Mystic Festival – 28 Zespołów, 3 Sceny (2 Plenerowe)

25-26 czerwca 2019 r.

godz. 14:00 – Festival gate open (Open air) 

godz. 15:00 – Main Stage gate open 

godz. 15:30 – start koncertów

godz. 00:30 – koniec koncertów

Podczas nowej edycji MYSTIC FESTIVAL na scenie pojawią się prawdziwe tuzy, legendy i mistrzowie metalu, czyli formacje: SLIPKNOT, SABATON, WITHIN TEMPTATION, SOULFLY, KING DIAMOND, EMPEROR, AMON AMARTH, POWERWOLF, IN FLAMES, TRIVIUM, TESTAMENT, CARCASS, POSSESSED, ELUVEITIE, IMMOLATION, MUNICIPAL WASTE, HATEBREED, CROWBAR, POWER TRIP, VLTIMAS, BATUSHKA, JINJER, ENTROPIA, FROG LEAP, GRAND MAGUS, OMNIUM GATHERUM, LOST SOCIETY, IN TWILIGHT’S EMBRANCE.

Festiwal odbędzie się w dniach 25 – 26 czerwca 2019 r. w TAURON Arenie Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników Polskich, gdzie znajdą się dwie sceny oraz miasteczko festiwalowe. W ciągu dwóch dni, na dwóch scenach, pojawi się 28 artystów!

HARMONOGRAM

25 czerwca (wtorek)

godz. 14:00 – Festival gate open (Open air)

godz. 15:00 – Main Stage gate open

godz. 15:30 – start koncertów

godz. 00:30 – koniec koncertów

Main stage (TAURON Arena Kraków): SLIPKNOT,  AMON AMARTH, TESTAMENT, ELUVEITIE, JINJER

Park stage: POWERWOLF, IN FLAMES,  SOULFLY, VLTIMAS, OMNIUM GATHERUM

The Shrine: BATUSHKA, POSSESSED, POWER TRIP, IN TWILIGHT’S EMBRANCE

15:30-16:00 – Omnium Gatherum (Park Stage)
16:00-16:30 – Jinjer (Main Stage)
16:15-16:45 – In Twilight’s Embrace (The Shrine)
16:30-17:15 – Vltimas (Park Stage)
17:00-17:45 – Eluveitie (Main Stage)
17:30-18:15 – Power Trip (The Shrine)
17:45-18:30 – Soulfly (Park Stage)
18:30-19:30 – Testament (Main Stage)
19:15-20:00 – Possessed (The Shrine)
19:30-20:30 – Powerwolf (Park Stage)
20:30-21:45 – Amon Amarth (Main Stage)
21:15-22:15 – Batushka (The Shrine)
21:45-23:00 – In Flames (Park Stage)
23:00-00:30 – Slipknot (Main Stage)

26 czerwca (środa)

godz. 14:00 – Festival gate open (Open air)

godz. 15:00 – Main Stage gate open

godz. 15:30 – start koncertów

godz. 00:30 – koniec koncertów

Main stage (TAURON Arena Kraków): SABATON, WITHIN TEMPTATION, TRIVIUM, FROG LEAP, GRAND MAGUS

Park stage: KING DIAMOND, EMPEROR,  CARCASS, HATEBREED, LOST SOCIETY

The Shrine: IMMOLATION, MUNICIPAL WASTE, CROWBAR, ENTROPIA

15:30-16:00 – Lost Society (Park Stage)
15:45-16:30 – Grand Magus (Main Stage)
16:15-16:45 – Entropia (The Shrine)
16:30-17:15 – Hatebreed (Park Stage)
17:00-17:45 – Frog Leap (Main Stage)
17:15-18:00 – Municipal Waste (The Shrine)
17:45-18:30 – Carcass (Park Stage)
18:30-19:30 – Trivium (Main Stage)
19:00-19:45 – Crowbar (The Shrine)
19:30-20:30 – Emperor (Park Stage)
20:30-22:00 – Within Temptation (Main Stage)
21:15-22:00 – Immolation (The Shrine)
21:45-23:00 – King Diamond (Park Stage)
23:00-00:30 – Sabaton (Main Stage)

WARTO WIEDZIEĆ

Ważne informacje organizacyjne są dostępne TUTAJ.

Bilety

Bilety na Mystic Festival są dostępne na www.mysticfestival.pl (kolekcjonerskie) oraz www.eventim.pl.

Płyta nie będzie podzielona na strefę Golden Circle czy Early Birds.

Organizatorzy rekomendują zakup w autoryzowanych punktach sprzedaży  tickets.mysticfestival.pl oraz eventim.pl. Odradzają zakupy w nie autoryzowanych punktach sprzedaży co może  spowodować, iż zostaniecie oszukani. Proszą o pamiętanie, że wcześniejsza wymiana biletów na opaski pozwoli uniknąć ewentualnych kolejek w dniu festiwalu!

Osoby poniżej 16 roku życia

Osoby, które w dniu koncertu nie ukończyły 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie na poniższych zasadach.
– osoby, które w dniu koncertu ukończyły 13 lat, ale nie ukończyły 16 lat muszą przy wejściu przekazać obsłudze koncertu wypełnioną zgodę na udział w koncercie. Wzór zgody
– osoby, które w dniu koncertu nie ukończyły 13 lat muszą być pod okiem opiekuna oraz na wejściu przekazać wypełnione oświadczenie. Wzór zgody

Osoby, które ukończyły 16 lat mogą swobodnie uczestniczyć w festiwalu.

Osoby niepełnosprawne

Przy każdej scenie będzie znajdował się podest dla osób niepełnosprawnych. Liczba miejsc numerowanych dla tych osób wewnątrz TAURON Areny Kraków jest ograniczona. W celu wykupienia biletu w odpowiednio przystosowanym sektorze organizator prosi o kontakt na: niepelnosprawni@eventim.pl. Przy każdej scenie będzie znajdował się podest dla osób niepełnosprawnych.

Wejście na teren festiwalu

Wejście na teren festiwalu jest możliwe wyłącznie po zeskanowaniu ważnego biletu wstępu. Po zeskanowaniu ważnego biletu każdy otrzyma opaskę upoważniającą do uczestnictwa we wszystkich koncertach, na wszystkich scenach.

Posiadacze biletów na miejsca siedzące (zarówno karnetów jak i jednodniowych) są proszeni o wzięcie ze sobą biletów na jeden i drugi dzień do późniejszej weryfikacji miejsc siedzących na Main Stage. Osoby te mogą poruszać się po całym terenie festiwalu (za wyjątkiem wejścia na płytę Main Stage) używając wyłącznie opaski.
Posiadacze biletów na płytę (zarówno karnetów jak i jednodniowych), po otrzymaniu opaski, mogą się poruszać po całym terenie festiwalu (za wyjątkiem sektorów siedzących na Main Stage) używając wyłącznie opaski.

Bezpieczeństwo

Na teren imprezy nie można wnosić dużych plecaków, organizatorzy proszą o stosowanie się do zaleceń ochrony jeśli ta stwierdzi, iż plecak należy oddać do depozytu. Dopuszczalne plecaki do 30l.
Na terenie imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych (za wyjątkiem zakupionych na terenie festiwalu), środków odurzających lub substancji psychotropowych, paralizatorów, miotaczy gazu, noży, pałek, łańcucha, petard, świec dymnych, laserów, wskaźników laserowych oraz przedmiotów, które mogłyby być wykorzystane jako pociski oraz wszelkich im podobnych, wszelkich opakowań szklanych, metalowych oraz plastikowych oraz wszelkich przedmiotów o ostrym zakończeniu, oraz bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania sprzętu nagrywającego audio i video oraz profesjonalnego sprzętu fotograficznego (dopuszczalne są telefony komórkowe oraz aparaty bez zmiennej optyki), a także wykonywania fotografii, nagrywania dźwięku i filmowania.
Na teren festiwalu można wnosić karimaty oraz wszelkiego rodzaju maty.

Teren festiwalu

Główna scena Mystic Festival powstanie w środku TAURON Areny Kraków. Druga scena (open air) powstanie w Parku Lotników Polskich, tuż za areną. Trzecia scena (open air) powstanie na parkingu przed halą.

