Siatkarska Liga Narodów

26-27 maja 2018 r. (sobota – niedziela)

Kraków po raz kolejny został gospodarzem wyjątkowej siatkarskiej imprezy. 26 i 27 maja w TAURON Arenie Kraków zostaną rozegrane cztery mecze Siatkarskiej Ligi Narodów z udziałem mistrzów świata Polaków, mistrzów Europy Rosjan, Kanadyjczyków i reprezentantów Korei Południowej.

Siatkarska Liga Narodów to najmłodsze „dziecko” Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) W tym roku w Lidze Narodów  gra 16 najlepszych zespołów. System rozgrywek jest tak skonstruowany, że każdy zagra z każdym.

Celem Siatkarskiej Ligi Narodów jest podniesienie poziomu sportowych akcji dla fanów i zapewnienie światowej klasy platformy do rywalizacji i rozwoju dla zawodników. Stworzenie rozgrywek o tej samej nazwie dla mężczyzn i kobiet promuje równouprawnienie w siatkówce, a jednocześnie czyni rozgrywki łatwiejszymi i bardziej zachęcającymi do śledzenia.

Cztery mecze

W TAURON Arenie Kraków Polacy zmierzą się z Rosją i Kanadą.

Mecz z Koreą Polacy zagrają 25 maja w Katowicach.

Harmonogram

26 maja 2018 r. (sobota)

godz. 14:00 – otwarcie bram

godz. 16:00 – Polska vs Rosja

godz. 19:00 – Kanada vs Korea

27 maja (niedziela)

godz. 14:00 – otwarcie bram

godz. 16:00 – Polska vs Kanada

godz. 19:00 – Korea vs Rosja

Wejścia do obiektu: nr 1, 2, 3 i 4.

Skład reprezentacji Polski jest dostępny TUTAJ.

Informacja o składach wszystkich reprezentacji są dostępne TUTAJ.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia jest: Polski Związek Piłki Siatkowej (www.pzps.pl).

Informacje o biletach: www.ebilet.pl.

Bilet obowiązuje na oba mecze w danym dniu. W trakcie wydarzenia można opuszczać obiekt i do niego wrócić.

Kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna 25 maja (piątek) od godz. 12:00, 26 maja (sobota) od godz. 10:00 i 27 maja (niedziela) od godz. 10:00.

Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie 26 i 27 maja od godz. 14:00 do rozpoczęcia drugiego meczu.

Catering podczas wydarzenia

W dniach wydarzeń goście będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniach wydarzeń, od godz. 12:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3.

Parking 

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking ogólnodostępny każdego dnia będzie otwarty od godz. 13:30. Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

Siatkarskiej Ligi Narodów

W tym sezonie po raz pierwszy rozegrany zostanie cykl Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn, który zastąpi dotychczasowe World Grand Prix i Ligę Światową.

Polska będzie gospodarzem aż czterech turniejów – dwu żeńskich (Bydgoszcz: 5-7 czerwca, Wałbrzych: 12-14 czerwca) i dwu męskich (Katowice: 25 maja, Kraków 26-27 maja, Łódź: 1-3 czerwca). To kolejny dowód, że Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej traktuje Polskę, jako kluczowe miejsce na globalnej mapie siatkarskiej.

W męskich turniejach na żywo wystąpią w Polsce: Kanada, Korea Płd., Rosja (Katowice i Kraków) oraz Chiny, Francja, Niemcy (Łódź).

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk