Parada zabytkowych i nowoczesnych autobusów MPK

7 października 2018 r. (niedziela)

godz. 10:30-16:00

Początek trasy: ul. Brożka

Koniec trasy: TAURON Arena Kraków

Wejście do obiektu: nr 1 (od strony ul. Lema)

Wstęp wolny!

Wszystkich mieszkańców Krakowa zapraszamy do udziału w paradzie zabytkowych oraz nowoczesnych autobusów MPK SA w Krakowie. W niedzielę, 7 października 2018 roku na krakowskie ulice wyjedzie prawie 40 pojazdów, w tym najstarszy jeżdżący autobus z 1929 roku, czyli Durant Rugby Express L.

Oprócz tego pojazdu w pardzie pojedzie m.in. „Ogórek”, San H01B oraz Ikarus. Nie zabraknie najnowszych autobusów, które zaczęły wozić pasażerów dopiero w tym roku, a więc m.in. nowoczesnych Mercedesów.

Parada rozpocznie się na terenie Zajezdni Tramwajowej Podgórze, przy ul. J. Brożka 3. Już od 10:30 wszyscy chętni będą mogli oglądać pojazdy biorące udział w paradzie. Punktualnie o godz. 12:00 autobusy wyruszą i pojadą w stronę centrum miasta przez ul. Wadowicką, M. Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie, al. Krasińskiego i ul. Piłsudskiego. Następnie autobusy pojadą ul. Straszewskiego, Dunajewskiego, Basztową i ul. Lubicz do ronda Mogilskiego (dolny poziom), a stąd ul. Mogilską i Lema do TAURON Areny Kraków. Tu właśnie zostało zaplanowane zakończenie parady i wiele atrakcji dla uczestników, w tym tych najmłodszych.

Do pojazdów biorących udział w paradzie będzie można wsiadać na zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3, na przystanku przy ul. Piłsudskiego, na ul. Basztowej oraz na rondzie Mogilskim.

www.mpk.krakow.pl

Arena Główna

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!