Każda scena będzie miała swoją strefę gastronomiczną oraz toalety. W Arenie, na poziomie B, będzie działała restauracja z pełną ofertą obiadową. Wejście do restauracji: klatki schodowe nr 4 i 7. Ofertę przygotowuje firma Arena Catering.

Na terenie festiwalu będzie obowiązywała płatność gotówką oraz kartami.

Przed głównym wejściem na teren festiwalu będzie kasapunkt akredytacji dla mediów, gości, fotografów, punkt informacji o biletach.

Będzie również działał płatny depozyt (20 zł) w godz. 14:00–1:00. Rzeczy, które nie zostaną odebrane z depozytu w dni festiwalowe będą do odbioru 27 czerwca w kasie przy wejściu nr 1 do areny lub w recepcji głównej w środku areny. Wewnątrz areny będzie działała szatnia. Biuro rzeczy znalezionych znajduje się obok wejścia nr 1 do areny.

Wejścia do obiektu

Wejścia nr 1, 2 i 3 oraz brama przy Małej Hali (na płytę).

Zejście na płytę
Zejście na poziom płyty jest dostępne wyłącznie dla osób posiadających odpowiednie opaski po wymianie karnetów oraz biletów jednodniowych na płytę.
Wejście/wyjście na płytę odbywać się będzie przez bramę z tyłu areny, naprzeciwko Main Stage. Oznaczone jest nr 8. na mapie festiwalowej a zejście do niej znajduje się za małą halą i będzie odpowiednio oznaczone.

Dodatkowo będzie można użyć klatek schodowych przy sektorach A5 i A6 (z poziomu A w środku, przy wejściu głównym nr 2 do areny).

Palarnia
Organizatorzy  o palenie tytoniu i wyrobów tytoniowych (e-papierosy, IQOS) wyłącznie na zewnątrz areny.

Merch
Na terenie festiwalu będą 2 punkty z oficjalnymi gadżetami festiwalowymi (oznaczone nr 4 na mapie festiwalowej) oraz 1 punkt z merchem zespołowym w korytarzu głównym przy wejściu nr 1 na arenę. Organizator zaprasza również na zewnętrzne stoiska z gadżetami oznaczone nr 3 na mapie festiwalowej.

Signing sessions
Większość zespołów grających na Mystic Festival będzie podpisywała płyty na specjalnej strefie „Signing Sessions”, które jest oznaczone nr 5 na mapie festiwalowej.

Noclegi

Na terenie festiwalu nie będzie campingu. Kraków ma jedną z największych baz noclegowych w Polsce, od najtańszych hosteli to ekskluzywnych hoteli dla bardziej wymagających festiwalowiczów.

Bankomat

Na terenie TAURON Areny Kraków znajduje się bankomat – znajduje się wewnątrz obiektu, na wprost wejście nr 1 (obok recepcji).

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. 

W dniach wydarzeń parking będzie czynny od godz. 13:00.

Zalecamy wcześniejszy przyjazd w celu uniknięcia kolejek do wjazdu na parking przed rozpoczęciem koncertu.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od godz. 15:00.

Uwaga! W dniach wydarzeń nie będzie dostępny parking zewnętrzny górny. Wjazd na parking podziemny będzie możliwy od strony Małej Hali:

– osoby jadące od strony al. Pokoju – na drugich światłach należy skręcić w prawo

– osoby jadące od ul. Mogilskiej – na pierwszych światłach należy skręcić w lewo

Wzmocnienie komunikacji po koncertach

W związku z odbywającymi się w TAURON Arenie Kraków koncertami w ramach Mystic Festivalu Zarząd Transportu Publicznego skieruje w rejon TAURON Areny Kraków  dodatkowe rezerwowe tramwaje (25 czerwca będzie to 8 tramwajów,  26 czerwca będzie to 6 tramwajów) . W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Dojazd do TAURON Areny Kraków komunikacją miejską

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

Organizatorami wydarzenia są: Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

www.facebook.com/MysticFestival2019/

www.instagram.com/festivalmystic/

www.mysticfestival.pl

www.mysticfestival.pl

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk