Spędź z nami lato w Arena Garden!

21 maja 2021

Moc atrakcji w wakacyjnej strefie przy TAURON Arenie Kraków

Aktywny wypoczynek dla dzieci i dorosłych, warsztaty, pokazy, gry i zabawy, koncerty, stand-upy, spektakle i oczywiście mnóstwo pysznego jedzenia! Zapraszamy do Areny Garden przy TAURON Arenie Kraków otwartej od poniedziałku do piątku od godz. 13:00, a w weekendy od 11:00!

W ubiegłym roku pokochaliście nas za niepowtarzalną atmosferę, wystrój w klimacie ogrodu, możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz za smaczne jedzenie. W tym roku z pewnością znów Was zaskoczymy. Śledźcie profil www.facebook.com/ArenaGardenKrakow i stronę www.tauronarenakrakow.pl i bądźcie na bieżąco z tym, co dla Was przygotowaliśmy na najbliższe miesiące!

Program na zbliżający się weekend znajdziecie w najnowszym wydarzeniu: TUTAJ.

W letnim klimacie

Przy TAURON Arenie Kraków od strony Parku Lotników Polskich czekają specjalnie zaaranżowane przestrzenie do kameralnego spędzenia czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu – palmy, kolorowe stoły i wygodne, wiklinowe budki doskonale znane z gorących plaż.

W tym roku część strefy będzie wewnątrz areny! We foyer hali będzie można schronić się przed upałem lub deszczem albo po prostu zrelaksować się w zacisznym miejscu na wygodnych kolorowych kanapach. Do środka zaprosimy krakowian pod koniec maja, podobnie jak do zaaranżowanej w letnim klimacie Arena Coffee w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Wzorem zeszłego sezonu, w strefie znalazło się wiele „selfie miejsc” zachęcających do robienia zdjęć, m.in. roślinna ścianka #weźżewyluzuj – z neonem będącym hasłem i motywem przewodnim tegorocznej strefy, podświetlony napis „Arena Garden” i kolorowe huśtawki. Nowością jest możliwość wynajęcia miejsca np. na imprezy urodzinowe, czy spotkanie firmowe.

Kuchnie świata i słodkości

Z Areny Garden nikt nie wyjdzie głodny. Codziennie na chętnych czeka strefa food trucków – z jedzeniem, napojami i słodkościami. W tym roku miłośnicy street foodu mogą sięgnąć po dania z różnych zakątków świata jak kuchnia grecka czy ramen, ale nie zabraknie klasyki, w postaci frytek, burgerów, dań z grilla, gofrów oraz lodów. Letnie wieczory spędzane na leżaku nie mogą się też oczywiście obyć bez chłodnych napojów. Wzorem ubiegłego roku, w czasie wakacyjnych miesięcy, zaprosimy miłośników dobrego jedzenia na „Śniadania na trawie”.

 

Arena w Ruchu

Kalorie najlepiej będzie spalić podczas zajęć sportowych, a tych w nadchodzących miesiącach będzie naprawdę sporo.

„Kraków w formie” to miejski projekt, którego celem jest zachęcanie krakowian do ruchu i aktywności fizycznej – TAURON Arena Kraków włącza się do aktywizacji mieszkańców po uciążliwych miesiącach pandemicznych. Bogaty program zajęć sprawi, że każda osoba lubiąca ćwiczyć w plenerze wpisze TAURON Arenę Kraków i Park Lotników Polskich na listę obowiązkowych miejsc.

Na początku czerwca rozpoczną się zajęcia i pokazy w ramach cyklu „Arena w ruchu – miejska oferta sportowa dla dzieci i młodzieży” organizowanego we współpracy z Wydziałem Sportu UMK. Na terenach zielonych przy Arenie Garden będą się prezentować krakowskie stowarzyszenia i kluby sportowe. W programie znajdą się m.in. treningi piłki nożnej, badmintona, koszykówki, sztuk walk (MMA, judo, ju-jitsu czy boksu), a także spotkania taneczne w rytmach latynoamerykańskich.

Z kolei w ramach cyklu: „Arena w ruchu z Decathlon” w każdą niedzielę o godz. 11:00, w tym samym miejscu, odbywać się będą zajęcia dla najmłodszych (w czerwcu będą to: „KidsoweLOVE”, „Namaste” – yoga dla dzieci, „LoveRuchowe”, „Bez przeszkód”, czyli bieg z przeszkodami.); a w każdą środę o godz. 19:00 – treningi biegowe dla dorosłych. Zajęcia poprowadzą najlepsi trenerzy z Decathlon Kraków.

Szczegółowy program bezpłatnych zajęć pojawi się wkrótce na stronie www.tauronarenakrakow.pl.

Teatralnie i koncertowo

Równie bogaty będzie towarzyszący Arenie Garden program wydarzeń kulturalnych.

„Michał Wójcik Menu” to cykl, który w ubiegłym roku gromadził przed sceną Areny Garden tłumy, dlatego czwartkowe wieczory znów będą należały do Michała Wójcika (Kabaret Ani Mru-Mru) oraz Krzysztofa Ferdyna (Niegrzeczni), którzy do swoich programów zapraszać będą stand-uperów, kabareciarzy, radiowców oraz ciekawe osoby świata kultury, sztuki i show biznesu. Występy będą się rozpoczynały o godz. 20:00. Na najbliższy zapraszamy 22 maja.

Na scenie Areny Garden wystąpią także znani krakowscy artyści, a także zespoły jazzowe i bluesowe. Szczegóły będą prezentowane  na profilu www.facebook.com/ArenaGardenKrakow.

W tym roku przed TAURON Areną Kraków zagoszczą także teatry. W czerwcu w ramach Nocy Teatrów. A w lipcu Festiwalu Ulica organizowanego przez  Teatr KTO. 12 czerwca zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Kobiety Krakowa – historia i tradycja”, w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza.

Miłośników tańców latynoamerykańskich zapraszamy na Latino Night z Arena Garden & Sabrosa Dance Studio.

Nie zabraknie też atrakcji dla kinomaniaków. 17, 18 i 20 sierpnia zapraszamy na pokazy filmów w ramach  BNP PARIBAS Green Film Festiwal.

Warto wiedzieć

Organizatorem strefy Arena garden Street Food Market jest firma Meta sp. z o.o., współorganizatorem jest Arena Kraków S.A.