Siatkówka łączy pokolenia

W sobotę (19 sierpnia) w Małej Hali TAURON Areny Kraków odbędzie się wyjątkowe spotkanie z gwiazdami polskiej siatkówki. Całe rodziny mogą wziąć udział we wspólnej rywalizacji sportowej, a później spotkać się z gwiazdami sprzed lat i powspominać największe chwile polskiej siatkówki. Spotkanie poprowadzi były reprezentant Polski Marcin Prus.

Edycja 2022

„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wyjątkowych spotkań międzypokoleniowych, skierowany do całych rodzin, mający na celu zachęcenie młodzieży i dzieci do aktywności sportowej oraz poznania wybitnych sportowców, którzy zdobywali dla Polski medale wielkich imprez międzynarodowych. Projekt zakłada promocję aktywności poprzez siatkówkę, ma zachęcić do jej uprawiania na poziomie amatorskim, jak i aktywnego kibicowania reprezentacji Polski. Projekt realizuje Fundacja „Polska Siatkówka”, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach spotkań przeprowadzone zostaną działania w trzech głównych obszarach – aktywności sportowej, spotkań z mistrzem oraz spotkań Rodziny Siatkarskiej. W ramach pierwszego całe rodziny uczestniczące w zajęciach będą wspólnie wykonywać zadania ruchowe i sportowe. Po zakończeniu wspólnej zabawy uczestnicy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dawnymi gwiazdami sportu, poznają także sylwetki wybitnych postaci naszej siatkówki, jak Huberta Wagnera, Agaty Mróz, Arkadiusza Gołasia czy Andrzeja Niemczyka. Podczas tego wydarzenie będzie można podziwiać wyjątkową i jedyną w Polsce wystawę siatkarską z historycznymi pamiątkami, nagrodami, medalami z Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata.

W programie krakowskiego spotkania jest:

godz. 9:00 – zbiórka, Mała Hala TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

godz. 9:30 – rozpoczęcie spotkania, rozgrzewka

godz. 10:00 – przedstawienie Mistrzów, podział na grupy, zajęcia z Mistrzami, konkurencje sportowe

godz. 11:30 – spotkanie z mistrzami siatkówki

godz. 12:30 – prezentacja wystawy siatkarskiej

godz. 13:30 – zakończenie spotkania

Są jeszcze dostępne miejsca na to spotkanie, prosimy o wysyłanie zgłoszeń pod adres mailowy Fundacji. Liczba miejsc ograniczona: fundacja@pzps.pl

http://fundacja.pzps.pl/

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala