XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

17-19 maja 2016 r.

Polska, Belgia, Bułgaria i Serbia to reprezentacje, które wezmą udział w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 maja w TAURON Arenie Kraków i będzie dla polskich siatkarzy próbą generalną przed walką o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Nasza reprezentacja zagra wszystkie swoje mecze o godz. 20:30.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to największy i najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W TAURON Arenie Kraków odbędzie się już po raz drugi (po raz pierwszy impreza odbyła się w sierpniu 2014 r.).

Sprawdzian przed Rio de Janeiro

W XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera udział wezmą reprezentacje: Polski, Belgii, Bułgarii i Serbii. Nasza reprezentacja zagra przed własną publicznością pierwszy raz od ośmiu miesięcy. Memoriał będzie jedną z zaledwie trzech okazji, aby zobaczyć podopiecznych Stephane’a Antigi w roli gospodarzy w tym roku.

Tuż po Memoriale reprezentacja Polski odleci do Tokio na Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. – Będzie to ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskich paszportów, dlatego wsparcie kibiców w TAURON Arenie Kraków tuż przed tym arcyważnymi pojedynkami może okazać się nieocenione dla morale naszej kadry – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Siatkarskie muzeum

Tradycją stało się już, że podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, kibice mogą podziwiać bezcenne eksponaty w Siatkarskim Muzeum. Wszystkie pochodzą z kolekcji zgromadzonej przez Grzegorza Szewczyka, a przez pozostałą część roku można je oglądać w warszawskiej Volley Bajce znajdującej się w Arenie Ursynów. Tym razem, w TAURON Arenie Kraków, będzie można w czasie XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zobaczyć m.in. zapomniany puchar za Mistrzostwo Świata z 1974 roku. Zapomniany, ponieważ choć miał kolejno trafiać do rąk kolejny złotych medalistów Mundialu, został… w Polsce.

Terminarz XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

17 maja (wtorek)

godz. 16:00, otwarcie bram

godz. 17:30, Belgia – Serbia

godz. 20:30, Polska – Bułgaria

godz. 23:00, planowana godzina zakończenia wydarzenia

18 maja (środa)

godz. 16:00, otwarcie bram

godz. 17:30, Bułgaria – Serbia

godz. 20:30, Polska –Belgia

godz. 23:00, planowana godzina zakończenia wydarzenia

19 maja (czwartek)

godz. 16:00, otwarcie bram

godz. 17:30, Belgia – Bułgaria

godz. 20:30, Polska – Serbia

godz. 23:00, planowana godzina zakończenia wydarzenia

Warto wiedzieć

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie organizatora: Fundacji Huberta Jerzego Wagnera: www.fundacjawagnera.pl/pl/.

Informacje o biletach: www.abilet.pl.

Parking:

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. w dniach 17-19 maja (wtorek – czwartek) parking będzie otwierany o godz. 15:00. 

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji podczas wydarzenia

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera w dniach 17-19 maja (wtorek – czwartek) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk

Nadchodzące wydarzenia
Zobacz Film

Masz pytania?

zadzwoń +48 12 349 11 02

pon.-pt: 8:00 - 16:00

NAPISZ DO NAS