Targi Pracy i Przedsiębiorczości - dowiedź się jak założyć własna firmę

10 maja 2022

Przez dwa dni – 10 i 11 maja – w TAURON Arenie Kraków odbywają się Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”. Można na nich odwiedzić stanowiska pracodawców, dowiedzieć się jak otworzyć własny biznes – także jeśli jest się obywatelem Ukrainy oraz jak zatrudnić cudzoziemca w swojej firmie?

O jaką pomoc można starać się w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy i na jakie wsparcie mogą liczyć m.in. osoby z Ukrainy zapytaliśmy Wojciecha Łaptasia – Zastępcę Dyrektora Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa:

W Krakowie mamy Punkt Obsługi Przedsiębiorcy, który jest zlokalizowany przy ul. Wielickiej 28A i ten punkt obsługuje osoby nie tylko w języku polskim ale także osoby w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim. Każda taka osoba, która będzie chciała dowiedzieć się jak założyć firmę, będzie chciała pomocy w otwarciu firmy – wypełnieniu dokumentów, wytłumaczeniu co trzeba zrobić na początku, jakie są dalsze formalności z tym związane – taką informację u nas otrzyma.

Do tego mamy jeszcze coś co bardzo interesuje osoby otwierające firmę – mamy stanowiska doradców podatkowych, którzy tłumaczą jaki rodzaj podatków, jaki rodzaj obciążeń jest najbardziej korzystny lub dostosowany do tej osoby. Są to usługi, które u nas są bezpłatne i tak samo są w języku ukraińskim i rosyjskim. Mamy także adwokatów, którzy pomagają w określeniu rodzaju działalności, albo np. jak należy przygotować statut spółki z o.o.

Mamy też aplikację, która nazywa się „Wirtualny urzędnik„, który 24 godziny na dobę odpowiada na pytania dotyczące otwarcia firmy i procedur jakie należy spełnić np. żeby otworzyć salon fryzjerski. Wszystko jest wytłumaczone w języku polskim, ale można też przełączyć się na język angielski lub ukraiński. Wirtualny urzędnik rozwieje pierwsze wątpliwości i wskaże jak dalej należy postępować.

Jeśli ktoś będzie chciał założyć firmę zapraszamy do nas.

Dowiedź się więcej na: https://business.krakow.pl/pop

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ oraz na stronie https://gupkrakow.praca.gov.pl