Krakowski Bieg Kobiet - przygotuj się na największe wydarzenie biegowe dla kobiet w naszym mieście!

14 lutego 2024

Jak najlepiej świętować Dzień Kobiet? Na sportowo! Weź udział w Krakowskim Biegu Kobiet, niezwykłej imprezie biegowej, która odbędzie się 10 marca przy TAURON Arenie Kraków! To wydarzenie towarzyszące miejskiej inicjatywie  „Spotkajmy się z Kobietami” i jest realizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków. Rejestracji można było dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy.

UWAGA! Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

14 lutego w Dzień Zakochanych otwieramy zapisy na pierwszy Krakowski Bieg Kobiet. Data rozpoczęcia zapisów nie jest przypadkowa. W tym symbolicznym dniu, chcemy pokazać, że miłość może mieć także aspekt sportowy – pokochaj samą siebie i zatroszcz się o to, co najważniejsze. Zapisz się na bieg i zadbaj o swoje zdrowie i kondycję fizyczną!

Podczas organizacji dużych imprez biegowych obserwujemy, że frekwencja wśród pań jest dużo niższa niż wśród panów, dlatego Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS) podejmuje działania zachęcające kobiety do sportowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że poprzez organizację treningów dla kobiet, a także pierwszego Krakowskiego Biegu Kobiet uda nam się osiągnąć ten cel, a stworzenie kobietom nowych możliwości do trenowania i rywalizacji sportowej przyczyni się do zwiększenia ich frekwencji w krakowskich imprezach biegowych.

 

 

Spotkajmy się z Kobietami”  10 marca 

Krakowski Bieg Kobiet to jedno z wydarzeń towarzyszących organizowanych 10 marca z okazji Dnia Kobiet w ramach miejskiej inicjatywy pn. „Spotkajmy się z Kobietami”. W tym dniu w TAURON Arenie Kraków odbędą się liczne aktywności dedykowane paniom – jak warsztaty, panele dyskusyjne, zajęcia sportowe. Przed biegiem będzie można wziąć udział w specjalnym treningu z cyklu „Kobiety w biegu”, na którym miłośniczki biegania spotkają Małgorzatę Sobańską – lekkoatletkę, olimpijkę z Atlanty i Aten. Będzie można również skorzystać z porad psycholożki sportu – Moniki Świątek, a także przetestować profesjonalne obuwie biegowe marki Asics.

Niewątpliwą atrakcją w tym dniu będzie, organizowany przez ZIS, Krakowski Bieg Kobiet. Do udziału zapraszamy wszystkie pełnoletnie amatorki biegania. Limit startujących wynosi 500 zawodniczek. Start biegu nastąpi o godzinie 12:00 sprzed TAURON Areny Kraków (wejście nr 3, od strony Parku Lotników Polskich).

2-kilometrowa trasa poprowadzona zostanie alejkami Parku Lotników Polskich. Dla wszystkich uczestniczek przewidziane są pakiety startowe zawierające między innymi dedykowaną bawełnianą koszulkę, wodę, voucher na posiłek regeneracyjny i herbatę, a na mecie zamiast medalu wszystkie Panie zostaną obdarowane kwiatami. Natomiast dla 3 najlepszych zawodniczek przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci voucherów. Uhonorowane zostaną również najmłodsza i najstarsza zawodniczka. Podczas biegu prowadzony będzie pomiar czasu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. UWAGA! Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Rejestracji można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy, a wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.

Zachęcamy również do dołączenia do oficjalnego wydarzeniu na Facebooku!

***

„Spotkajmy się z Kobietami!” to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”. Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Arena Kraków S.A., Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa.