDS RACE

godz. 19:15 – drugi finał Pucharu Europy

godz. 19:25 – przerwa

godz. 19:45 – pokaz Fire & Dance

godz. 19:48 – wyścigi klasy Junior, Prestige oraz Pucharu Europy

godz. 20:55 – dekoracja zwycięzców

Wejście do obiektu: nr 1, 2, 3.

Informacje o biletach

Bilety są już dostępne na  www.eventim.pl.

W tym roku dostępne były także bilety na sesje treningowe, które odbędą się w godz. 11:00-15:00 oraz bilety paddock (strefa zawodników)  w Małej Hali TAURON Areny Kraków – wstęp od godz. 16:00.

Uwaga! Biletu na sesje treningowe i paddock są ważne wyłącznie z biletem na imprezę główną.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 11:00, kasa nr 2 (Groupon) od godz. 16:00.

Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 16:00.

WARTO WIEDZIEĆ

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

https://www.facebook.com/superenduro.poland/

Organizator: Agencja SPORT UP

www.facebook.com/sportupagencja/

RESTAURACJA I PUNKTY GASTRONOMICZNE

W dniu wydarzenia SERDECZNIE ZAPRASZAMY do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); windy nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Uwaga! W dniu wydarzenia czynna będzie również restauracja południowa (na poziomie B), w jej ofercie będą m.in. pizza i kanapki z pastrami.

Podczas przedstawień zapraszamy także do punktów gastronomicznych na poziomie A i C, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 14:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

SZATNIE

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką. Zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

W dniu wydarzenia górna płyta parkingu zewnętrznego będzie otwarta od godz. 11:00parking podziemny zostanie otwarty o godz. 15:00.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk