Musical Metro

Jubileusz 30-lecia Najlepszego Polskiego Musicalu

11 grudnia  2021 r.

godz. 19:00

Komunikat organizatora:

„Zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi imprez kulturalnych i sportowych wprowadzonymi od 1 grudnia, liczba widzów nie zaszczepionych nie może przekroczyć 50% pojemności obiektu. W związku z tym informujemy, że zgodnie z decyzją Inspektora Sanitarnego w Krakowie, spełniamy te regulacje, wobec czego posiadamy zgodę SANEPID-u oraz decyzję Prezydenta Miasta Krakowa umożliwiającą organizację koncertu w wyznaczonym terminie 11 grudnia 2021 r o godzinie 19:00. Obiekt TAURON Arena jest sanitarnie przygotowany do wydarzenia, dostępne będą środki do dezynfekcji rąk, przyjmowane będą również dobrowolne oświadczenia o zaszczepieniu. Bramy obiektu otwarte będą już od godziny 17.45. Na widownię nie będzie można wnosić żywności ani też napojów alkoholowych.
Konsumpcja odbywać się będzie w miejscach do tego przeznaczonych w foyer TAURON Areny Kraków” .

Warto wiedzieć 

Harmonogram

godz. 16:30 – otwarcie parkingu ogólnodostępnego

godz. 17:45 – otwarcie bram

godz. 19:00 – rozpoczęcie wydarzenia

godz. 21:00 – zakończenie wydarzenia

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Wejście do obiektu: nr 1 i 2

Bilety

Informacje o biletach są dostępne TUTAJ

W  dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna w godz. 17:00-19:00. Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna w godz. 17:30-19:00.

Parking

W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 16:30. Wjazd od strony ul. Lema.

Parking jest płatny 35 pln online, 40 pln na miejscu (płatność gotówką).

Zakup biletów online jest możliwy TUTAJ.

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju; TAURON Arena Kraków Wieczysta; TAURON Arena Kraków.

Gastronomia

Restauracja na poziomie B – czynna od otwarcia bram (klatka schodowa nr 4 i 7).

Strefa Arena Garden i Coffee Garden w Małej Hali – otwarte w godz. 12:00.

  Szatnie

  W dniu wydarzenia czynne będą szatnie na poziomie A.

  Punkt szczepień i Punkt Diagnostyki

  W dniu wydarzenia  Punkt Szczepień Powszechnych będzie czynny do godz. 16:30. Punkt pobrań Diagnostyki będzie czynny do godz. 13:30.

   * * *

   Świat się zmienia,
   Padają mury, otwierają się granice
   Teatr też się zmienia
   Niezmienne pozostają tylko marzenia…
   … marzenia młodych ludzi, nasze marzenia

   www.musicalmetro.pl

   Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem
   a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

   „METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie,
   o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

   libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie
   muzyka – Janusz Stokłosa
   scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz
   wystąpią: Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Kuba Józefowicz, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Natalia Srokocz, Magda Dąbkowska i inni…

   Czas trwania przedstawienia 120 min. bez przerwy.

   prapremiera – 30.01.1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

   Musical METRO to legenda polskiej rozrywki. To kultowy polski musical grany nieprzerwanie od 30 lat.
   Teraz wyrusza w trasę po Polsce aby występami na żywo  uświetnić jubileusz 30-lecia powstania.
   Drugi na trasie jest Kraków, gdzie w spektakularnym  miejscu jakim niewątpliwie jest największa w Polsce hala widowiskowo-sportowa TAURON Arena Kraków, odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy koncert. Występ ten zrealizowany zostanie z rozmachem i perfekcjonizmem na jaki stać jego reżysera – Janusza Józefowicza.

   (…)Musical „Metro” stał się pierwszym w Polsce – i jak dotąd jedynym – „kultowym” wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień, żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów. Ale produkcja „Metra” to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego,
   a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę
   /Antena/* do dziś Metro zagrano ponad 2300 razy

   Organizatorzy: Studio BUFFO oraz Impresariat edma.art Edward Małek

    

   Strefa VIP

   Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


   tel.: +48 733 376 080


   Weronika Plata

   Strefa VIP

   Najem długoterminowy


   tel.: +48 739 455 725


   Marzena Sadowska