Shawn Mendes: The Tour

2 kwietnia 2019 r. (wtorek)

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 19:30 – Alessia Cara

godz. 20:30 – SHAWN MENDES

Shawn Mendes, wokalista i kompozytor, w ramach promocji swojej trzeciej, imiennej płyty, w 2019 roku wyruszył w trasę koncertową po największych światowych arenach. W ramach trasy “Shawn Mendes: The Tour” 2 kwietnia 2019 r. artysta wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Gościem specjalnym koncertu będzie Alessia Cara.

Długo oczekiwany, trzeci album Shawna ukazał się 25 maja 2018 r. nakładem Virgin EMI Records. Imienna płyta jest następczynią “Illuminate” z 2016 oraz wydanego w 2014 debiutu “Handwritten”. Obie pokryły się złotem w Wielkiej Brytanii, a pochodzące z nich single są dziś platynowe. “In My Blood” I “Lost In Japan”, pierwsze dwa utwory z nadchodzącego albumu spotkały się z entuzjastycznymi recenzjami w takich magazynach jak “Rolling Stone”, “Billboard”, “The New York Times” i “The Guardian”.

Nagrania trafiły także na pierwsze miejsca serwisów streamingowych w USA I do pierwszej piątki w blisko 50 krajach. Singiel, “Youth” z gościnnym udziałem Khalida MTV określiło “hymnem całego pokolenia”! Na albumie znajdą się także utwory: “Fallin’ All In You” (napisany wspólnie z Edem Sheeranem), „Particular Taste” (napisany razem z Ryanem Tedderem) i “Like To Be You” z Julią Michaels i Johnem Mayerem, który wyprodukował nagranie.

Gość specjalny

Gościem specjalnym artysty podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków będzie jego rodaczka i wschodząca międzynarodowa gwiazda, Alessia Cara.

Kanadyjska piosenkarka i instrumentalistka już w dzieciństwie dała się poznać jako bardzo kreatywna osoba. W wieku dziesięciu lat rozpoczęła naukę gry na gitarze, a trzy lata później założyła kanał w serwisie YouTube, na którym zamieszczała własne, akustyczne interpretacje światowych hitów. Alessia Cara szybko zwróciła na siebie uwagę fanów i wytwórni płytowych. W 2015 roku światło dzienne ujrzał jej pierwszy singiel „Here”, który z czasem trafił w USA do pierwszej piątki zestawienia Billboard Hot 100. Świetne przyjęcie kolejnych singli, nagranie piosenki na anglojęzyczny soundtrack animowanego hitu „Vaiana” oraz współpraca z takimi artystami jak Troye Sivan czy Logic wpłynęły na ogromny wzrost popularności Cary. Natomiast sukces debiutanckiego albumu „Know-It-All” przyczynił się do zdobycia nagrody Grammy w kategorii Best New Artist. W listopadzie ubiegłego roku doczekaliśmy się jej drugiego albumu „The Pains of Growing”.

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert Shawna Mendesa odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 2 kwietnia 2019 r. (wtorek). Bramy zostaną otwarte o godz. 18:00. Alessia Cara wyjdzie na scenę o godz. 19:30, a Shawn Menes o godz. 20:30.

Organizatorem wydarzenia jest Alter Art (www.alterart.pl).

Strona artysty: www.shawnmendesthetour.com.

Informacje o biletach (sprawdź TUTAJ)

Organizator przypomina, że zakup biletu poza siecią oficjalnych punktów sprzedaży to ryzyko nabycia biletu nieautentycznego, fałszywego lub wielokrotnie powielonego, co skutkuje odmową wejścia na Imprezę osobie posiadającej taki bilet. Jedynymi oficjalnymi kanałami sprzedaży biletów na koncert Shawna Mendesa są strony www.alterart.pl, www.ticketmaster.pl i www.ebilet.pl oraz stacjonarne punkty sieci eBilet.pl.

Wszystkie miejsca będą siedzące i numerowane. Niezależnie od tego, o której godzinie uczestnik pojawi się w hali, będzie mógł zająć wyłącznie numerowane miejsce wskazane na bilecie. Obowiązuje zakaz rozstawiania namiotów przy wejściach do hali lub w jej pobliżu.

Wejścia do obiektu

Sektory i płyta – wejście nr 1, 2, 3 (zejście na płytę odbywa się wejściami z holu głównego na poziomie A)

Loże – wejście pomiędzy wejściami nr 1 i 2

Pakiety VIP – wejście nr 3 (dwa dedykowane tunele)

VIP 1 – pakiet diamentowy: od godziny 14:30

VIP 2 – pakiet złoty: od godziny 14:30

VIP 3 – pakiet srebrny: od godziny 15:00

VIP 4 – pakiet VIP merch: od godziny 18:00

UWAGA! Wszystkie miejsca w hali są siedzące!

