Sting – 57Th & 9Th

ŚWIATOWA TRASA STINGA 57TH & 9TH

NIEUSTAJĄCO OKREŚLANA W RECENZJACH JAKO “KONCERTY ŻYCIA” 

12 października 2017 r. (czwartek)

TAURON Arena Kraków

godz. 18:00 – early entrance*

godz. 18:30 – otwarcie bram

godz. 20:00 – Joe Sumner

godz. 20:45 – Sting

* wszystkie godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie

 Trasa Stinga 57th & 9th World Tour podbija świat, zdobywając entuzjastyczne recenzje fanów i dziennikarzy. Podczas trasy artyście towarzyszy trzyosobowy zespół: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, Josh Freese (perkusja) oraz Rufus Miller (gitara), gość specjalny Joe Sumner oraz akordeonista Percy Cardona, który regularnie występuje z The Last Bandoleros.

Dwunasty solowy album Stinga 57th & 9th, będący zarazem jego pierwszym rockowo-popowym projektem od ponad dziesięciu lat, ukazał się 11 listopada 2016 r. nakładem A&M/Interscope Records. Kolekcja 10 piosenek ukazuje szeroki wachlarz stylów muzycznych Stinga – od chropowatego, gitarowego pierwszego singa „I Can’t Stop Thinking About You” do dzikiego „Petrol Head” i wzniosłego „50,000.” Album powstał zaledwie w kilka tygodni, za jego produkcję odpowiada Martin Kierszenbaum, a w nagraniach brali udział muzycy od lat współpracujący ze Stingiem: Dominic Miller (gitara) i Vinnie Colaiuta (perkusja) a także perkusista Josh Freese (Nine Inch Nails, Guns n’ Roses), gitarzysta Lyle Workman oraz pochodzący z San-Antonio zespół Tex-Mex The Last Bandoleros (wokale wspierające).

WARTO WIEDZIEĆ

Promotorem trasy 57th & 9th jest Live Nation Global Touring, a za produkcję odpowiadają Cherrytree Management i RZO Entertainment.

Szczegóły dotyczące trasy i biletów:

 www.sting.com i www.livenation.com oraz  www.livenation.pl

Koncert w TAURON Arenie Kraków odbędzie się 12 października (czwartek). Na godz. 18:00 zaplanowano early entrance, a na godz. 18:30 – otwarcie bram. O godz. 20:00 wystąpi Joe Sumner. Koncert Stinga zaplanowano na godz. 20:45. Przewidywana godzina zakończenia koncertu: 22:30 (wszystkie godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie).

Bilety na ten koncert są spersonalizowane. Organizator informuje, że bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika. Organizator prosi, aby pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości. W przypadku niezgodności danych, zastrzega sobie prawo odmowy wstępu posiadaczowi biletu.

Kasa/ punkt odbioru biletów będzie usytuowany przy wejściu głównym na teren imprezy. Będzie czynny w czwartek (12 października) w godz. 10:00 – 22:30.

Wejścia:

Bramy nr 1 i 2 – wejście dla osób posiadających bilety na trybuny

Brama nr 3 – wejście dla osób posiadających bilety PŁYTA B

Brama nr 4 – wejście dla osób posiadających bilety PŁYTA A

Wejście dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich brama nr 2

Zakaz wnoszenia/ przedmioty zabronione:
– TORBY WIĘKSZE OD FORMATU A4
– broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba
– parasolki z ostrym zakończeniem, kaski
– napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0.5l,
– alkohol, narkotyki
– materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe
– wuwuzele i trąbki
– transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone
– wskaźniki laserowe
– buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie
– aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, Ipady, tablety, selfie stick

UWAGA ! Organizatorzy proszą fanów uczestniczących w koncercie o nieprzynoszenie toreb przekraczających format A4 oraz o wcześniejsze przybycie na teren imprezy, w celu usprawnienia wchodzenia i wychodzenia z obiektu koncertowego z uwagi na kontrolę bagażu i biletu z dowodem tożsamości.

Przedmioty dozwolone:
– lornetki – każda wielkość,
– butelki plastikowe 0.5l z odkręconym korkiem
– wszystkie rodzaje telefonów
– aparaty kompaktowe

Na terenie TAURON Areny Kraków dostępny będzie także depozyt, w którym można pozostawić rzeczy niedozwolone podczas koncertu (płatny 50 zł ) .

Kontakt do organizatora: + 48 022 646 06 49 lub info@livenation.pl.

Catering podczas wydarzenia 

12 października wszyscy uczestnicy koncertu będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna of godz. 18:30.

Cały czas czynne będą także punkty gastronomiczne zlokalizowane na poziomie A i C.

O godz. 16:00 otwarta zostanie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków (między wejściem 2 i 3).

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

Szatnie w TAURON Arenie Kraków

W dniu wydarzenia (12 października) w TAURON Arenie Kraków będą czynne szatnie na poziomie A i C (płatne 3 zł).

UWAGA! Na poziomie C czynne będą szatnie nr C1 i C2 – osoby posiadające bilety na sektory C proszone są o korzystanie z tych szatni.

Parking w dniu wydarzenia

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).  Parking będzie czynny od godz. 16:00.

UWAGA! Parking zewnętrzny na płycie górnej nie będzie dostępny.

Parking dla samochodów z instalacją LPG:

– osoby jadące ul. Lema  od strony al. Pokoju – na pierwszych światłach należy skręcić w prawo,

– osoby jadące ul. Lema od strony al. Jana Pawła II – na drugich światłach należy skręcić w lewo.

UWAGA! Opłaty za parking dla osób, które nie będą miały zarezerwowanego miejsca przez internet, będą pobierane wyłącznie w gotówce.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

STING

Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny – Sting urodził się w Newcastle (Anglia). Po przeprowadzce do Londynu Sting wraz ze Stewartem Copelandem i Andy’m Summersem w 1977 roku utworzyli The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku.

Jako jeden z najbardziej charakterystycznych solowych artystów na świecie Sting otrzymał 10 Grammy Awards, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, cztery nominacje do Oskara (ostatnio za „The Empty Chair” z JIM: The James Foley Story), nominację do TONY, Billboard Magazine’s Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year. Jest także członkiem Songwriters Hall of Fame i został uhonorowany Kennedy Center Honors w grudniu 2014 a ostatnio otrzymał nagrodę The American Music Award of Merit. W trakcie swojej kariery (łącznie solowej oraz jako członek The Police) sprzedał blisko 100 milionów albumów.

Wspieranie organizacji broniących praw człowieka takich jak the Rainforest Fund, Amnesty International i Live Aid odzwierciedla w swej uniwersalnej sztuce. Razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych na świecie, jak i ich rdzennych mieszkańców. Zorganizowali dotychczas 18 koncertów, aby zbierać fundusze i zwiększać świadomość o zagrożonych zasobach naszej planety, a kolejny koncert zaplanowany jest na 14 grudnia w Carnegie Hall. Od momentu powstania, The Rainforest Fund rozwinął się w sieć powiązanych ze sobą organizacji działających w ponad 20 krajach na trzech kontynentach.

JOE SUMNER

Joe Sumner szlifuje swoją solową twórczość przez ostatnie pięć lat. Będąc jednocześnie frontmanem zespołu rockowego Fiction Plane i przesuwając granice w przestrzeni technicznej za pomocą swojej aplikacji Vyclone, starannie odpędza wszystko co uznaje za nieautentyczne.

Rezultatem są przestronne i kolorowe dźwięki, które nie byłyby nie na miejscu w filmie Wesa Andersona. W oparciu o głos i gitarę akustyczną pisze szczere, zabawne i oryginalne utwory, które nigdy nie są całkowicie ukończone. „Za każdym razem kiedy gram piosenkę, zostawiam chociaż kilka jej części otwartych do improwizacji” mówi o swoim lużnym stylu koncertowania. „Po pięćdziesiątym zagraniu piosenki myślę, że powinna brzmieć lepiej, a nie ciągle tak samo!”.

Otwarty umysł jest następstwem różnorodnych muzycznych doświadczeń – od towarzyszenia podczas tras takim artystom jak Sting czy The Police, których określa mianem rodziny, przez muzykę Snoop Dogga, występy w nowoczesnej operze i tworzenie dla europejskich artystów. Joe prowadzi także cenione warsztaty w szkołach muzycznych, podczas których kładzie nacisk na emocje podczas tworzenia.

Debiutancki solowy singiel artysty „Jellybean” ukazał się na początku roku w niewielkim nakładzie i będzie dostępny w streamingu i do pobrania latem tego roku.

Strefa Biznes

Kontakt Strefy BIZNES TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata