Finał TAURON Junior Cup

TAURON Junior Cup Wielkie święto młodych piłkarzy

10.11.2023

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Już po raz piąty energetyczny lider zaprasza dzieci do sportowego świętowania Dnia Niepodległości podczas turnieju piłkarskiego TAURON Junior Cup. W październiku odbyły się regionalne eliminacje, a wielki finał z udziałem 24 drużyn z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego odbędzie się 10 listopada 2023 r. w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Rozgrywki organizowane są we współpracy z Fundacją TAURON oraz ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

TAURON Junior Cup to największy turniej halowej piłki nożnej na południu Polski. To okazja do sportowego wyzwania przy równoczesnej integracji regionalnego środowiska piłkarskiego oraz aktywnych zabaw i pożytecznie spędzonego czasu przez najmłodszych. Eliminacje z udziałem zespołów reprezentujących województwa dolnośląskie, małopolskie, opolskie i śląskie odbyły się w październiku 2023 r. Wzorem poprzednich edycji w ramach eliminacji wystąpi ło100 drużyn, podzielonych na grupy wedle daty urodzenia: rocznik 2014, rocznik 2015 oraz rocznik 2016 i młodsi.

Drużyny, które wystąpią w wielkim finale powalczą o atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają po 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Każdy z uczestników otrzyma także pamiątkowy medal i zestawy upominkowe.

W śląskim turnieju najlepsze okazały się drużyny CKS Czeladź, UKKS Katowice i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2014;  KS 94 Rachowice, UKS Lisek Milówka i Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2015 oraz Przełom Kaniów i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2016.

Z małopolskiego turnieju awans do finału wywalczyli zawodnicy UKS KS Chełmek, Szkoła Futbolu Staniątki i MKS Krakus Nowa Huta z rocznika 2014; KS Zakopane i KS Zakopane 2 z rocznika 2015 oraz Szkoła Futbolu Staniątki, Szkoła Futbolu Staniątki 2 i AP Masterkids  z rocznika 2016.

W pierwszych eliminacjach, w których udział wzięły drużyny z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, awans wywalczyli: Silesia Żarów oraz UKS FA Bolesławiec (rocznik 2014), MKS Parasol Wrocław, LKS Nysa Kłaczyna i MKS Parasol Wrocław II (rocznik 2015), UKS FA Bolesławiec, Hattrick Głuchołazy oraz MKS Parasol Wrocław (rocznik 2016 i młodsi).

Dodatkowe informacje: TUTAJ

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie!


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala