Prace Dobiesława Gały na urodzinowym koncercie TAURON Areny Kraków

18 marca 2024

5 kwietnia 2024 r., podczas koncertu „To Kraków tworzy metamorfozy” w TAURON Arenie Kraków zobaczymy plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ich śpiew uzupełnią animacje przedstawiające prace krakowskiego artysty Dobiesława Gały.

Arena – energia z wnętrza serca/ Dobiesław Gała

Ile wymiarów mogą mieć metamorfozy? Jak wielu płaszczyzn dotykają? Jakie przybliżają perspektywy? Kiedy stają się pełne i wysycone? Co stanie się, kiedy brzmienia ożywią obraz i kiedy rysunek wypełni się dźwiękami? 5 kwietnia będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniu, podczas którego znajdziemy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

W trakcie koncertu „To Kraków tworzy metamorfozy” usłyszymy utwory z repertuaru artystów związanych z Krakowem: Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy. Za ich aranżację odpowiada Miuosh, a za orkiestrację Jan Stokłosa. Na scenie zobaczymy: Kubę Badacha, Belę Komoszyńską, Grubsona, Igo, Julię Pietruchę, duet Kacperczyk, Mery Spolsky, Renatę Przemyk, Natalię Szroeder, Wiktora Waligórę i Krzysztofa Zalewskiego, którzy wystąpią z towarzyszeniem symfonicznego składu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

To z pewnością gwarant niezwykłej muzycznej głębi. Wyobraźmy sobie zatem, że jej tempo i brzmienie zyska odzwierciedlenie w obrazie i rysunku. Wejdzie ona w dialog z barwą i strukturą, a możliwość tę zyskamy dzięki renderom 3D, które będą plastycznymi metamorfozami prac Dobiesława Gały.

Dobiesław Gała to wybitny krakowski artysta i pedagog o światowej sławie, twórca reliefów, niezwykłych struktur będących hybrydami rysunku i rzeźby. Jego twórczość stanowi nowe otwarcie w sztuce polskiej i europejskiej. Doceniany przez krajową i międzynarodową krytykę artystyczną oraz liczne instytucje w tym: Akademię Sztuk Pięknych w Norymberdze. Dobiesław Gała jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: Grand Prix X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego i Orłów „Wprost” 2024. We wrześniu ubiegłego roku za całokształt osiągnięć został uhonorowany medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Nie bez powodu jego nowatorska sztuka stanowić będzie ilustrację obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków, stanowiąc strukturę metamorfoz wypełnioną dźwiękiem.

Autorem renderów 3D, które zobaczymy na diodach w trakcie trwania koncertu jest Jakub Hader.

***

TO KRAKÓW TWORZY METAMORFOZY

Koncert jubileuszowy z okazji 10. urodzin TAURON Areny Kraków – 5 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 20:00.

Bilety, w cenach od 129 zł, dostępne w sprzedaży na www.ebilet.pl.

TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7

Organizator: Arena Kraków S.A.

Informacje o koncercie – sprawdź TUTAJ