XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

W trakcie XVIII Memoriału Wagnera TAURON Arena znowu będzie biało-czerwona

Od 9 do 11 lipca w TAURON Arenie Kraków rozegrana zostanie XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Szykujący się do walki o medale w Tokio polscy mistrzowie świata zaprezentują się polskim fanom, a najlepsi kibice świata po raz pierwszy od wielu miesięcy będą mogli uczestniczyć na żywo w meczu reprezentacji Polski. 

Wejściówki sprzedawane są na poszczególne dni Memoriału (każda jest ważna na dwa spotkania danego dnia), ceny rozpoczynają się od 19 zł (szósta kategoria cenowa). Dystrybucją biletów zajmuje się firma Eventim – sprawdź TUTAJ.

Wszystkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa w imprezie można znaleźć w regulaminie, posiadacze biletów zobowiązują się m.in. do wypełnienia ankiety o stanie zdrowia przed wejściem na teren hali. Na trybunach może być zajęte 50 procent miejsc siedzących wyznaczonych naprzemiennie, co drugie miejsce.

W XVIII Memoriale zagrają reprezentacje Polski,  Norwegii, Egiptu i Azerbejdżanu, który zastąpił Tunezję (czytaj więcej tutaj )

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Program XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

Piątek 9.07.2021

godz. 14:00 – otwarcie bram

godz. 15.00 Azerbejdżan – Egipt (Polsat Sport News)

godz. 18.00 Polska – Norwegia (Polsat Sport)

godz. 21:00 – przewidywana godzina zakończenia

Sobota 10.07.2021

godz. 14:00 – otwarcie bram

godz. 15.00 Norwegia – Egipt (Polsat Sport Extra)

godz. 18.00 Polska – Azerbejdżan (Polsat Sport)

godz. 21:00 – przewidywana godzina zakończenia

Niedziela 11.07.2021

godz. 12:00 – otwarcie bram

godz. 13.00 Azerbejdżan – Norwegia (Polsat Sport Extra)

godz. 16.00 Polska – Egipt (Polsat Sport Extra)

godz. 18:00-19:00 – ceremonia zakończenia

***

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 i 3.

***

Kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna w dniach wydarzeń od otwarcia bram.

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk

Strefa VIP

Najem długoterminowy


tel.: +48 739 455 725


Marzena Sadowska

Informujemy, że w związku odbywającym się w TAURON Arenie Kraków XVIII Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera w dniach 9-11 lipca 2021 r. (piątek – niedziela) opłata za parking będzie wynosić 40 zł (płatne na miejscu).

Możliwy jest także wcześniejszy zakup biletów online w cenie 35 zł:

9 lipca – sprawdź TUTAJ 

10 lipca – sprawdź TUTAJ

11 lipca – sprawdź TUTAJ

Godziny otwarcia parkingów

Parkingi Podziemny otwarcie o godzinie:

– piątek (9 lipca) od godz. 13:00,

– sobota (10 lipca) od godz. 13:00,

– niedziela (11 lipca) od godz. 11:00.

Parking Naziemny:

– piątek (9 lipca) od godz. 7:30

– sobota (10 lipca) od godz. 7:30,

– niedziela (11 lipca) od godz. 7:30.

W dniu wydarzeń czynne będą:

Restauracja Północna

dostępna od otwarcia bram (winda 4 i 7).

Kawiarnia przy Małej Hali

piątek 09.07 od godziny 13:00,

sobota 10.07 od godziny 9:00,

niedziela 11.07 od godziny 9:00,

Strefa Arena Garden

piątek 09.07 od godziny 13:00,

sobota 10.07 od godziny 9:00,

niedziela 11.07 od godziny 9:00.

Zlot Food trucków – „Arena na Fest” – Parking Techniczny Zewnętrzny (od strony Parku Lotników Polskich)

piątek 09.07 – 15:00-22:00,

sobota 10.07 – 12:00 –22:00,

niedziela 11.07 – 12:00-21:00,

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Na terenie TAURON Areny Kraków (wewnątrz obiektu) znajduje się bankomat – na wprost wejście nr 1 (obok recepcji).

Egipt

Ze 167 punktami Egipcjanie zajmują 16. miejsce w najnowszym światowym rankingu FIVB, wyprzedzając takie drużyny, jak choćby Bułgaria, Belgia czy Ukraina i Australia. Najważniejszego jednak w tym roku zadania nie wypełnili – przegrali z Tunezją walkę o wyjazd na igrzyska w Tokio.

Kluczowy dla Egiptu turniej odbywał się w styczniu 2020 roku w Kairze. Egipcjanie pokonali Algierię, Ghanę, Kamerun, lecz przegrali z Tunezją 0:3 (27:29, 14:25, 23:25). Tym samym stracili szansę na udział w igrzyskach w Japonii, na dodatek w rywalizacje ze swoim największym konkurentem w regionie.

Więcej informacji TUTAJ.

 

Norwegia

Norwegowie to 66. drużyna rankingu FIVB. Młody zespół prowadzony przez doskonale znanego w naszym kraju Tore Aleksandersena ma jednak potencjał, by się rozwijać. O przyszłość norweskiej siatkówki dbają w Topp Volley Norge, odpowiedniku spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W maju 2021 roku Norwegowie zakończyli walkę o awans na CEV EuroVolley 2021.

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy Norwegia walczyła w grupie G, z Portugalią, Białorusią i Węgrami. Drużyna prowadzona przez Tore Aleksandersena wygrała tylko raz – z Węgrami, a rywalizację w grupie bez porażki zakończyła Portugalia.

Więcej informacji TUTAJ

Azerbejdżan

Reprezentacja Azerbejdżanu zastąpiła Tunezję (czytaj więcej tutaj )

Na taką wiadomość czekali wszyscy kibice polskiej siatkówki: od 9 do 11 lipca w TAURON Arenie Kraków rozegrana zostanie XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Szykujący się do walki o medale w Tokio polscy mistrzowie świata zaprezentują się polskim fanom, a najlepsi kibice świata po raz pierwszy od wielu miesięcy będą mogli uczestniczyć na żywo w meczu reprezentacji Polski!

Trwają już ostatnie przygotowania do XVIII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Odbędzie się on w terminie 9-11 lipca 2021 roku, oczywiście w Krakowie, który po raz kolejny jest miastem-gospodarzem tego wyjątkowego turnieju. Memoriał jest generalnym sprawdzianem biało-czerwonych przed turniejem siatkarskim na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polacy swój pierwszy mecz w Japonii rozegrają już 24 lipca.

– Jesteśmy podekscytowani, że wreszcie będziemy mogli się spotkać z naszymi mistrzami świata i naszymi ukochanymi kibicami – podkreśla Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Do TAURON Areny będzie mogło wejść tylu kibiców, na ile pozwolą nam ogólnokrajowe regulacje, w tym momencie liczymy że będzie to minimum połowa miejsc w tej nowoczesnej hali. Zapewnimy pełne bezpieczeństwo a jednocześnie damy naszym fanom okazję do zobaczenia na żywo biało-czerwonych i wsparcia ich tuż przed turniejem marzeń na igrzyskach.

Informacja o udziale kibiców w Memoriale niezwykle ucieszyła także przedstawicieli Miasta Gospodarza – Krakowa, który do tej pory już pięciokrotnie gościł najlepszy towarzyski turniej siatkarski na świecie.

– To znakomita wiadomość, że już po raz szósty zawitają do nas na Memoriał najlepsi, siatkarscy kibice świata – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, z ramienia Gminy Miejskiej Kraków odpowiadającego za współorganizację turnieju w stolicy Małopolski. – Mieszkańcy i goście będą mieli tak wyczekiwaną okazję podziwiać na żywo mistrzów świata. Wierzę, że doping podczas bezpośredniego testu przed igrzyskami olimpijskimi doda skrzydeł naszym siatkarzom w Tokio i wizyta w TAURON Arenie Kraków tuż przed wielkim wyzwaniem tradycyjnie już przyniesie im szczęście, podobnie jak to miało miejsce w 2014 i 2018 roku. Memoriał to nie jedyne wielkie wydarzenie siatkarskie, które czaka nas w tym roku w naszym mieście. W sierpniu będziemy gospodarzem Grand Prix PLS, a we wrześniu w TAURON Arenie Kraków odbędzie się piętnaście meczów fazy grupowej CEV Mistrzostw Europy Mężczyzn 2021 i ponownie zagra u nas reprezentacja Polski. Serdecznie zapraszam do naszego siatkarskiego Krakowa – dodaje.

W XVIII Memoriale zagrają reprezentacje Polski, Tunezji (aktualny mistrz Afryki powalczy w Tokio w grupie B), Norwegii oraz Egiptu. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie. Ceny wejściówek na najlepszy towarzyski turniej siatkarski świata zaczynają się już od 19 złotych! Dystrybucją wejściówek zajmie się firma Eventim, a wszystkie niezbędne informacje podamy w najbliższych dniach.

– Bardzo się cieszę, że wraca siatkówka niemal „bez ograniczeń”. To bardzo ważne, że widowiska sportowe wreszcie mogą się odbywać z udziałem publiczności, tak cudownych siatkarskich fanów. Tęskniliśmy za sobą z wzajemnością. Cieszę się, że ten powrót do normalności ma miejsce w zawsze serdecznym dla nas Krakowie. Dla naszej reprezentacji
będzie to ostatni oficjalny sprawdzian dyspozycji przed igrzyskami olimpijskimi. To w Krakowie najprawdopodobniej ukształtuje się olimpijski skład. Dlatego tegoroczny memoriał jest bardzo ważny dla Polskiej Siatkówki – mówi Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Program XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

Piątek 9.07.2021

godz. 15.00* Tunezja – Egipt

godz. 18.00 Polska – Norwegia

Sobota 10.07.2021

godz. 15.00 Norwegia – Egipt

godz. 18.00 Polska – Tunezja

Niedziela 11.07.2021

godz. 13.00 Tunezja – Norwegia

godz. 16.00 Polska – Egipt

* godziny początku meczu mogą jeszcze ulec zmianie ze względu na transmisję telewizyjną

XXVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

9-11 lipca 2020 r. (czwartek – sobota)

Reprezentacja Polski, Argentyna, Iran oraz Tunezja. Tak wygląda lista uczestników najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie, czyli Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego XVIII edycja odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, w dniach 9-11 lipca. O zwycięstwo będą rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio!

Kraków już po raz szósty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

– Cieszę się, że w Memoriale zagrają tylko te drużyny, które wystąpią później na igrzyskach w Tokio – mówi Jerzy Mróz, Prezes Zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Dodatkowo jest mi bardzo miło, że będziemy gościć Tunezyjczyków, których reprezentację prowadził przecież Hubert Wagner. To dla nas wszystkich okazja do wspomnień i realizacja celu, który sobie zakładaliśmy przy tworzeniu Memoriału – ciągłego wspominania naszego wielkiego trenera i przypominania o nim młodszym pokoleniom – dodaje prezes.
W 2019 roku Memoriał Wagnera był wielkim sukcesem organizacyjnym, a przede wszystkim świętem najlepszych kibiców na świecie. Wszystkie bilety zostały sprzedane, drużyny prezentowały fantastyczny poziom sportowy. XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to impreza, która zadziwiła siatkarski świat.

– Czternaście tysięcy widzów na meczu towarzyskim? To po prostu niesamowite, brawo Kraków! – nie mógł się nadziwić Aleksandar Okolić, środkowy reprezentacji Serbii, który był pod ogromnym wrażeniem tego, co zastał w TAURON Arenie Kraków. Wprawdzie Memoriał Wagnera nieprzypadkowo nazywany jest najlepszym towarzyskim turniejem siatkarskim świata, lecz wypełniona po brzegi krakowska hala robiła wrażenie nie tylko na gościach z całego globu, lecz także gospodarzach. Warto przypomnieć, że mecze Polaków w 2019 roku obejrzało łącznie ponad 43 tysiące widzów (w czwartek 13200, w piątek i w sobotę komplet, czyli 15006).

XVIII edycja Memoriału będzie w tym roku wyjątkowo ważna. To nie tylko dla biało-czerwonych kluczowy sprawdzian przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ruszającego już 25 lipca 2020 roku w Tokio. I co ciekawe, właśnie rywal z Memoriału – Iran – będzie naszym pierwszym przeciwnikiem w Japonii.

***

Na wydarzenie zaprasza Fundacja Huberta Jerzego Wagnera oraz Miasto Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: http://fundacjawagnera.pl/

www.facebook.com/events/2259281374180810

 

Plan XVIII Memoriału Wagnera:

9.07 Czwartek
godz 17.30 Polska-Argentyna
godz 20.00 Iran-Tunezja

10.07 Piątek
godz 17.30 Polska-Tunezja
godz 20.00 Argentyna-Iran

11.07 Sobota
godz 13.00 Argentyna-Tunezja
godz 16.00 Polska-Iran

* Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do korekty podanych godzin, ze względu na transmisję telewizyjną, o ewentualnej zmianie powiadomimy niezwłocznie.

Dystrybucją wejściówek zajmie się firma Eventim.