ScorpionsRock Believer Tour

Scorpions – Rock Believer World Tour

28 maja 2022 r.  (sobota)

Podczas swojej kariery nagrali wiele nieśmiertelnych przebojów. Wystarczy wymienić: „Still Loving You”, „Rock You Like a Hurricane”, „Send me an Angel” czy też „Wind of Change”. Ten ostatni utwór potrafi zanucić niemal każdy człowiek na świecie. Scorpions – legendarna niemiecka grupa zagra 28 maja 2022 roku w TAURON Arenie Kraków.

Nie ma takiej możliwości, by ci, którzy choć trochę interesują się muzyką, nie słyszeli o niemieckim zespole Scorpions. To jedna z najdłużej nieprzerwanie działających formacji na świecie, a jej muzycy nadal nie zamierzają zejść ze sceny. Od wielu też lat regularnie przyjeżdżają do naszego kraju. Czy to za sprawą ponadczasowych i melodyjnych ballad, charakterystycznych riffów czy obecności jedynego Polaka w składzie – Krakowianina Pawła Mąciwody – ich popularność w Polsce jest bezdyskusyjna!

– Scorpions to klasyk muzyki rockowej, zespół, który przez ponad 55 lat swojej działalności wylansował mnóstwo świetnych przebojów. Do tego muzycy są cały czas w formie, spotkanie się z nimi na koncercie jest gwarantem świetnie spędzonego czasu. Ja na pewno się pojawię! – zapewnia Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia.

Scorpions są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. Mają nie tylko niezliczoną ilość przebojów, ale i zatwardziałych fanów, którzy na koncertach śpiewają z nimi niemal cały repertuar.  Na każdym występie można też zobaczyć kilka pokoleń bawiących się pod sceną. A to dlatego, że miłość do zespołu zaszczepiają w najmłodszych dziadkowie i rodzice, którzy fanami zostali wiele lat temu. Dostrzegają to sami muzycy.

– Może się zdawać, że gramy niby to samo, ale publiczność jest inna za każdym razem, jest co raz więcej młodych ludzi. Gramy już dla trzeciej generacji i jest w tym bardzo dużo radości – mówił Paweł Mąciwoda przed dwoma ostatnimi koncertami w Polsce w 2019 roku.

Ten zespół wymyka się wszystkim możliwym schematom. Radość, jaką widzimy na scenie oraz chemia między wykonawcami a fanami sprawiają, że pomimo upływających lat Scorpions nic nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie – ciągle podbijają serca i zdobywają nową, coraz młodszą publikę! Fani niezmiennie też powtarzają, że członkowie zespołu są jak wino – im starsi, tym lepsi.  A przecież formacja kilka lat temu zapowiadała zakończenie kariery. I całe szczęście, że słowa nie dotrzymała – nadal rozgrzewa cały świat swoimi hardrockowymi riffami, a jak można zaobserwować – z biegiem lat ten płomień jest coraz silniejszy.

Warto przypomnieć, że to właśnie do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800-tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Wszystkie krajowe występy niemieckich gigantów obejrzało już na żywo ponad milion fanów. Dla agencji Prestige MJM organizacja show z udziałem Scorpions będzie już ósmą z kolei.

Nasza agencja zorganizowała połowę wszystkich koncertów Scorpions w naszym kraju. Uczestniczyło w nich grubo ponad 100 tysięcy osób. I zgodnie z zapowiedzią ponownie zaprosiliśmy zespół do Polski. Rockmeni sami przyznają, że nasza publiczność jest jedną z najwspanialszych, a trzy lata, jakie miną w przyszłym roku od ich ostatniej wizyty, to już najwyższy czas, aby znowu się z nimi spotkać. Przecież muzyka Scorpions nigdy się nie znudzi… – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która 28 maja 2022 roku zorganizuje koncert Scorpions w TAURON Arenie Kraków.

W składzie Scorpions od 17 lat gra Polak Paweł Mąciwoda, który pochodzi spod Krakowa. Dla basisty zatem przyjazd do stolicy Małopolski będzie powrotem do domu. Razem z nim wystąpią: Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jaabs i Mikkey Dee. Ten skład gwarantuje, że energia na koncercie już od pierwszych chwil będzie na najwyższych obrotach.

Koncert Scorpions w ramach trasy ROCK BELIEVER TOUR odbędzie się 28 maja 2022 roku w TAURON Arenie Kraków.

WARTO WIEDZIEĆ

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Dodatkowe informacje o koncercie są dostępne TUTAJ

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

Bilety:  www.biletserwis.pl. Nie będzie możliwości kupienia biletów w dniu koncertu.

W dniu wydarzenia kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 17:30.  Informacje o Pakietach VIP są dostępne TUTAJ.

Harmonogram

godz. 18:10 – otwarcie drzwi
godz.  20:00 – Scorpions

Wejście do obiektu:

Osoby z biletami na trybuny – Wejścia nr 1-4

Osoby z biletami na płytę – Brama nr 5

Wejście VIP – klatka schodowa nr 4 na poziomie A

Parking

W dniu wydarzenia dostępny będzie parking płatny 40 zł na miejscu (gotówką lub kartą) i 35 zł w przypadku wcześniejszego zakupu przez internet (sprawdź TUTAJ).

Parking podziemny będzie czynny od godz. 16:00.

Uwaga! Prosimy o przyjazd na parking z wyprzedzeniem aby uniknąć kolejek przed otwarciem bram na wydarzenie.

Wjazd na parking będzie możliwy od strony ul. Lema (jadąc od al. Pokoju na pierwszych światłach należy skręcić w prawo, jadąc od ul Mogilskiej na drugich światłach w lewo).

Szatnie

W dniu wydarzenia szatnie nie będą dostępne.

Gastronomia

Restauracja Północna dostępna również dla poziomu A i C (klatki schodowe 4 oraz 7) – czynna od otwarcia bram

Arena Coffee w Małej Hali – czynna od godz. 10:00

Arena Garden – czynna od godz. 11:00

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Sprzedaż gadżetów

Stoiska, w którym będzie można nabyć gadżety zespołu Scorpions zlokalizowane zostaną przy wejściu nr 1 oraz na płycie hali.

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stroniewww.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju

TAURON Arena Kraków Wieczysta

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy pod samym obiektem)

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk

Strefa VIP

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska