XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera18-20 sierpnia

XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

18-20.08.2023 r., TAURON Arena Kraków

Wyjątkowa, dwudziesta edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera elektryzuje kibiców z całej Polski. Już wiemy, że ten najlepszy na świecie towarzyski turniej siatkarski ponownie odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Na sam koniec wakacji – w dniach 18-20 sierpnia – do stolicy Małopolski zawitają najmocniejsze siatkarskie reprezentacje z Europy: Polska, Francja, Włochy i Słowenia!

Tak gwiazdorskiej obsady jubileuszowego Memoriału Wagnera oczekiwał selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić, który chciał wyjątkowego sprawdzianu przed tegorocznymi mistrzostwami Europy oraz kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Paryżu. – To ma być bardzo trudny test, a ci rywale są nam w stanie pokazać, w których elementach możemy się ewentualnie poprawić, co można jeszcze zrobić lepiej. Poza tym tak mocni przeciwnicy gwarantują wyjątkowe emocje w Krakowie, do którego już teraz zapraszam naszych kibiców –mówi Nikola Grbić.

To już siódma edycja, która rok po roku odbywa się w Krakowie, w sumie to ósmy Memoriał Wagnera rozgrywany w stolicy Małopolski.  Udział reprezentacji Włoch, Francji i Słowenii powoduje, że turniej nabiera wyjątkowej rangi. W tej chwili Polska, Włochy i Francja to trzy czołowe zespoły światowego rankingu FIVB, Słoweńcy zajmują w nim dziewiąte miejsce. Trudno zatem wyobrazić sobie mocniej obsadzone zawody tuż przed Euro, które w tym roku rozgrywane będzie w fazie grupowej we Włoszech, w Izraelu, w Macedonii i w Bułgarii, start turnieju zaplanowano na 28 sierpnia, koniec na 16 września.

Można już kupować bilety na XX Memoriał Wagnera, ceny wejściówek zaczynają się od 39 złotych i są dostępne na  portalu www.eventim.pl.

Terminarz

18 sierpnia (piątek) – godz. 17:30
Włochy – Francja
Polska – Słowenia
19 sierpnia (sobota) – godz. 15:30
Słowenia – Włochy
Polska – Francja
20 sierpnia (niedziela) – godz. 15:30
Francja Słowenia
Polska – Włochy

Organizator: Fundacja Huberta Jerzego Wagnera

https://fundacjawagnera.pl/ 

Miasto Gospodarz: Kraków

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Weronika Plata