Ferie w Arenie zawsze są ciekawe!

17 lutego 2024

Szukacie pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu w czasie ferii zimowych? Mamy dla Was propozycję – zapraszamy do Zimowej Areny, przy TAURON Arenie Kraków, na: lodowisko, tory curlingowe i multimedialne pokazy w Xplore Dome. Przez całe ferie, w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”, rodziny z dziećmi, młodzież oraz osoby objęte programami: Krakowska Karta Rodzinna 3+ i Kraków dla Rodziny „N” będą mogły korzystać z lodowiska bezpłatnie.

Bezpłatne ferie na lodowisku

– Plenerowe lodowisko to jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji TAURON Areny Kraków, zwłaszcza wśród krakowian – podkreśla Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej i Komunalnej. – To właśnie z myślą o nich realizujemy miejskie kampanie, których celem jest aktywizacja mieszkańców Krakowa i promocja zdrowego trybu życia. Jedną z nich jest kampania „Kraków stawia na rodzinę” i w jej ramach, w czasie nadchodzących ferii, zaprosimy dzieci, młodzież i ich opiekunów na bezpłatne godziny na lodowisku przy TAURON Arenie Kraków.

Projekt „Ferie na lodowisku 2024” jest dedykowany: rodzinom z dziećmi do 12 roku życia, młodzieży od 13 do 18 roku życia, osobom objętym programem Krakowska Karta Rodzinna 3+, osobom objętym programem Kraków dla Rodziny „N” (z niepełnosprawnym dzieckiem), mieszkających na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Akcja będzie obowiązywała od 12 lutego (poniedziałek) do 25 lutego (niedziela) w godzinach od 9:00 do 21:00. Każdego dnia z akcji będzie mogło skorzystać 420 osób. Każdy wydany bilet będzie obejmował 2 godziny jazdy na lodowisku.

Dodatkowe informacje o Projekt „Ferie na lodowisku 2024” i zasadach obejmujących jego uczestników są dostępne TUTAJ

Osoby nieobjęte akcją „Ferie na lodowisku 2024” również będą mogły korzystać z lodowiska przez całe ferie zimowe. Obowiązywać ich będzie cennik dostępny na www.tauronarenakrakow.pl/lodowisko-w-tauron-arenie-krakow-luty-2024.

Półkolonie w Małej Hali

W dniach 12-16 lutego 2024 r. w Małej Hali TAURON Areny Kraków (w Dojo) odbędą się półkolonie zimowe na sportowo „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami w Krakowie” organizowane przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami mieszkającymi na teren Gminy Miejskiej Kraków bądź uczęszczających do szkół na terenie gminy. Celem projektu jest wspieranie aktywności integracyjnej dzieci i młodzieży poprzez sport, zabawę, edukacje i kulturę. Informacje o projekcie i zapisach są dostępne na stronie www.prolandsport.pl.

Spotkajmy się z miłością!

14 lutego (środa) zapraszamy na Słodkie Walentynki na lodzie. – To będzie pierwsze z wydarzeń, które organizujemy w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i którym towarzyszy hasło „Spotkajmy się”. W Walentynki „Spotkajmy się z miłością” – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Przed nami rok pełen spotkań muzycznych, sportowych, edukacyjnych i rodzinnych. Na wszystkie już dziś serdeczne zapraszam – dodaje.

Przez cały dzień łyżwiarzom na lodowisku towarzyszyć będzie romantyczna playlista. Przy arenie stanie Wawel Truck – interaktywna ciężarówka pełna słodyczy i dobrej zabawy. Każde dziecko będzie tu mogło spróbować swoich sił w animowanych grach zręcznościowych. Dzięki specjalnym okularom VR najmłodsi będą mogli przeżyć niezapomnianą przejażdżkę wirtualnym rollercoasterem po fabryce czekolady, gdzie poznają największe tajniki jej produkcji. Towarzyszami radosnych gier i zabaw będą Michałki, czyli postacie nawiązujące do kultowego produktu marki. Ciężarówkę będzie można odwiedzić w godz. 13:00-19:00.

Między godziną 16:30 a 18:30 odbędzie się krótki pokaz łyżwiarstwa figurowego i animacje z wykorzystaniem walentynowych baloników z udziałem trenerów z Walley Ice Story.

W tym dniu, o godz. 15:00, zapraszamy również na zwiedzanie TAURON Arenę Kraków. Miejsce zbiórki: recepcja Małej Hali. Obowiązują bilety do kupienia na stronie https://sklep.arenakrakow.pl/,

Animacje i zajęcia z instruktorami

W drugim tygodniu ferii (19-23 lutego), w godz. 10:00-11:00 odbywać się będą zajęcia łyżwiarskie dla początkujących i średniozaawansowanych, w szczególności dzieci i młodzieży szkolnej. Chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach z trenerami Walley Ice Story za dodatkową opłatą. W planie jest nauka jazdy, gry i zabawy łyżwiarskie, wyścigi rzędów. Do zajęć będą mogli dołączyć także rodzice. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem aplikacji i strony https://www.walley.pl/.

W bezpłatne animacjach na lodowisku będzie można wziąć udział 21 lutego (środa), w godz. 16:30-18:30). W programie: nauka jazdy od podstaw prowadzona przez doświadczonych instruktorów łyżwiarstwa figurowego. Zajęcia dla dużych i małych, gry i zabawy na lodzie.

Na lodowisku organizowane są również płatne zajęcia z trenerami Walley Ice Story oraz Pro Sport dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Kontakt w sprawie lekcji: Walley Ice Story: tel. +48 600 388 608 (preferowany kontakt SMS), Pro Sport: tel. +48 789 250 015.

Przygoda z curlingiem

Osoby lubiące wyzwania zapraszamy do odkrywania tajników curlingu pod okiem profesjonalnych trenerów z Krakowskiego Klubu Curlingowego. Tory curlingowe działają na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków.

W dniach 17 i 18 lutego (sobota – niedziela), w godz. 14:00-18:00 klub zaprasza na treningi otwarte w ramach „Ferii z curlingiem”. Kontakt: trening@kkc-curling.pl.

Z torów można korzystać w dwóch formach: indywidualnych zajęć otwartych z instruktorem oraz wynajęcia torów na wyłączność. Informacje o rezerwacji miejsc i biletach można znaleźć na stronie http://curlingwkrakowie.pl/.

Xplore Dome – multimedialne widowisko

Przez całe ferie zimowe, w godz. 9:00-20:00 (od poniedziałku do niedzieli), przy TAURON Arenie Kraków czynny będzie Xplore Dome. To przestrzeń multimedialna, w której prezentowany jest „Travel Salad” (Podróżnicza Sałatka) – niezwykły film, który zabiera widzów w wirtualną podróż dookoła świata.

Xplore Dome tworzą trzy kopuły sferyczne, w każdej z nich na widzów czeka inna przygoda. Interaktywne atrakcje rozszerzonej rzeczywistości (AR) i efekty świetlne sprawią, że każda minuta w światach Xplore Dome może być niezapomniana. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://xploredome.pl/.

Sportowa Arena Główna

Osoby spragnione wielkich sportowych emocji także znajdą coś dla siebie. W czasie ferii zimowych w Arenie Głównej odbędą się dwa niesamowite wydarzenia. Pierwszym z nich będzie Freestyle Heroes Total Action Show, na który zapraszamy 17 lutego (sobota).  Bilety są dostępne TUTAJ.

Freestyle Heroes to energetyczny i pełne emocji show, a w nim salta na motocyklach, quadach, rowerach, rolkach i hulajnogach i trzykołowcu. Do tego niesamowita pirotechnika, światła oraz idealnie dobrana muzyka. Wydarzenie jest przeznaczone dla każdego niezależnie od wieku.

Z kolei w dniach 22-25 lutego zapraszamy na kolejną edycję CAVALIADY Kraków, która ponownie będzie finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i finałem cyklu CAVALIADA Tour 2023/2024. Bilety są dostępne TUTAJ.

CAVALIADA to największa impreza jeździecka w Polsce. Przez cztery dni zawodów indywidualnych na arenie można zobaczyć zawodników rywalizujących w zawodach w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu, skokach i WKKW. Najmłodsi uczestnicy biorą udział w CAVALIADA Future – konkursach dla dzieci na kucykach.

***

Aktualny kalendarz wydarzeń w TAURON Arenie Kraków znajduje się TUTAJ