TAURON Energetyczny Junior Cup

14 listopada 2019 r. (czwartek)

Start: godz. 10:00

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Po raz drugi młodzi piłkarze z południowej Polski zmierzą się w wielkim turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. Jego finał odbędzie się 14 listopada (czwartek) w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Zwycięska ekipa pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Jest o co walczyć. Dla wszystkich drużyn biorących udział w finale turnieju przewidziano nagrody. Drużyny z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej wyjadą z Krakowa z nagrodami od 5 do 15 tysięcy złotych, a pozostałe drużyny biorące udział w finale otrzymają po dwa tysiące złotych. Ponadto zwycięzcy z rocznika 2010 otrzymają nagrodę specjalną – wyjazd na obóz szkoleniowy na Maltę.

Gościem specjalnym finału tegorocznego turnieju będzie Jerzy Dudek, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2005 roku. Były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt przeprowadzi o godz. 10:30 z zawodnikami rozgrzewkę.

– Myślę, że nasz piłkarski turniej już na stale wpisał się w świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla nas to doskonała okazja, by z młodymi ludźmi z południowej Polski, w sportowej atmosferze budować nowoczesny, polski patriotyzm – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

24 drużyny

W krakowskim finale, 24 drużyny w swoich kategoriach wiekowych będą rywalizowały w systemie ligowym, czyli „każdy z każdym”. Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrają dziesięciominutowe mecze.

-TAURON Junior Cup to rewelacyjny turniej, gdzie oprócz walorów sportowych i boiskowej rywalizacji, każdy zawodnik może skorzystać z ciekawych atrakcji poza meczami. Świetna organizacja i atmosfera sprawiają, że nie możemy doczekać się rozgrywek finałowych – podkreśla Krzysztof Zwoliński, koordynator i trener Akademii Sportu Progres.

W całym turnieju rywalizowało 100 drużyn – łącznie 1000 młodych piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Do Wielkiego Finału, organizowanego w Krakowie z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikowało się po osiem najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach małopolskich, śląskich i dolnośląskich.

Pierwszą część eliminacji młodzi zawodnicy rozegrali 8 października w Nowej Hucie. Kolejne turnieje eliminacyjne odbyły się 9 października we Wrocławiu i 10 października w Siemianowicach Śląskich.

Turniej odbywa się w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”, stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu innych dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki. Zimą br. zwycięzcami pierwszej edycji turnieju zostały drużyny GLKS Rudawy (rocznik 2009), KS Zakopane (rocznik 2010) oraz Zaborze Zabrze (rocznik 2011). Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie SIEMACHA.

Warto wiedzieć

Finał turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Start godz. 10:00.

Organizatorem wydarzenia jest TAURON Polska Energia S.A.

Parking

W dniu wydarzenia możliwy będzie wjazd na parking zewnętrznu TAURON Areny Kraków – płyta górna (wjazd od ul. Lema).

Gastronomia

W dniu wydarzenia, od godz. 8:00, czynna będzie kawiarnia w Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

Dojazd do TAURON Areny Kraków komunikacją miejską

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Finaliści turnieju

Po krakowskiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:

– z rocznika 2010: Klub Sportowy Zakopane; Akademia Piłkarska LIMANOVIA; Muks Mineralni Krynica,

– z rocznika 2011: Uczniowski Klub Sportowy Orlik Dębno, Akademia Piłkarska LIMANOVIA, Akademia Piłkarska Champions Chrzanów,

– z rocznika 2012: Muks Mineralni Krynica Zdrój, Akademia Sportu Progres.

Po wrocławskiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:

– z rocznika 2010: Akademia Piłkarska Oleśnica 1, Akademia Piłkarska Oleśnica 2, UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY,

– z rocznika 2011: Orzeł Pawłowice, LKS Nysa Kłaczyna, UKS Football Academy Bolesławiec,

– z rocznika 2012: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY.

Po siemianowickiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:

– z rocznika 2010: MUKP 2010, UKS Lisek Milówka, Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze,

– z rocznika 2011: MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1, Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze, MUPK 2011 Dąbrowa Górnicza 2,

– z rocznika 2012: Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze, UKKS Katowice.

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala