TV Girl

Poniedziałek 14.08 18:00
Arena Główna

TV Girl to z pozoru słoneczna mieszanka francuskiego popu z lat 60-dziesiątych z muzyką soul prosto z południowej Kalifornii. Jednak pod tą lśniącą powłoką kryje się mroczne serce, bijące ostrym dowcipem i cyniczną alienacją, a muzyka jest przez to tym bardziej pociągająca. Zespół został założony w 2010 roku, a w jego skład wchodzą Brad Petering, Jason Wyman i Wyatt Harmon.

W 2014 roku grupa TV Girl zaprezentowała swój debiutancki album “French Exit”, który zdobył uznanie krytyków. Album jest wierny urokowi TV Girl z mnóstwem elektronicznych sampli przesiąkniętych gitarowymi dźwiękami, wijącymi się organami i eterycznymi wokalami.

Teraz, gdy minęło kilka lat od premiery, “French Exit” stał się kultowym ulubieńcem nastolatków i dorosłych. Aby uczcić tę okazję, zespół po raz pierwszy zagra French Exit w całości i w pełnym składzie.

Jako support przed TV Girl wystąpi Colleen Green

Colleen Green to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i artystka wizualna, mieszkająca w Lowell w stanie Massachusetts.

Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu „Milo Goes to Compton” w 2010 roku, Green zaczęła zdobywać sławę na popowej scenie lo-fi w Los Angeles. Wkrótce stała się znana w kręgach punkowych w całym kraju, występując samotnie na scenie z niczym więcej niż automatem perkusyjnym, okularami przeciwsłonecznymi i kultową gitarą elektryczną.

We wrześniu tego samego roku Green podpisała kontrakt z Hardly Art Records, z siedzibą w Seattle, filią legendarnej wytwórni Sub Pop, a następnie w 2015 roku wydała płytę „I Want to Grow Up”, która przyniosła jej międzynarodową sławę i uznanie krytyków m.in. Rolling Stone, Pitchfork, NPR i New York Times. Po sukcesie tego wydawnictwa czytelnicy LA Weekly uznali ją za Best Solo Act 2015 roku.

Dumą i radością artystki jest album z coverami utworów z płyty “Dude Ranch” zespołu Blink 182, który wydała w 2019 roku. Od tego czasu nagranie stało się uwielbiane przez fanów obu zespołów, a nawet doprowadziło do gościnnego występu w audycji radiowej Apple Music Marka Hoppusa.

Występowała w 20 krajach, w tym w Brazylii, Chile, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Czechach i Norwegii.

***

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem, wydarzenie zostało przeniesione do TAURON Areny Kraków. Data koncertu – 14 sierpnia 2023 r. – nie ulega zmianie.

Bilety w sprzedaży na www.livenation.pl

Organizator wydarzenia: Live Nation

Strefa Biznes

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Weronika Plata

Strefa Biznes

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska