Sylwester w Krakowie!

Po raz pierwszy krakowianie będą mogli spędzać wspólnie ostatnią noc roku w TAURON Arenie Kraków.

31 grudnia 2017 r. (niedziela)

godz. 20:00 – otwarcie bram

godz. 21:00 – Szpak & Chory Band

godz. 22:00 – Rasmentalism

godz. 23:00 – Łona, Webber & The Pimps

godz. 00:05 – Ten Typ Mes

godz. 01:00 – zakończenie

Prowadzący: Groh

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Do TAURON Areny Kraków obowiązują bezpłatne wejściówki, które były dystrybuowane w serwisie Evenea.pl. 

UWAGA! Parking dla samochodów przy TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia będzie nieczynny.

Cztery lokalizacje i cztery sceny. Na każdej z nich wystąpią artyści, którzy zapewnią mieszkańcom Krakowa niezapomniane przeżycia i moc wspomnień z koncertów, imprez i potańcówek! Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na Sylwestra w Krakowie wszystkich – niezależnie od wieku i upodobań muzycznych.

Scena w TAURON Arenie Kraków

Po raz pierwszy krakowianie będą mogli spędzać wspólnie ostatnią noc roku w TAURON Arenie Kraków. Jako pierwszy wystąpi tu zasłużony krakowski raper Szpaku wraz z Chory Band. Następnie na scenie pojawi się ceniona formacja Rasmentalism, która zagra przekrojowy materiał ze swoich dotychczasowych albumów, a także przemyci utwory z nadchodzącej płyty „Tango”. Po nich zgromadzona w TAURON Arenie Kraków publiczność usłyszy duet Łona i Webber, który przy wsparciu zespołu The Pimps wykona z pewnością swój hit „Błąd”. Zabawę sylwestrową rozkręci też z pewnością Ten Typ Mes – od albumów warszawiaka cieplej przyjmowane są tylko jego koncerty, więc z pewnością w TAURON Arenie Kraków atmosfera będzie gorąca!

Scena na Rynku Głównym

Podczas Sylwestra w Krakowie Rynkiem Głównym zawładną kobiety. Naprzeciw Wieży Ratuszowej stanie scena, na której wystąpią: Kasia Moś, znana doskonale publiczności choćby z reprezentowania Polski w finale konkursu Eurowizji czy występów w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz Bovska, która swoim debiutanckim „Kaktusem” podbiła serca słuchaczy, a drugim krążkiem „Pysk” podtrzymała swoją pozycję jednej z bardziej interesujących polskich artystek młodego pokolenia. Sylwestrowy krakowski koncert gwiazdy wieczoru – Natalii Nykiel, która już rozkochała w sobie tysiące fanów – będzie jednym z dwóch specjalnych występów wokalistki poza trasą Total Tour 2017 promującą jej nową płytę. Szykuje się więc naprawdę szczególne wydarzenie! Na finał zagra krakowska didżejka Olivia, doskonale znana miłośnikom ambitnej muzyki klubowej zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Rynek Podgórski

Gospodarzem imprezy na Rynku Podgórskim będzie Wojciech Pijanowski, który zadba nie tylko o szczęśliwe przywitanie Nowego Roku, ale i zapewni uśmiech fortuny mieszkańcom stolicy Małopolski na cały 2018 rok. Zanim popularny prezenter przedstawi największe przeboje dla starszych i młodszych, raper L.U.C wraz z Krystyną Prońko udowodnią, że muzyka łączy pokolenia. Ułatwi im to Boba Jazz Band: jeden z najlepszych polskich zespołów wykonujących tradycyjny, niesamowicie swingujący jazz, który z całą pewnością rozgrzeje publiczność w ten sylwestrowy wieczór.

Aleja Róż

Swingująco i tanecznie będzie też w nowohuckiej Alei Róż, gdzie o rozruszanie publiczności zadbają Companions. Przed i po koncercie o uwagę publiczności powalczą Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, i Michał Wasilewski, znany jako dj Vasil. Stoczą oni „didżejską bitwę na utwory”, prezentując taneczną muzykę rozrywkową różnych pokoleń.

Warto wiedzieć

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Do TAURON Areny Kraków obowiązują jednak bezpłatne wejściówki, które były dystrybuowane w serwisie Evenea.pl. W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 19:00.

Organizatorami wydarzenia są:  Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Strona wydarzenia: www.sylwester.krakow.pl .

Wejścia na teren imprez: Do TAURON Arena Kraków będzie można wejść bramami nr 1 i 3.

Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić: butelek, alkoholu, napojów oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane.

W obiekcie czynne będą szatnie.  Szatnia jest płatna 3 zł.

Dojazd do TAURON Areny Kraków i wzmocnienie komunikacji miejskiej

UWAGA! Parking dla samochodów przy TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia będzie nieczynny.

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie w Noc Sylwestrową są dostępne na stronie internetowej: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk