Superheroes in Concert

Po raz pierwszy w Polsce muzyka filmowa ze Spider-Mana, Iron Mana i Batmana
w jednym miejscu na żywo!

29 kwietnia 2017 (sobota), godz. 20:00

Otwarcie bram: godz. 18:30

Zakończenie koncertu: godz. 22:00.

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki filmowej. 29 kwietnia w TAURON Arenie Kraków podczas Superheroes in concert będą mogli posłuchać ulubionych hitów z filmów o superbohaterach. Muzyce w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej towarzyszyć będą pokazy tańca na futurystycznych podłogach LED. Podczas koncertu, po raz pierwszy na świecie, widzowie wejdą w świat wirtualny ze swoimi ulubionymi superbohaterami. Będzie to możliwe dzięki goglom VR i aplikacji.

– Do tej pory nie zdarzyło się, aby muzyka z wybranych przez nas filmów była prezentowana podczas jednego koncertu – mówi Krzysztof Bober z Fundacji Plateaux. – W TAURON Arenie Kraków zabrzmią motywy przewodnie z takich filmów jak: Amazing Spider-Man, Batman vs Superman, Iron Man, Captain America: Civil War, Thor: The Dark World, Incredible Hulk, The Avengers, The Dark Knight Rises autorstwa takich muzycznych geniuszy muzyki filmowej jak: Hans Zimmer, Alan Silvestri, James Horner, Ramin Djawadi czy Brian Tyler – wymienia.

– Wybierając miejsce koncertu kierowaliśmy się kilkoma względami. Z jednej strony było dla nas jasne, że musimy dotrzeć do osób, które słuchają muzyki filmowej, a publiczność krakowska należy do jednej z najbardziej rozkochanych w muzyce filmowej. Z drugiej strony chcieliśmy zaprezentować to widowisko w pełnej krasie, a więc w obiektach, które technicznie spełniają nasze oczekiwania. Chcemy współpracować z takimi miejscami, które są otwarte na nowości, stąd nasza obecność w TAURON Arenie Kraków – dodaje Krzysztof Bober.

Znakomita orkiestra

Utwory zdobywców Oscarów® i nagród Grammy wykona znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, która pod czujnym okiem państwa Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich staje się jedną z najlepszych wizytówek polskiej symfoniki (należy choćby wspomnieć niedawną, zakończoną sukcesem trasę koncertową po Chinach).

Orkiestrę poprowadzi pasjonat muzyki filmowej, maestro Maciej Sztor. Partie wokalne utworów zaśpiewają wokalistki zespołu Dikanda – posiadająca wyjątkowy, orientalny głos Anna Witczak oraz Katarzyna Bogusz, właścicielka głosu pełnego emocjonalnego ładunku. Wspólnie występowały dotąd zarówno w Europie, jak i USA czy Indiach.

Futurystyczny taniec

Ważny element koncertu jakim jest taniec, również będzie wykonywany na żywo – i to na futurystycznych podłogach LED rozmieszczonych po bokach głównej orkiestrowej sceny.

Bartek Wójcik, znany m.in. z programu You Can Dance – po prostu tańcz!, wraz z grupą tancerzy opowiedzą historie Spider-Mana, Batmana, Hulka czy Kapitana Ameryki. W scenach romantycznych Bartkowi towarzyszyć będzie Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności również z YCD.

Całość widzowie będą mogli obserwować na wielkim ekranie rozstawionym tuż za orkiestrą – co da każdemu z uczestników koncertu komfort udziału niezależnie od miejsca, na którym będzie siedział.

Widzowie w wirtualnym świecie

Po raz pierwszy na świecie podczas koncertu będziecie mogli też wejść w świat wirtualny z superbohaterami – postaciami Iron Mana czy Spider-Mana. Wystarczy własny smartfon i gogle VR (które zapewniają organizatorzy), by w trakcie wydarzenia przenieść się tam, gdzie odczuwa się więcej i intensywniej – cały czas słuchając wykonywanej na żywo rewelacyjnej muzyki.

Przeczytaj oświadczenie Organizatora dotyczące aplikacji dla systemu iOS

Warto wiedzieć

Tych, którzy nie mogą doczekać się udziału w koncercie zapraszamy do wysłuchania przygotowanej przez organizatorów koncertowej playlisty dostępnej pod linkiem (Spotify: http://bit.ly/2hzbpVC), prezentującej większość tematów, które będzie można usłyszeć podczas superbohaterskiego wieczoru.

Koncert w TAURON Arenie Kraków odbędzie się w sobotę (29 kwietnia) o godz. 20:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:30. Zakończenie koncertu zaplanowano na godz. 22:00.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Plateaux.

Facebook: www.facebook.com/Superheroesinconcert/

Youtube: www.youtube.com/channel/UCtwN7XWYl3JHIqlzejy9QjA

Spotify: http://bit.ly/2hzbpVC

BILETY do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (Organizatora) będzie czynna od godz. 16:30.

Parking i szatnia

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynna będzie szatnia (płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł).

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl.

Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk