XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Fundacji Huberta Jerzego Wagnera zaprasza na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2017 r. w TAURON Arenie Kraków.

11 sierpnia (piątek) rozegrane zostaną mecze: Kanada – Rosja i Polska – Francja, 12 sierpnia (sobota): Francja – Rosja i Polska – Kanada, 13 sierpnia (niedziela): Kanada – Francja i Polska – Rosja.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego siatkarskiego turnieju na świecie, będzie najsilniej obsadzona w historii! Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB: Polska – 2, Rosja – 5, Kanada – 8, Francja – 9, a to sytuacja bez precedensu.

UCZESTNICY MEMORIAŁU WAGNERA

Polska

Mimo  braku awansu do turnieju Final Six tegorocznej edycji Ligi Światowej, siatkarze reprezentacji Polski będą chcieli w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera udowodnić kibicom, że są gotowi na walkę o prymat na Starym Kontynencie. Aktualni Mistrzowie Świata mają nowego „dyrygenta” Ferdinando De Giorgiego, który z pewnością znalazł już receptę na poprawę formy i jej eksplozję na najważniejszej imprezie w tym roku. Dodatkowo Włoch może ponownie zaskoczyć powołaniem na Mistrzostwa Europy EUROVOLLEY POLAND 2017.

W składzie kadry Polski mężczyzn na XV Memoriał Huberta Wagnera znaleźli się: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Łukasz Kaczmarek, Michał Kędzierski, Jakub Kochanowski, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Kanada

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w Plus Lidze reprezentantów tego kraju, ale także dzięki selekcjonerowi ekipy spod znaku klonowego liścia. Jest nim Mistrz Świata z reprezentacją Polski – Francuz Stephane Antiga.

Brązowi medaliści Ligi Światowej przyjadą w praktycznie najmocniejszym zestawieniu. Zabraknie jedynie Johna Gordona Perrina. Do zespołu dołączony został natomiast libero Bryan Duquette.

Dla reprezentacji Kanady będzie to drugi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej występowała w IV edycji, w 2006 roku, kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce.

Francja

Francuzi tak jak Kanadyjczycy wezmą udział w Memoriale po raz drugi. Wcześniej podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali dwa lata temu, w XIII edycji imprezy. Francuzi po wygranej z Iranem i porażkach z Japonią oraz Polską zajęli 3. miejsce. To 9. reprezentacja rankingu FIVB oraz brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej.

Dwa lata temu „Les Bleus” wygrali Ligę Światową i rozgrywane w Bułgarii i Włoszech Mistrzostwa Europy. W Krakowie zobaczymy m.in. Benjamina Toniuttiego, Juliena Lyneela, Thibault Rossarda i wracającego do kadry Kevina Tilliego.

Rosja

Reprezentacja Rosji to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w siatkarskim świecie. Do Krakowa przyjadą największe gwiazdy tamtejszej siatkówki! W 15-osobowym składzie widnieją takie nazwiska, jak: Grankin, Volvich, Volkov, czy Markin. Tym samym Rosjanie wyrastają na jednego z faworytów zbliżających się Mistrzostw Europy LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 oraz bardzo groźnego rywala reprezentacji Francji, Kanady i Polski w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Rosjanie uczestniczyli w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera czterokrotnie: w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku.  Dwa razy zdobyli Puchar Prezydenta RP (2004, 2014).

GOŚCIE SPECJALNI

Czołowe reprezentacje świata, które wezmą udział w XV Memoriale Wagnera przyciągają na trybuny same znakomitości. Obok najlepszych kibiców świata, do Krakowa wybierają się gwiazdy kina, teatru, ale również sportu. Gratką dla fanów będzie z pewnością obecność w TAURON Arenie Kraków uważanego za najlepszego obecnie siatkarza na świecie – Wilfredo Leona!

Pretendent do gry w reprezentacji Polski to jeden z gości honorowych turnieju. Jego aktywność na trybunach nie ograniczy się jednak tylko do kibicowania. Czym jeszcze zajmie się w TAURON Arenie Kraków podczas XV Memoriału? Odpowiedź poznacie w dniach 11-13 sierpnia.

TERMINARZ TURNIEJU

11 sierpnia (piątek)

godz. 16:00 – otwarcie bram

godz. 17:30 Kanada – Rosja

godz. 20:30 Polska – Francja

godz. 23:30 – planowane zakończenie imprezy

12 sierpnia (sobota)

godz. 13:30 – otwarcie bram

godz. 15:00 Polska – Kanada

godz. 18:00 Francja – Rosja

godz. 21:00 – planowane zakończenie imprezy

13 sierpnia (niedziela)

godz. 13:30 – otwarcie bram

godz. 15:00 Kanada – Francja

godz. 18:00 Polska – Rosja

godz. 21:00 – planowane zakończenie imprezy

WARTO WIEDZIEĆ

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w dniach 11-13 sierpnia 2017 r.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie organizatora: www.fundacjawagnera.pl/pl/.

Bilety na wydarzenie są dostępne na Abilet.pl.

10 sierpnia (czwartek) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 14:00.

11-sierpnia (piątek) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 10:00; kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 16:00 do rozpoczęcia drugiego meczu.

12 sierpnia (sobota) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 10:00; kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 13:30 do rozpoczęcia drugiego meczu.

13 sierpnia (niedziela) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 10:00; kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 13:30 do rozpoczęcia drugiego meczu.

CATERING PODCZAS WYDARZENIA

Kawiarnia i ogródek przy Małej Hali

W dniach 11-13 sierpnia zapraszamy do kawiarni i ogródków przy Małej Hali TAURON Areny Kraków. Kawiarnia znajduje się w górnej części Małej Hali, a ogródki przy Małej Hali oraz na parkingu zewnętrznym. W ofercie znajduje się m.in. piwo, aromatyczne kawy i herbaty oraz desery i przekąski.

Każdego dnia kawiarnia będzie otwierana 3 godziny przed otwarciem bram.

Restauracja dla gości wydarzenia

W dniach 11-13 sierpnia wszyscy uczestnicy wydarzenia będą także mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Osoby posiadające bilety na sektory na poziomie A i C aby dotrzeć do restauracji, będą mogły skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od momentu otwarcia bram.

Cały czas czynne będą także punkty gastronomicznych zlokalizowanych na pozostałych poziomach.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).

11 sierpnia (piątek) parking będzie czynny od godz. 15:00. 

12 sierpnia (sobota) parking będzie czynny od godz. 12:00. 

13 sierpnia (niedziela) parking będzie czynny od godz. 12:00. 

DOJAZD DO TAURON ARENY KRAKÓW

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

ej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk