Musical Metro

3 marca 2018 r. (sobota)

godz. 17:00 – otwarcie bram

godz. 18:30 – Musical Metro

godz. 20:30 – zakończenie wydarzenia

27 LAT NAJLEPSZEGO POLSKIEGO MUSICALU

Legendarny Polski Musical METRO Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy w TAURON Arenie Kraków

Rekordziście widzieli ten musical 300 razy! METRO to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. 3 marca 2018 r. najsłynniejszy polski musical będzie można zobaczyć w TAURON Arenie Kraków. 

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

– Powiedziałem im już na samym początku (opowiada Janusz Józefowicz w licznych wywiadach o początkach musicalu), że na parę lat muszą zapomnieć o narzeczonych, imprezach, że będą żyli jak w klasztorze. Nie ma mowy o rozrywkach, bo inaczej tego nie zrobimy. Wyjęliśmy tych ludzi z ich miejsc, ich światów i postawiliśmy przed nimi wyzwanie, zaprosiliśmy do ciężkiej pracy.

Ta praca zakończyła się olbrzymim sukcesem jakim po latach stało się METRO. Dzięki musicalowi rozwinęło się wiele karier, między innymi Edyty Górniak, Katarzyny Groniec, Roberta Janowskiego czy też Nataszy Urbańskiej. Współcześni aktorzy, odtwórcy dwóch głównych ról , Natalia Kujawa i Jerzy Grzechnik tak oto postrzegają obecnie wystawiane METRO:  – Zdaje się, że powinniśmy być wpisani do Księgi Rekordów Guinessa, jeśli chodzi o liczbę spektakli i liczbę lat, podczas których „Metro” było grane. Cały czas jest wyprzedane do ostatniego miejsca. I są do tej pory ludzie, którzy widzieli je pierwszy raz. Mamy jeden fundament – jedną historię, jedną miłość, energię młodych ludzi, która sprawdza się w każdej sytuacji.

Libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie

Muzyka – Janusz Stokłosa

Scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz  Józefowicz

Wystąpią: Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Natalia Srokocz, Natalia Kujawa, Maria Tyszkiewicz, Mateusz Jakubiec, Aleksandra Zawadzka, Łukasz Trautsolt, Paweł Orłowski i inni…

Warto wiedzieć

Musical METRO będzie można zobaczyć w TAURON Arenie Kraków 3 marca 2018 r. (sobota). Bramy zostaną otwarte o godz. 17:00, przedstawienie rozpocznie się o godz. 18:30. Czas trwania przedstawienia 120 min. (bez przerwy).

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 i 3.

Organizatorem wydarzenia jest: Impresariat edma.art

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.musicalmetro.pl.

Informacje o biletach

Bilety sprzedawane są na stronach: www.musicalmetro.plwww.abilet.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.pl oraz w salonach EMPiK i księgarniach PWN.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 15:00.

W dniu wydarzenia kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 16:30.

Catering podczas wydarzenia

W dniu wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 15:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

Parking 

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking będzie czynny od godz. 15:30.

Szatnie

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

METRO. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. METRO to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

METRO w TAURON Arenie Kraków to:

– bezprecedensowe widowisko muzyczne, z udziałem najlepszych artystów teatru BUFFO,

– wykonywane na olbrzymiej scenie 14×18 m o wysokości 1,2 m, ze zmieniającą się dynamicznie scenografią, przygotowaną specjalnie na trasę Musicalu METRO,

– perfekcyjne nagłośnienie i oświetlenie w wykonaniu firm Fotis i Lampart – doskonała jakość dźwięku w każdym miejscu TAURON Areny Kraków,

– dwa telebimy o wymiarach 6,5×4,5 m pokazujące na żywo widowisko, realizowane przy użyciu pięciu profesjonalnych kamer cyfrowych – bardzo dobra widoczność z każdego  miejsca,

– porywające i zapierające dech w piersiach efekty świetlne i laserowe, będące tłem dla popisów tanecznych, akrobatycznych i wokalnych  grupy 35 artystów z teatru BUFFO,

– perfekcyjna reżyseria Janusza Józefowicza, który występuje i jednocześnie czuwa nad idealnym  wykonaniem musicalu.

***

Prapremiera Musicalu METRO odbyła się 30 stycznia 1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

(…) Musical „Metro” stał się pierwszym w Polsce – i jak dotąd jedynym – „kultowym” wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień (obecnie już ponad dwa tysiące !), żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów (obecnie już blisko 2 miliony). Ale produkcja „Metra” to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego, a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę/Antena/

„Cudowna, bardzo efektowna, lekka i przyjemna opowieść o pięknej miłości. Piękni ludzie, piękne piosenki i miłość. „Metro” to sama rozkosz oglądania i słuchania. I nawet po latach prezentowania na scenie cieszy się popularnością… „Metro” to wspaniałe widowisko o marzeniach, które można realizować w piękny sposób. Spektakl pełen nadziei i zachęty do robienia w życiu tego, co się kocha. (www.stacjakultura.pl)”

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk