XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera18-20 sierpnia

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

18-20.08.2022 r., TAURON Arena Kraków

Najlepszy towarzyski turniej na świecie – XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera – zostanie rozegrany w dniach 18-20 sierpnia 2022 roku w TAURON Arenie Kraków. Do naszego kraju przyleci trzech atrakcyjnych rywali, którzy razem z biało-czerwonymi stworzą niepowtarzalne widowiska.

 XIX Memoriał odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia w Krakowie – mówi Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Cieszę się, że po raz kolejny mamy możliwość współpracować przy jego organizacji z Krakowem. Wszystkie dotychczasowe edycje naszego turnieju rozgrywane w stolicy Małopolski stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, z pewnością tym razem będzie tak samo. Jeszcze raz dziękujemy władzom Krakowa za to, że chcą współtworzyć z nami historię Memoriału Huberta Jerzego Wagnera – dodaje.

Przypomnijmy, że Memoriał Wagnera gości w Krakowie nieprzerwanie od 2016 roku (impreza nie odbyła się w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa). Obecna, XIX edycja będzie już zatem szóstym z rzędu turniejem rozgrywanym w TAURON Arenie Kraków.

 Turniej na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń sportowych w naszym mieście. Przypomnę, że Kraków był gospodarzem Memoriału również w 2014 roku, gdy otwarta została TAURON Arena Kraków. Wtedy, a także cztery lata później impreza organizowana w największej hali widowiskowo-sportowej w kraju była generalnym sprawdzianem dla reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata, na których sięgała potem po złoto. Mamy nadzieję, że i tym razem wcześniejsza wizyta w Krakowie przyniesie naszym siatkarzom szczęście – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, z ramienia Gminy Miejskiej Kraków odpowiadającego za współorganizację turnieju w stolicy Małopolski.  Podczas ubiegłorocznej edycji Memoriału widzowie mieli możliwość podziwiania na żywo biało-czerwonych po raz pierwszy po blisko dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Potem reprezentanci Polski nie ukrywali wdzięczności za wsparcie i wspaniały doping kibiców, którzy licznie odwiedzali krakowską halę w trakcie spotkań w ramach CEV EuroVolley Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021. Cieszymy się, że mieszkańcy i goście naszego miasta znów będą mogli spotkać się z mistrzami świata i dodać im skrzydeł przed wielkim wyzwaniem, jakim jest próba kolejnej obrony tytułu – dodaje.

Reprezentacja Polski, prowadzona przez nowego selekcjonera Nikolę Grbicia, zmierzy się w Krakowie z atrakcyjnymi rywalami. Do Polski przylecą kadry brązowych medalistów igrzysk olimpijskich – Argentyny, a także Iranu i Serbii.

– Spodziewamy się fantastycznych emocji, wysokiego poziomu sportowego i pełnej TAURON Areny Kraków – mówi prezes Mróz. – Gracze z Argentyny czy Iranu występują na co dzień w naszej PlusLidze, są doskonale znani kibicom. Rywale biało-czerwonych w najbliższej edycji memoriału gwarantują najwyższy poziom sportowy i zróżnicowany styl, który pomoże naszej drużynie narodowej w przygotowaniu się do mundialu. W nim będzie po raz kolejny z rzędu bronić tytułu mistrzów świata.

Bilety

Sprzedaż biletów na XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbywa się na portalu www.eventim.pl. Wejściówki obowiązują na jeden dzień meczowy (dwa spotkania) i są dostępne TUTAJ.

Kasy:

– kasa Organizatorakasa nr 1 czynna w dni meczowe na 1 godzinę przed otwarciem Bram

– Kasa VIP – kasa nr 6  czynna w dni meczowe na 1 godzinę przed otwarciem Bram

Terminarz

18 sierpnia (czwartek) 
godz. 14:30 otwarcie parkingów
godz. 15:30 otwarcie bram
godz. 17:30 Argentyna  – Serbia
godz. 20:00 Polska  – Iran
19 sierpnia (piątek)
godz. 14:30 otwarcie parkingów
godz. 15:30 otwarcie bram
godz. 17:30 Iran  – Serbia
godz. 20:00 Polska  – Argentyna
20 sierpnia (sobota)
godz. 13:00 otwarcie parkingów
godz. 14:00 otwarcie bram
godz. 16:00 Argentyna  – Iran
godz. 18:30 Polska  – Serbia

 

Parking

W dniach wydarzeń dostępny będzie parking płatny 40 zł na miejscu (gotówką lub kartą) i 35 zł w przypadku wcześniejszego zakupu przez internet.

Bilety parkingowe można kupić na stronie: https://sklep.arenakrakow.pl/

Uwaga! Prosimy o przyjazd na parking z wyprzedzeniem aby uniknąć kolejek przed otwarciem bram na wydarzenie.

 

Regulamin dostępny jest pod TYM LINKIEM.

Wejście do obiektu: nr 1, 2, 3, 4

 

Szatnie

W dniu wydarzenia szatnie nie będą dostępne.

Gastronomia

Restauracja Północna dostępna również dla poziomu A i C (winda nr 4 oraz 7) – czynna od otwarcia bram

Arena Coffee w Małej Hali – czynna:
– czwartek 18.08 od godziny 13:00,
– piątek 19.08 od godziny 13:00,
– sobota 20.08 od godziny 10:00

Arena Garden – czynna:
– czwartek 18.08 od godziny 14:00,
– piątek 19.08 od godziny 14:00,
– sobota 20.08 od godziny 11:00

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stroniewww.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju

TAURON Arena Kraków Wieczysta

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy pod samym obiektem)

 

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


+48 733 376 080


Monika Wilk