Jeśli masz mniej niż 15 lat…

Osoby małoletnie urodzone po 2 kwietnia 2004 r. mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką osoby, która ukończyła 18 lat – opiekuna prawnego lub osoby upoważnionej na piśmie przez opiekuna prawnego, która przy pierwszym wejściu na Imprezę przekaże obsłudze wejścia deklarację o odpowiedzialności za osobę małoletnią wg wzoru opracowanego przez Organizatora.

Wzór deklaracji dla rodzica, opiekuna prawnego
Wzór deklaracji dla osoby upoważnionej na piśmie przez opiekuna prawnego

Osoby z niepełnosprawnościami (OzN)

TAURON Arena Kraków jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obiekt posiada dwie pochylnie dla OzN: od strony ul. Lema i od Parku Lotników. Miejsca siedzące dla OzN znajdują się w sektorach A4 i A7. Na poziomie A, przed halą główną znajdują się miejsca parkingowe dla OzN.

Czego nie można wnieść na koncert?

Na teren obiektu nie wniesiesz: toreb większych niż 36 cm x 36 cm x 15 cm, plecaków i walizek; szklanych, plastikowych i metalowych pojemników (w tym bidonów); profesjonalnych aparatów, kamer, sprzętu nagrywającego audio/video; sprzętu zakłócającego pracę urządzeń wykorzystujących częstotliwości radiowe, selfie sticków, wszelkiej broni, materiałów pirotechnicznych, banerów na kijach, banerów politycznych lub innych przedmiotów uznanych za niebezpieczne/nieodpowiednie wskazanych w regulaminie imprezy.

Aparaty fotograficzne

Do hali zabrania się wnoszenia wszelkiego rodzaju sprzętu rejestrującego audio/video oraz wszelkich aparatów fotograficznych, selfie sticków, tabletów, Polaroidów, kamer GoPro oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia.

Bankomaty

Bankomaty znajdujące się najbliżej TAURON Areny Kraków zlokalizowane są w centrum handlowym M1 (ok. 800 m) oraz Galerii Plaza (ok. 500 m).

Merch

Podczas koncertu Shawna Mendesa będą dostępne gadżety artysty. Zakupić będzie można m.in: koszulki, bluzy, kurtki, torby, czapki, koce, spodnie, plakaty, przypinki i opaski. W punktach sprzedaży gadżetów będzie można płacić gotówką lub kartą.

Depozyty

Przed wejściami nr 1 i 3 od godz. 13:00 będą otwarte depozyty zewnętrzne, a w arenie przy wejściach nr 1, 2 i 3 od godz. 18:00 będą funkcjonowały depozyty wewnętrzne. Opłata wynosi 20 zł za każdy pozostawiony przedmiot.

Opaski PixMob

Każdy uczestnik koncertu po zeskanowaniu biletu otrzyma świecącą opaskę LED. Będą one interaktywną częścią koncertu. Po koncercie można zabrać je jako pamiątkę lub wyrzucić do specjalnych koszy, których zawartość poddana będzie recyklingowi.

Power banki

Na teren hali można wnieść power banki. Dodatkowo w TAURON Arenie Kraków będzie można doładować telefon w specjalnych punktach ładowania.

Palarnie

Palenie papierosów na terenie koncertu będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach, znajdujących się na wysokości wejść do sektorów A13 oraz A18. Poza wskazanymi obszarami palenie papierosów będzie zabronione.

REGULAMIN KONCERTU JEST DOSTĘPNY TUTAJ

Organizator wydarzenia Alter Art przygotował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (znajdziecie je  TUTAJ)

Infolinia organizatora jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-15:00 (+48 22 122 80 99). W tych samych godzinach organizator będzie odpisywać na wasze wiadomości oraz komentarze na Facebooku i Twitterze.

RESTAURACJA I PUNKTY GASTRONOMICZNE

W dniu wydarzenia serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); klatki schodowe  nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Podczas wydarzenia zapraszamy także do punktów gastronomicznych, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 17:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

SZATNIE

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A, w pobliżu wejść nr 1 i 3.

Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

W dniu wydarzenia parking dla autobusów i parking zewnętrzny (płyta górna) będą czynne od godz. 8:00parking podziemny będzie czynny od godz. 16:00.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

WZMOCNIENIE KOMUNIKACJI PO KONCERCIE

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków koncertem 2 kwietnia (wtorek) Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków 6 dodatkowych rezerwowych tramwajów.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Dojazd do TAURON Areny Kraków komunikacją miejską

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata