Informacje praktyczne i mapa: 4. Wielka Lekcja Ekologii - w plenerze

23 września 2021

KRAKÓW DLA KLIMATU 

26 września 2021 r. (niedziela)

 godz. 11.00 – 17.00

Wstęp wolny!

Przy TAURON Arenie Kraków (od strony Parku Lotników Polskich) pojawi się kilkanaście stanowisk przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa, miejskie spółki, służby, uczelnie oraz stowarzyszenia i fundacje ekologiczne.

W siedmiu tematycznych namiotach będzie można przybić pieczątki, które trzeba będzie zebrać na specjalnym „paszporcie” (do pobrania w Punkcie Informacyjnym), a następnie będzie można wymienić na roślinkę „antysmogową” (odbiór sadzonek we foyer TAURON Areny Kraków).

Szczegółowe informacje o namiotach tematycznych znajdują się TUTAJ.

Na parkingu od strony Parku Lotników Polskich stanie ekologiczny park maszyn, czyli pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki i jednostki w codziennej pracy, m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, odkurzacze miejskie, pojazdy elektryczne, koparka ssąca, beczkowóz z wodą pitną, radiowozy, autobusy z taboru krakowskiego MPK.

Co ciekawe, Wielka Lekcja Ekologii będzie zwieńczeniem wielkiej parady zabytkowych i współczesnych autobusów, które o godz. 11:30 ruszą z Nowej Huty, następnie przejadą przez środek płyty Areny Głównej TAURON Areny Kraków, by na końcu zaparkować wzdłuż ul. Dąbskiej.

We foyer TAURON Areny Kraków (wejście nr 3 od strony Parku Lotników Polskich) w godz. 13:00-15:00 zaprezentowane zostaną różne rozwiązania proklimatyczne w ramach panelu naukowego, który poprowadzą profesor Politechniki Krakowskiej Agnieszka Generowicz oraz Andrzej Łazęcki, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Wezmą w niej udział m.in. przedstawiciele jednostek miejskich i uczelni, które będą prezentować się w namiotach tematycznych. Szczegółowy program panelu naukowego dostępny jest TUTAJ.

O godz. 16:00, w tym samym miejscu, zapraszamy na projekcję filmu „Use Less” („Mniej”) poruszającego  temat konsumpcjonizmu żywności i fastfashion czyli wszystko co negatywnie wpływa na klimat. Film jest laureatem kategorii Najlepszy Dokument festiwalu BNP Paribas Green Film Festival 2018. www.facebook.com/GreenFilmFestival

Przez cały dzień goście będą mogli korzystać z oferty gastronomicznej w strefie Arena Garden, która działa przy TAURON Arenie Kraków.

Przez cały czas trwania wydarzenia przedstawiciele Street Parku będą przeprowadzać warsztaty z podstawy jazdy na deskorolce. Rolki, rowery czy hulajnogi to alternatywna metoda poruszania się po mieście, znacznie przyjaźniejsza dla klimatu. Dlatego zachęcamy, by tego dnia zostawić samochód w garażu i przybyć do TAURON Areny Kraków w sposób bardziej #EKO! Dla tych, którzy jednak zdecydują się na podróż autem, przygotowaliśmy parking w cenie 8 PLN (opłata za jednorazowy wjazd).

Pełny program wydarzenia znajduje się TUTAJ.