To Kraków tworzy metamorfozyMiuosh, Jan Stokłosa i goście

TO KRAKÓW TWORZY METAMORFOZY

Koncert z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków

5 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 20:00

Bilety w sprzedaży na www.ebilet.pl.

Zastanawialiście się kiedyś, jaki jest przepis na idealne wydarzenie muzyczne, które można zorganizować w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce? Otóż do jego przygotowania potrzebujemy doskonałych składników – sięgamy więc po utwory z repertuaru Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy, poddajemy je metamorfozom i tworzymy z nich nową, zaskakującą kompozycję. Jak będzie tego efekt przekonacie się już 5 kwietnia 2024 roku podczas koncertu „To Kraków tworzy metamorfozy” organizowanego z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków. Bilety w sprzedaży na www.ebilet.pl.

Za aranżacje utworów wybitnych krakowskich artystów odpowiada Miuosh – uznany raper i producent, który już nie raz zaskoczył publiczność swoim nieszablonowym podejściem do muzyki. Utwory z repertuaru Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy wykonają: Kuba Badach, Bela Komoszyńska, Grubson,Igo, Julia Pietrucha, Kacperczyk, Mery Spolsky, Renata Przemyk, Natalia Szroeder,Wiktor Waligóra i Krzysztof Zalewski. Na scenie towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy, który będzie również autorem orkiestracji koncertu.

Parafraza słów tekstu Kory Jackowskiej, stanowiąca tytuł koncertu, w pełni oddaje esencję i zamysł wydarzenia. Metamorfozy to przemiany i właśnie je zobaczymy 5 kwietnia 2024 r. w TAURON Arenie Kraków.

Kraków od zawsze wiązał się z kulturą, sztuką, muzyką… Ta najlepsza, która najmocniej dotyka, łapie nas na lata i jakby nie umie odpuścić – tłumaczy Miuosh, dyrektor artystyczny projektu. – Trendy mogą się zmieniać, czas przemijać, a artyści niestety odchodzić, jednak życie nie toleruje próżni i ich miejsce w sposób płynny zajmują inne nurty, głosy i pomysły. Do tego wszystkiego, co już powstało i pięknie z nami trwa, dodają swoje, nowe i inne dzieła. Są momenty, kiedy trzeba to wszystko połączyć, zmieszać i podsumować. I są ku temu dobre okazje i miejsca. To wydarzenie to niewątpliwie połączenie kilku z nich – dodaje Miuosh.

Polska muzyka jest fenomenalna i to chcemy pokazać podczas jubileuszowego koncertu TAURON Areny Kraków. Oddamy hołd krakowskim artystom, których dorobek od lat stanowi punkt odniesienia dla twórczości kolejnych pokoleń i udowodnimy, że wciąż można odkrywać ich utwory na nowo – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Łącząc to, co było z tym, co jest teraz, czyli udziałem w koncercie gwiazd, których występy gromadzą tłumy fanów i podbijają listy przebojów, gwarantujemy, że będzie to wyjątkowy i niezapomniany wieczór – dodaje.

Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” oparty jest na muzyce przede wszystkim krakowskich twórców – wyjaśnia Jan Stokłosa, autor orkiestracji oraz dyrygent. – W wydarzeniu poza wokalistami ważną rolę będzie odgrywała także doskonała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, z którą miałem już okazję współpracować. W TAURON Arenie Kraków pojawi się ona w aż 50-osobowom składzie, co daje duże możliwości aranżacyjno-orkiestrowe – dodaje Stokłosa.

Podczas koncertu występy artystów  uzupełnią animacje przedstawiające prace krakowskiego artysty Dobiesława Gały. Autorem renderów 3D, które zobaczymy na diodach w trakcie trwania koncertu jest Jakub Hader.

WARTO WIEDZIEĆ

„To Kraków tworzy metamorfozy” – koncert jubileuszowy z okazji 10. urodzin TAURON Areny Kraków

Organizator: Arena Kraków S.A.

Regulamin wydarzenia jest dostępny  TUTAJ.

Wejścia do obiektu: nr 1, 2, 3, wejście VIP – klatka nr 4

Harmonogram

godz. 15:00 – otwarcie kasy nr 1

godz. 17:00 – otwarcie parkingów

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 20:00 – rozpoczęcie koncertu

godz. 22:00 – planowane zakończenie koncertu

Bilety

Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży na https://www.ebilet.pl.

W dniu wydarzenia (5 kwietnia) kasa n 1 będzie czynna od godz. 15:00

Parking

W dniu wydarzenia czynny będzie parking  płatny 50 zł. Parking będzie otwarty od godz. 17:00. Gwarancją miejsca jest zakup biletu online: TUTAJ

Zalecamy wcześniejszy przyjazd aby uniknąć kolejek przed rozpoczęciem wydarzenia!

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w związku z trwającymi remontami. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

Gastronomia

Restauracja Północna będzie od otwarcia bram (windy nr 4 i 7)

Arena Coffee w Małej Hali– czynna od godz. 14:00

Arena Garden– czynna od godz. 14:00

Szatnie

Otwarte będą szatnie na poziomie A –płatne 6 zł.  

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Patroni medialni

 

 

 

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk