SabatonThe Last Tour

3 marca 2017 (piątek)

godz. 18:00 – otwarcie bram

19:00-19:30 – Twilight Force

20:00-21:00 – Accept

21:30 – Sabaton

23:00 – koniec koncertu

Knock Out Productions, organizator koncertów zespołu Sabaton w Polsce poinformował, ze grupa wystąpi 3 marca w TAURON Arenie Kraków. Podczas trasy promującej najnowszy album „The Last Stand”, szwedzkiej formacji towarzyszyć będzie niemiecka legenda – Accept. Jako support wystąpi szwedzka formacja Twilight Force.

– W związku z ogromnym zainteresowaniem krakowskim koncertem Sabaton i Accept wydarzenie zostało przeniesione z Hali Wisły do TAURON Areny Kraków. Cena biletów pozostaje bez zmian, a wszystkie zakupione wcześniej zachowują swoją ważność – informują organizatorzy. Zakupione wejściówki upoważniają jednocześnie do wstępu na płytę główną, jak i do miejsc na sektorach siedzących – nie są one objęte rezerwacją miejsc.

Ceny biletów: 130 zł – przedsprzedaż; 150 zł – w dniu koncertu. Bilety są dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie) oraz na Ticketpro i Eventim.

W dniu wydarzenia (3 marca) kasa nr 1 (Organizatora) będzie czynna od godz. 18:00.

Podczas koncertu wszyscy widzowie będą mogli skorzystać z restauracji znajdujacej się na poziomie B (komunikacja przez windę nr 7 oraz klatkę schodową nr 7).

Organizatorami wydarzenia są: Knock Out Productions i Galicja Productions.

www.knockoutprod.net

www.facebook.com/productions.knock.out

www.instagram.com/knockoutprod

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynne będą szatnie. Szatnia jest płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl.

Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

INFORMACJE O ZESPOŁACH

SABATON

Związki Sabaton z Polską i Polski z Sabaton są mocne i szczególne. Podejmował ich polski minister, współpracowali z potomkiem żołnierza kierującego bitwą pod Wizną, w Warszawie kręcili teledysk, w którym wystąpił słynny aktor Peter Stormare.

Szwedzi niejednokrotnie na swoich płytach poruszali tematy z historii Polski. Nie inaczej jest na wydanym w 2016 roku albumie „The Last Stand”, na którym śpiewają m.in. o bitwie pod Wiedniem, konkretnie o ataku husarii.

Basista Pär Sundström zapewnia: – Właśnie wydaliśmy nasz najnowszy album „The Last Stand”. Jego ocenę zostawiamy fanom. Czas pokaże, czy to nasza najlepsza płyta… Ale już teraz możemy powiedzieć, że „The Last Tour” będzie trasą Sabaton jakiej jeszcze nie było. Od lat chcieliśmy coś takiego zorganizować!

Trasa w towarzystwie tak wielkiej legendy metalu jak Accept, jest również jednym z przejawów wspaniałości, o której mówił Pär. Sabaton to najfajniejsi nauczyciele historii wśród muzyków. Do tego ponad wszystko ceniący sobie kontakt z fanami. Spotkań z polskimi wielbicielami muzyki Szwedów z pewnością nie zabraknie. Każdy przyjazd do Polski kapeli z Falun jest wydarzeniem szczególnym. Można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że nie inaczej będzie tym razem.

www.sabaton.net/

http://www.youtube.com/watch?v=7jTgkTEDDog

ACCEPT

Jeden z zespołów, które są odpowiedzialne za powstanie i rozwój klasycznego heavy metalu. Z przerwami jest na scenie blisko 40 lat. Powrócili na dobre w 2009 roku, w wielkim stylu. Od tamtej pory Accept parokrotnie gościł w Polsce, dając za każdym razem niesamowite koncerty. W 2015 roku zagrali rewelacyjny koncert w krakowskiej Fabryce.

Na wspólne koncerty z Sabaton cieszy się gitarzysta niemieckiej formacji, Wolf Hoffmann:– Od lat mamy świetne relacje z Sabaton. Z przyjemnością graliśmy z nimi w USA. Śledzimy ich karierę od wielu lat i nie znam zespołu z tak konkretną wizją, którą do tego potrafią świetnie zrealizować. Pracują bardzo ciężko i mogą być wzorem dla młodych zespołów. Cieszę się, że znów zagramy razem na trasie, zwłaszcza, że ostatnim czasie siedzieliśmy tylko w studio i mamy coś w rodzaju studyjnej klaustrofobii.

W 2014 roku w zespole zaszły wielkie zmiany, opuścili go wieloletni muzycy – gitarzysta Herman Frank i perkusista Stefan Schwarzmann. Ich miejsce zajęli znany z Grave Digger i Rebellion gitarzysta Uwe Lulis i blisko o połowę młodszy od założycieli Accept, amerykański perkusista Christopher Williams.

Rok temu w Fabryce widzieliśmy ich już w nowym składzie. Energia, jaką nowi muzycy wnieśli do zespołu, jest ogromna. To czego zawsze można się spodziewać po Accept to niezwykle energetyczne, absolutnie heavymetalowe koncerty które, jak ich muzyka, łączą w sobie najlepsze cechy starego, niemieckiego heavy metalu i nowoczesnego brzmienia.

www.acceptworldwide.com/

www.youtube.com/watch?v=req-oDf2ZRc

www.facebook.com/accepttheband

TWILIGHT FORCE

Power metal i opowieści fantasy to twoje pasje? Jeśli tak, a nie znasz jeszcze kapeli Twilight Force, musisz koniecznie to nadrobić. Grupa częściowo mająca bazę w Falun, czyli miejscu narodzin uwielbianego w Polsce Sabaton, cudownie łączy w swej muzyce opowieści z kręgu fantasy z power metalem i metalem symfonicznym. Jeżeli ktoś ceni dokonania Rhapsody, Dragonforce albo Sonata Arctica, z miejsca pokocha i Twilight Force.

Kapitalny poziom instrumentalny, ocierający się o wirtuozerię, plus kapitalnie śpiewający Chrileon, czyli Christian Eriksson, przeniosą cię w świat smoków, czarów, zaklęć, czarowników, tajemniczych historii, bitew, i tym podobnych. Szwedzka grupa przyjedzie do nas promować drugi album, „Heroes Of Mighty Magic” z sierpnia 2016 roku, który zapowiadał genialny numer „Powerwind”. Szybkość, doskonały warsztat, wspaniałe melodie, podróż na kilkadziesiąt minut do krainy baśni – to dostaniecie wybierając się na koncert Twilight Force.

http://web.facebook.com/twilightforce

www.youtube.com/watch?v=gLxmoaewFVs

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk