Depeche ModeMemento Mori

Depeche Mode ponownie w TAURON Arenie Kraków!

04.08.2023 (piątek)

Gościem specjalnym będzie zespól Hope

UWAGA! Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany w komunikacji miejskiej oraz w organizacji ruchu w związku z trwającymi remontami oraz wyścigiem Tour de Pologne, który w piątek, 4 sierpnia będzie miał swój finał w Krakowie.

UWAGA! Wszystkie miejsca parkingowe zostały wyprzedane. Na parking będą mogły wjechać tylko osoby, które wcześniej zakupiły bilet online.

Depeche Mode, laureaci Rock & Roll Hall of Fame Class of 2020, ogłosili podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie (4 października 2022), że wydadzą nowy album i wyruszą w światową trasę koncertową w 2023 roku. Memento Mori Tour wspiera 15. studyjny album zespołu – Memento Mori, który ukazał się wiosną 2023 roku.

Mówiąc o Memento Mori, Martin Gore skomentował: „Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia”. Dave Gahan dodał: „Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku”.

Memento Mori Tour jest 19. trasą koncertową Depeche Mode i ich pierwszą od ponad pięciu lat. Ostatnia trasa zespołu, 2017-2018 Global Spirit Tour, była najdłuższą z dotychczasowych i jedną z najlepiej zarabiających tras. Zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów podczas 130 koncertów w całej Europie i Ameryce Północnej.

Memento Mori jest piętnastym studyjnym albumem Depeche Mode i kontynuacją uznanego przez krytyków Spirit z 2017 roku, który osiągnął #1 w 11 krajach, znajdując się w Top 5 w ponad 20 innych. Memento Mori został wydany wiosną 2023 roku za pośrednictwem Columbia Records.

Sprzedawszy ponad 100 milionów płyt i grając dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie, Depeche Mode pozostaje stale rozwijającą się i wyjątkowo wpływową siłą muzyczną. Będąc niezmienną inspiracją dla fanów, krytyków i artystów Depeche Mode wciąż idzie naprzód, a trasa koncertowa i album Memento Mori to otwarcie najnowszego rozdziału niezrównanego i nieprzerwanego dziedzictwa.

https://www.depechemode.com/

***

Zespół Hope

Po wydaniu debiutanckiego albumu w 2017 roku, występach jako support na koncertach Bauhaus w Londynie i Berlinie, intensywnych trasach koncertowych z zespołami: IDLES, Algiers i Madrugada oraz po wydaniu wysoko ocenionego singla pt. SHAME (granego w stacjach KEXP i BBC6), „najbardziej obiecujący niemiecki zespół” HOPE (nbhap.com) zakończył nagrywanie swojego drugiego albumu. Nowe wydawnictwo zostało zredukowane do minimalnego tonu, który pozostawia więcej miejsca na czysty i wrażliwy głos Christine Boersch-Supan, przebijający się przez syntezatory, gitarowe akordy i rewolucyjną, minimalistyczną perkusję.

WARTO WIEDZIEĆ

Organizatorem koncertu jest Live Nation (www.livenation.pl).

Harmonogram

godz. 16:00 – otwarcie parkingu

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 19:45 – Hope

godz. 20:45 – Depeche Mode

godz. 23:00 – planowane zakończenie koncertu

Bilety

Informacje o biletach:  LIVENATION.PL.

Kasy

kasa nr 1 (organizatora) czynna od godz. 13:00,  kasa nr 6 (TAURON Areny Kraków) – czynna od godz. 18:00

Wejścia do obiektu

nr 1, 2, 4 oraz brama nr 5, wejście VIP – klatka nr 4

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ 

Gastronomia

Restauracja Północna dostępna również dla poziomu „A” i „C” (winda 4 oraz 7) – od otwarcia bram

Arena Coffee w Małej Hali – czynna od godz. 16:00

Arena Garden – czynna od godz. 13:00                         

Parking

W dniu wydarzenia czynny będzie parking podziemny płatny 40 zł.  Gwarancją miejsca był zakup biletu online TUTAJ

UWAGA! Wszystkie miejsca parkingowe zostały wyprzedane. Na parking będą mogły wjechać tylko osoby, które wcześniej zakupiły bilet online.

Parking będzie czynny od godz. 16:00. Wjazd na parking ogólnodostępny będzie możliwy od strony ul. Dąbskiej.

Wjazd na Parking VIP – zgodnie z mapką na wjazdówce, od strony M1.

Bilety są ważne w formie elektronicznej. Nie ma konieczności ich wydruku.

Zalecamy wcześniejszy przyjazd aby uniknąć kolejek przed rozpoczęciem wydarzenia!

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

UWAGA I

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące w trakcie wakacji zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w związku z trwającymi remontami – w szczególności brakiem tramwajów jadących ul. Mogilską w kierunku areny. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

UWAGA II

W piątek, 4 sierpnia ulicami Krakowa przejadą uczestnicy Tour de Pologne, dlatego planując przyjazd do TAURON Areny Kraków z różnych stron miasta, a także spoza Krakowa, koniecznie sprawdźcie jakie będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej! Szczegóły sprawdź TUTAJ

***

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju – obecnie zatrzymują się na nim tramwaje linii: 1, 4, 9, 10, 22, 52, 62 (nocna) i autobus nr 128.

TAURON Arena Kraków Wieczysta – obecnie zatrzymuje się na nim tramwaj linii czasowej nr 74 (do Mistrzejowic) i autobusy: nr 124, 128, 424, 664 (nocny) oraz linia czasowa 704 (Czyżyny Dworzec – Rondo Mogilskie).

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy przy obiekcie) – zatrzymuje się na nim autobus linii 128.

Wzmocnienie komunikacji

W związku z koncertem Depeche Mode odbywającym się TAURON Arenie Kraków 4 sierpnia MPK zapewni rezerwowe tramwaje oraz autobusy (w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Mogilskiej), które posłużą do wzmocnienia oferty przewozowej przy powrocie uczestników po zakończeniu koncertów.

 

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Depozyt

Przed obiektem dostępny będzie depozyt Organizatora – płatny 50 zł.

 

 

 

 

Loże Biznes

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk

Loże Biznes

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska